Akutně - novorozenec na UM, potřebuji poradit!

375
8.8.13 21:13

Akutně-novorozenec na UM,potřebuji poradit!!!

Dobrý večer, prosím akutně o radu, dnes nás pustili z porodnice, bohužel malá je na Nutrilonu, od rána nekakala, sestra v porodnici doporučila přidávat fenyklový čaj, ale nevím, v jakém poměru k množství UM může vypít čtyři dny staré miminko? Mám strach, nevím, jak jí pomoci, a mám strach, abych jí spíš neublížila.. Prosím poraďte zkušené maminy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16392
8.8.13 21:16

Neboj, fenyklovým čajem jí neublížíš. Udělej pro začátek slabší a nech jí pít. Nedala bych jí víc než 20 aby měla v bříšku místo na mlíčko a hezky prospívala. Nebo jí udělej UM přímo do toho čajíku a je to. Nám to pomáhalo hodně na prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
8.8.13 21:16

Je známo že nutrilon stavý - vyměnila bych UM..jinak čaje může vypít kolik chce. dávala bych mezi kojením, kolik si cucne, tolik si cucne. mi dávali kmínový odvar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
8.8.13 21:17

Nám doktorka řekla, že tak 20-30 ml celkově.

A to, že nekakala je v pohodě. Syn byl od porodnice taky na UM (my teda Sunar Nutradefense, byť v porodnici mu vnucovali Nutrilon) a pravidelně kakal jednou za dva dny. Až od čtvrtého měsíce začal každý den :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505

..Pokud nemá prdíky a nepláče, neřešila bych, že ještě nekakala. Mlíčko prostě strávila..
Ona pláče? Bolí jí bříško??Nebo jen nekakala?
Neboj všechno bude dobré :hug:

Příspěvek upraven 08.08.13 v 21:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
_Kaczenkaa_

@Anet13
Ahojky, také jsme odcházely z porodnice na Nutrilonu a malá nekakala třeba i dva, tři dni, myslím si, že nevadí, že nekadí, pokud nepláče, nebolí jí bříško atd…
Jinak já teda malé nedávala vůbec čaj, když byla takhle malá, pokud trpí na prdíky, zkus Sab Simplex, nám pomohl naprosto na 1…
A teda my jsme pak Nutrilon vyměnily za Sunar, poněvadž malá po něm měla šílenou zácpu (to se dostavilo až asi s třetí krabicí Nutrilonu)… :nevim:
Příp. kdyby se opravdu nemohla vykadit, tak zkus rektální rourkou jí pomoci, nebo změnit mléko… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
497
8.8.13 21:18

Umělý mlíko raději měnit až po poradě s pediatrem. Ale cucat čajík, jak bude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16392
8.8.13 21:18

Jo tu 20 jsem myslela mezi krmením, jinak nám říkali že čajíku má za celý den vypít tolik, kolik pije jednu dávku mlíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2880
8.8.13 21:19

@Anet13 Tak uvař ten čajík a zkoušej jí ho dávat vlažnej po lžičkach několikrát za den par lžiček, a nebuj stolice dorazi brzo v pěkné parádě, taky muže kakat mín to taky muže znamenat, že všechno to mlíčko spotřebuje pro sebe hlavně, že počurává dostatek plen a kakat taky začne :D. Držim palečky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16392
8.8.13 21:20
@_Kaczenkaa_ píše:
@Anet13
Ahojky, také jsme odcházely z porodnice na Nutrilonu a malá nekakala třeba i dva, tři dni, myslím si, že nevadí, že nekadí, pokud nepláče, nebolí jí bříško atd…
Jinak já teda malé nedávala vůbec čaj, když byla takhle malá, pokud trpí na prdíky, zkus Sab Simplex, nám pomohl naprosto na 1…
A teda my jsme pak Nutrilon vyměnily za Sunar, poněvadž malá po něm měla šílenou zácpu (to se dostavilo až asi s třetí krabicí Nutrilonu)… :nevim:
Příp. kdyby se opravdu nemohla vykadit, tak zkus rektální rourkou jí pomoci, nebo změnit mléko… :kytka:

ty jo nám právě dr. říkal že pokud je na UM tak pít musí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.zizi
8.8.13 21:20

Staci poa malych lzickach…nam pomahal dost taky nahrivaci polstarek(tresnove pecky) na brisko a taky jemne masirovani briska treba pri koupeli a cviceni nozickama…jinak jestli se nevykadi dneska, tak neplas :)

• Nahlásit
  • Citovat
32998
8.8.13 21:21
@smultul píše:
Umělý mlíko raději měnit až po poradě s pediatrem. Ale cucat čajík, jak bude chtít.

no to nevím proč..pediatři stejně nabídnou jen nutroš max nutroš HA..nic jiného jsem od nich nikdy neslyšela..taky když přijdu do ordinace, všude jen plakáty na nutroš..nechutné.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
8.8.13 21:21
@Anet13 píše:
Dobrý večer, prosím akutně o radu, dnes nás pustili z porodnice, bohužel malá je na Nutrilonu, od rána nekakala, sestra v porodnici doporučila přidávat fenyklový čaj, ale nevím, v jakém poměru k množství UM může vypít čtyři dny staré miminko? Mám strach, nevím, jak jí pomoci, a mám strach, abych jí spíš neublížila.. Prosím poraďte zkušené maminy!

novorozenec nemusi kakat az 10dni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
_Kaczenkaa_
8.8.13 21:23
@terien píše:
ty jo nám právě dr. říkal že pokud je na UM tak pít musí :think:

No vidíš, já malé pít nedávala a už je jí půl roku a žije… :lol: A nebyly jste letní třeba? Mě se malá narodila v lednu, tak jakože by to třeba dr. říkal, kvůli teplu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
29442
8.8.13 21:24

A má bolení? Protože pokud jen nekakala a jinak je v pohodě, tak bych to neřešila. Zřejmě nemá co kakat, co vypila, tak zřejmě strávila. Určitě to není důvod k obavám, nic se jí nestane. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama