Reklama

Aktuální zkušenosti - laser na pigmentové skvrny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 20:14
Aktuální zkušenosti - laser na pigmentové skvrny

Prosím o zachování anonymu. Díky svému problému jsem poměrně snadno odhalitelná. Děkuji :kytka:

Ženy, holky, dívky… (pánové pro jednou odpustí, předpokládám, že ti potíže s pigmentovými skvrnami neřeší)…
Prosím vás, máte některá novější zkušenost s laserem na pigmentové skvrny? Jsem zoufalá. Obličej mám plný ošklivých tmavých map. Plný myslím doslova a do písmene. Mám obří skvrny nad obočím (na obou stranách), mezi obočím, přes polovinu nosu, obrovské skvrny na lícních kostech, lehce knírek pod nosem a několik „menších“ skvrn na bradě. Jsem absolutně nešťastná a zoufalá. Sluníčku se vyhýbám jako čert kříži, celoročně používám krém 50 UVA i UVB. Tři roky jsem několikrát za zimu chodila na ošetření chemickým peelingem, ale místo zlepšení se můj stav naopak zhoršoval. Ačkoli jsem se před X lety zařekla, že na laser nepůjdu, jsem teď ve stavu, kdy doufám, že dnes už jsou tyto metody tak účinné, že by to mohlo pomoci. Samozřejmě počítám s tím, že mi skvrny nezmizí úplně a i s tím, že se mi časem zase objeví zcela ve své „kráse“. Ale teď fakt trpím. Nechci na sebe patlat kilo make-upu (ono to stejně nepomáhá, ty skvrny mi nezakryje vůbec nic, zkoušely to i dvě maskérky - marně). Nemám ráda silné líčení, nesnáším své šeredné skvrny :,( :,( :,( (Prostě a jednoduše mám teď momentálně šílenou depku a potřebuji se z ní dostat).

Takže laser… Máte čerstvé zkušenosti, případně jaké? Bolí zákrok? Jak moc příšerně obličej po zákroku vypadá? Je možné se pár dní po zákroku lehce nalíčit? (Dovolenou si vzít nemůžu, neschopenku na to nedostanu, ani nechci :lol:. Pracuji se spoustou lidí, nechci je po zákroku moc strašit).

Děkuji za všechny zkušenosti, případně i názory :kytka: :kytka: :kytka:

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 24603 příspěvků 18.09.18 20:18

Zkušenost od mamky - byla s pigmentovými skvrnami na laseru, hojí se to stroupkama a bohužel to není definitivní, je to náchylné k recidivám …
Nicméně pozdní podzim + zima je vhodné období na zákrok.

stonožka12
Kecalka 488 příspěvků 7 inzerátů 18.09.18 20:25

Zkušenosti s laserem na pigmentové skvrny mám. Mám několik menších skrvn pod očima (proti Vašemu problému asi celkem prkotina, ale i tak je to nepříjemné). Laser je jediné, co mi pomáhá, chemický peeling neúčinkuje, protože pigment je v hlubokých vrstvách. Chodím na laser na podzim, někdy každoročně, někdy stačí jednou za dva roky - tedy laser pomůže, ale po další sluneční sezóně se skvrny utvoří zase (i přes mazání 50+). Zákrok není bolestivý, trošku to po něm jakoby pálí (do kůže se dostane hodně tepelné energie), ale nic hrozného. Po ošetření se skvrna zvýrazní, pigment vystoupí na povrch kůže, a po pár dnech se kůže sloupne. Skvrna buď úplně zmizí, nebo je potřeba ještě jedno ošetření (mně třeba stačí, když hodně vybledne). Proto při Vašem rozsahu a nemožnosti vzít si dovolenou, bych si nechávala skvrny asi ošetřit postupně. Jednou se mi stalo, že lékařka netrefila správné nastavení laseru, tak jsem musela na zákrok znovu, protože to vůbec nepomáhalo (nastavuje se podle hloubky pigmentu v kůži).
Nalíčit se můžete hned po zákroku, dokonce mi sestřička v ordinaci nabídla nějaký krycí makeup.
Jinak laser ale vřele doporučuji, je to opravdu jediné, co mi na ty skvrny pomohlo…

Emimin7
Echt Kelišová 8841 příspěvků 18.09.18 20:29

Jaky konkretni laser mas na mysli? Mam spoustu zkusenosti s biostimulacnim laserem a ten je pri kazdodenni terapii deseti sezeni znacne ucinny a nijak nebezpecny. ( A panove neodpusti ) :)

Hermina.p
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 39 inzerátů 18.09.18 20:35

Měla jsem pigmentovky přes celé čelo, vyzkoušela jsem vše možné, utratila za to spousty peněz a NIC nezabralo. Před dvěma lety jsem byla na laseru, moje kožní doktorka ho měla úplně nový a zabralo to krásně, cena byla přijatelná. Pigmentovky se mi zatím nevrátily. ALE při větší ploše je to určitě na dovolenou, já jsem celá otekla a měla strup přes celé čelo, týden jsem vůbec nemohla mezi lidi. Zákrok sám o sobě je nepříjemný ale dá se to přežít.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >