Akutní hospitalizace na psychiatrii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 21:06
Akutní hospitalizace na psychiatrii

Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 21:08
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Moje máma měla panickou ataku. Byla doma sama, nebyla schopná nikam dojít, tak volala sanitku a odvezli jí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 21:09

Zkušeností mám spoustu, většinou mi záchranku zavolal někdo jiný, ale jednou mi psychiatrička doporučila o víkendu, ať si ji zavolám sama. Bylo mi hrozně zle a měla jsem vystupňované sebepoškozování. Záchranáři sice měli řeči, že bych si do Bohnic mohla dojet sama, ale já bych jinak asi bývala skočila z okna, tak mě nakonec odvezli. A můžu se zeptat, co se ti děje? V Praze a Brně a možná i Ostravě jsou non stop krizová psychiatrická centra, můžu ti dát kontakty, pokud chceš (tedy v Praze).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 21:23

Taky jsem se svezla houkackou do Bohnic, kde jsem si udelala skoro dvoumesicni „dovolenou“. Zachranku mi volal bracha- prevezla me rovnou na uzavrene oddeleni :mavam:

Uživatel je onlineEMicina
Závislačka 2674 příspěvků 17.04.18 21:24

Už se to stalo před lety - jednu seniorku ve špatném psychickém stavu odmítli přijmout v Českých Budějovicích. A prosila je o to ona osobně, vyběhli s ní. Pomoci se jí dostalo až v Jihlavě, hospitalizovali ji na několik týdnů a pomohli jí.

Jana206
Nadpozemská drbna 26509 příspěvků 17.04.18 21:43

Vlastni zkusenost nemám, ale mam v okoli cloveka, který ma bipolarni poruchu, pokud se nečekaně změní jeho stav a je to víkend, kdy jeho psychiatricka neordinuje, zavolat zachranku je běžný postup. Vetsinou se zmena stavu manifestuje střídáním spánku a plactivosti, sám to na sobě pozná. Uklidňující léky dostane uz v sanitce, potom tak 14 dní na psychiatrii, aby vedeli, jak reaguje na léčbu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26509 příspěvků 17.04.18 21:46

Jinak akutne vyšetří na kterémkoliv oddělení psychiatrie, pokud cloveka nekdo doveze nebo prijede sám. A zhodnotí, jestli je to na hospitalizaci nebo ne.
Priklady akutní hospitalizace - prvni ataka schizofrenie nebo schizofrenni poruchy s bludy nebo její zhorseni, laktacni psychoza, vyse zmíněná bipolarni porucha…

Zakladatelko, pokud se necitis dobre a nekam pojedes, nikdo se na Tebe zlobit nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 22:10

Příbuzné volali sanitku rovnou z nádra v Praze :D opakovaně odešla u domu, tvrdila že jede vlakem za nějakým Italem nebo co..3 týdny hospitalizace :nevim:

SlecnaSally
Kelišová 6326 příspěvků 17.04.18 22:12
@Anonymní píše:
Moje máma měla panickou ataku. Byla doma sama, nebyla schopná nikam dojít, tak volala sanitku a odvezli jí.

Taky tím trpím, poprvé když to člověk ma, tak mysli ze ma infarkt.. naštěstí se dobře léčí

vertunka
Závislačka 4644 příspěvků 17.04.18 22:15
@Anonymní píše:
Taky jsem se svezla houkackou do Bohnic, kde jsem si udelala skoro dvoumesicni „dovolenou“. Zachranku mi volal bracha- prevezla me rovnou na uzavrene oddeleni :mavam:

Muzu byt zvedava? Pokusila jsi se spachat sebevrazdu? A jaky to tam je?? Asi hrozny co? :hug:

lilith1
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 17.04.18 22:16
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Dobrovolne neznam, nedobrovolne bohuzel uz vicekrat, ne tedy primo ja, nedobrovol.to jde pouze kdyz chci ublizit nekomu jinemu nebo suicidum

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 22:24

Já jsem anonym z 21:09 a ne ten, kterého se ptáš, ale můžu ti napsat svoji zkušenost a to že to v Bohnicích byla dost hrůza. Uzavřená příjmová oddělení některá ještě v rámci všech možností ušla, ale pavilon 27, známý pod názvem „neklid“ byla fakt noční můra. Tolik ponižování jsem jinde nezažila. Já tam byla několikrát po pokusu o sebevraždu a kromě toho, že mi to nikdy moc nepomohlo (nedobrovolné hospitalizace), tak z toho mám ještě traumata.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 12:30

Děkuju všem za napsání. Anonym ze včera z 21:09 díky za nabídku s tím kontaktem ale jak jsi psala ty města tak tam v tý části nebydlím ale i tak díky

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 19:37

A jak ti je? Jak jsi to vyřešila? Jinak ta centra jsou sice v Praze, Brně a možná té Ostravě, ale přijet tam může kdokoliv, z celé republiky, ale pokud to máš daleko do všech těchto 3 měst, tak se třeba dá poradit někde ve spádové nemocnici na příjmu. Držím palce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >