Akutní hospitalizace na psychiatrii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.04.18 21:06
Akutní hospitalizace na psychiatrii

Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Reklama

Reakce:

Anonymní  17.04.18 21:08
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Moje máma měla panickou ataku. Byla doma sama, nebyla schopná nikam dojít, tak volala sanitku a odvezli jí.

Anonymní  17.04.18 21:09

Zkušeností mám spoustu, většinou mi záchranku zavolal někdo jiný, ale jednou mi psychiatrička doporučila o víkendu, ať si ji zavolám sama. Bylo mi hrozně zle a měla jsem vystupňované sebepoškozování. Záchranáři sice měli řeči, že bych si do Bohnic mohla dojet sama, ale já bych jinak asi bývala skočila z okna, tak mě nakonec odvezli. A můžu se zeptat, co se ti děje? V Praze a Brně a možná i Ostravě jsou non stop krizová psychiatrická centra, můžu ti dát kontakty, pokud chceš (tedy v Praze).

Anonymní  17.04.18 21:23

Taky jsem se svezla houkackou do Bohnic, kde jsem si udelala skoro dvoumesicni „dovolenou“. Zachranku mi volal bracha- prevezla me rovnou na uzavrene oddeleni :mavam:

EMicina
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 17.04.18 21:24

Už se to stalo před lety - jednu seniorku ve špatném psychickém stavu odmítli přijmout v Českých Budějovicích. A prosila je o to ona osobně, vyběhli s ní. Pomoci se jí dostalo až v Jihlavě, hospitalizovali ji na několik týdnů a pomohli jí.

Jana206
Nadpozemská drbna 25887 příspěvků 17.04.18 21:43

Vlastni zkusenost nemám, ale mam v okoli cloveka, který ma bipolarni poruchu, pokud se nečekaně změní jeho stav a je to víkend, kdy jeho psychiatricka neordinuje, zavolat zachranku je běžný postup. Vetsinou se zmena stavu manifestuje střídáním spánku a plactivosti, sám to na sobě pozná. Uklidňující léky dostane uz v sanitce, potom tak 14 dní na psychiatrii, aby vedeli, jak reaguje na léčbu.

Jana206
Nadpozemská drbna 25887 příspěvků 17.04.18 21:46

Jinak akutne vyšetří na kterémkoliv oddělení psychiatrie, pokud cloveka nekdo doveze nebo prijede sám. A zhodnotí, jestli je to na hospitalizaci nebo ne.
Priklady akutní hospitalizace - prvni ataka schizofrenie nebo schizofrenni poruchy s bludy nebo její zhorseni, laktacni psychoza, vyse zmíněná bipolarni porucha…

Zakladatelko, pokud se necitis dobre a nekam pojedes, nikdo se na Tebe zlobit nebude.

Anonymní  17.04.18 22:10

Příbuzné volali sanitku rovnou z nádra v Praze :D opakovaně odešla u domu, tvrdila že jede vlakem za nějakým Italem nebo co..3 týdny hospitalizace :nevim:

SlecnaSally
Kelišová 6272 příspěvků 17.04.18 22:12
@Anonymní píše:
Moje máma měla panickou ataku. Byla doma sama, nebyla schopná nikam dojít, tak volala sanitku a odvezli jí.

Taky tím trpím, poprvé když to člověk ma, tak mysli ze ma infarkt.. naštěstí se dobře léčí

vertunka
Závislačka 3706 příspěvků 17.04.18 22:15
@Anonymní píše:
Taky jsem se svezla houkackou do Bohnic, kde jsem si udelala skoro dvoumesicni „dovolenou“. Zachranku mi volal bracha- prevezla me rovnou na uzavrene oddeleni :mavam:

Muzu byt zvedava? Pokusila jsi se spachat sebevrazdu? A jaky to tam je?? Asi hrozny co? :hug:

lilith1
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 17.04.18 22:16
@Anonymní píše:
Ahoj chci se zeptat zažily (potřebovaly) jste někdy někdo akutně hospitalizovat na psychiatrii. Prej je možné si v krajní nouzi zavolat i záchranku máte s tím někdo zkušenost?? Díky

Dobrovolne neznam, nedobrovolne bohuzel uz vicekrat, ne tedy primo ja, nedobrovol.to jde pouze kdyz chci ublizit nekomu jinemu nebo suicidum

Anonymní  17.04.18 22:24

Já jsem anonym z 21:09 a ne ten, kterého se ptáš, ale můžu ti napsat svoji zkušenost a to že to v Bohnicích byla dost hrůza. Uzavřená příjmová oddělení některá ještě v rámci všech možností ušla, ale pavilon 27, známý pod názvem „neklid“ byla fakt noční můra. Tolik ponižování jsem jinde nezažila. Já tam byla několikrát po pokusu o sebevraždu a kromě toho, že mi to nikdy moc nepomohlo (nedobrovolné hospitalizace), tak z toho mám ještě traumata.

Anonymní  18.04.18 12:30

Děkuju všem za napsání. Anonym ze včera z 21:09 díky za nabídku s tím kontaktem ale jak jsi psala ty města tak tam v tý části nebydlím ale i tak díky

Anonymní  18.04.18 19:37

A jak ti je? Jak jsi to vyřešila? Jinak ta centra jsou sice v Praze, Brně a možná té Ostravě, ale přijet tam může kdokoliv, z celé republiky, ale pokud to máš daleko do všech těchto 3 měst, tak se třeba dá poradit někde ve spádové nemocnici na příjmu. Držím palce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Fotbalisté Gündogan a Özil s Erdoganem. Není to váš prezident! běsní Němci

Velkou vlnu nevole rozpoutala fotografie, na níž jsou prvotřídní němečtí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Reklama