Reklama

Aktuální zkušenosti 2016 - porodnice Královské Vinohrady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Soffii
Kecalka 105 příspěvků 29.12.16 15:44
Aktuální zkušenosti 2016 - porodnice Královské Vinohrady

Ahoj maminky,

zanedlouho se budu registrovat do jedné z pražských porodnic a Královské Vinohrady mám asi nejblíž.

Není to tak dlouho, co měla tahle porodnice velmi špatné recenze (i diky jednomu televiznimu dokumentu), ale v posledních měsících čtu jen pěkné zkušenosti a dokonce i moje doktorka mi povrdila, že se tam v létě 2016 obměňoval personál, tak je to tam o něčem jiném.

Máte některá aktuální zkušenosti z toho posledního půl roku?

A ještě jeden dotaz prvorodičky - 14+0tt mi vychází na sobotu. Probíhají regitrace (ať už osobní nebo online) i o víkendech?

Moc Vám děkuji za odpovědi a zkušenosi :mavam:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Královské Vinohrady

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 16:11

Ahoj, já rodila ve vinohradech 28.11.2016, takže před měsícem. měla sem teda překotný porod, sotva sem si stihla sundat tepláky, takže sem první dobu porodní přeskočila a šla na sál. byla tam doktorka, sice mě nehladila po hlavě jak sem šikovná což bych nechtěla, ale pomohla mi zapřít nohu u tlačení a když šla kontrakce tak mi pokaždý řekla hned co dělat, takže za mě velice super, jelikož sem na žádném kurzu nebyla. malýho očistili a dali na mě, nevím na jak dlouho ale i sme si ho natáčeli. pak sem si dala sprchu a šla na pokoj, zaplatila sem si nadstandart. 800 Kč na den, tv, lednice, super. ve 4 ráno mi doktorka přinesla ještě něco k jídlu protože sem měla hlad, takže ochota:-) dikrotka při vizitě chodila stejná s jednou sestrou, koukla, prohmátla a zpetala se jak mi je. všichni i uklízečky a roznašečky jídla klepali, zdravili. sestřičky mi první den ukázali přebalování, druhý den koupání a ukazovali mi jak kojit, mě to nešlo, pujčili mi klobouček, odsávačku, cokoliv co sem potřebovala, seděli u mě, natáčeli mi malýho a radili. byla tam jen jedna taková starší sestra, taková rázná poněku, né moc příjemná, ale dala se vydejchat. nikdo mi zbytečně nelez do pokoje jen sestra asi co 3 hodiny kuli malýmu, jestli je ok, zda kakal, čural, ráno chodila uklízečka a paní s čajem. dostala sem jeden balík porodnických vložek od nich a pak takovou dárkovou krabici pro malýho kde byly různý vzorky a dudlík. jídlo bylo z mýho pohledu dobrý, teplý oběd i večeře a dávali ovoce, mléčné výrobky, kompot..takže já bych tam rodila klidně znovu, až na tu jednu sestru byli všichni milý, laskavý a pamatovali si mě i malýho jménem, je to malá porodnice, takže doporučuju:-)

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 16:13

Jinak online registrace tam nejde, musíš osobně a o víkendech netuším, ale stačí si tam zavolat, oni ti řeknou:-) jinak sem tam v 9 měsíci chodila co týden na kontrolu a nikdy sem nečekala déle než hodinu, od 38. tt se tam chodí na monitor.

elko_17
Nováček 4 příspěvky 29.12.16 16:53

Ahoj! Já mám TP 28.6.2016. Dneska jsem se tam byla zaregistrovat. Myslím si, že je hloupost registrovat se někam daleko, když mám porodnici za barákem. Vedení se opravdu změnilo - většina personálu přišla letos v létě z Motola. Péče bude super. Jen doufám že se mnou nechají partnera i na „hekárně“. Neví někdo, jestli je to možné?
Jinak k registraci: já tam nešla přesně 14+0, ale o den později. Míst bylo ještě dost, tak si myslím, že i kdybys šla v pondělí, problém to nebude. Ale určitě se půjde zaregistrovat i v sobotu - na recepci ti to udělají za 5 minut jsi hotová. Jen musíš přijít osibně no. :)

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 17:01

@elko17 myslím že muže být i na hekárně, zdají se mi benevolentní, ten muj šel automaticky k porodu a pak i stříhal pupeční šnuru. ještě asi dva roky nazpátek tam kolega platil 500 kč že mohl být při porodu

Soffii
Kecalka 105 příspěvků 29.12.16 17:01

@Světlaa @elko17 Holky moc dekuju za odpovedi. Byla bych pro ni rozhodnuta na 100%, jedine kvuli cemu vaham je, ze nemaji dostatecna zarizeni pro miminko, kdyby se nedej boze neco stalo a odvezli by ho beze me jinam (napr. do Podoli) :nevim:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 29.12.16 17:03

Ale určitě základ obstarat umí, jsou to doktoři a já ti přeju aby bylo všechno v pořádku ty i miminko:-)

harenka
Povídálka 38 příspěvků 07.02.17 17:53

Ahoj. Zrovna řeším to stejné dilema. Tento týden jsem 14+0 a řeším, kde se zaregistrovat. Vybírám si mezi Vinohrady (kousek od domova), Podolím nebo nějakou menší mimopražskou porodnicí. Chtěla bych co nejpřirozenější porod, ale žádné extra alternativy. Jen bych nerada, abych musela celou dobu ležet na lůžku na pásech, aby mi někdo skákal po břiše nebo nedal dítě na tělo (samozřejmě v případě, že bude vše probíhat normálně).
Dneska jsem viděla dokument Pět zrození a byla jsem v šoku, že se tohle může ještě v dnešní době stát.
Poradíte prosím ty, které na Vinohradech nebo v Podolí rodily, jestli mé podmínky jsou v těchto porodnicích splnitelné?

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 07.02.17 18:47

@harenka já teda nerodila přirozene, ale Vinohrady pro mě byly úžasné, skvělý přístup, všichni přátelští, cokoli jsem chtěla, bylo mi vyhověno. :palec:

harenka
Povídálka 38 příspěvků 07.02.17 20:22

@Kattynka000 Ve mě se to právě hrozně pere (recenze a dokument z dřívějška) a recenze z poslední doby. Asi budu věřit tomu, že se tam opravdu vše změnilo k lepšímu…

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 07.02.17 20:36

@harenka já mám čerstvou zkušenost, rodila jsem tam přesně před 4 měsíci. Kamarádka tam rodila přes týdnem přirozeně a prý vše super :mavam: mohla chodit v klidu do sprchy, nebyla pořád na monitorech, naopak ji nechávali být, porodila úplně bez pomoci po 20 hodinách, nic neuspechali, protože si to nepřála ;) Manžela měla u porodu, malou hned dostali :palec:

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 07.02.17 20:54

Já ten dokument neviděla ještě, to je o vinohradský porodnici?

harenka
Povídálka 38 příspěvků 07.02.17 20:57

@Kattynka000 jéé, tak to čtu moc ráda :). Já mám ve svém okolí zatím samé bezdětné kamarádky, tak nemám odkud brát info. Císař jsi měla asi plánovaný, ne? Nebo jsi byla i na porodním pokoji? Je tam nějaké novější vybavení? Podle fotek jsem našla jen starší zařízení.
A ještě jeden dotaz, kamarádka rodila klasicky na lůžku nebo si mohla vybrat?

harenka
Povídálka 38 příspěvků 07.02.17 20:59

@Světlaa Ano, je to z porodnice na Vinohradech, ale vysíláno to bylo v roce 2015. Ty se chystáš rodit na Vinohradech?

Světlaa
Kecalka 319 příspěvků 07.02.17 21:02

@harenka já tam rodila 28.11.2016, takže před dvouma měsícema a kousek:-D ale to sem psala hned na začátku diskuze moje postřehy z porodnice:-) jen mě napadlo že se podívám na ten dokument

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama