Akutní křeče břicha ( žaludek )

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:16
Akutni krece bricha ( zaludek )

Pred chvili jsem se probudila po nocni a hrozne me boli zaludek ( bodani, krece ) ale tak, ze chodim pokrcena. Na zvraceni mi ani nejak neni. Zkusila jsem se najist ale je to jeste horsi. Tuhne bolest neznam. Jak dlouho zkusit vydrzet, nez jet k doktorovi? Fakt to boli, bojim se vredu. Nebo snad jen zarazene prdy, a streva tlaci na zaludek? :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 15.08.19 15:20

Jeď k doktorovi - do břicha a do melounu nikdo bez přístrojů nevií a tohle není OK.

Nemá smysl to zkoušet vydržet, potřebuješ sono břicha. Jestli má tvůj praktik ultrazvuk, tak můžeš jet tam, jinak na příjem na nejbližší chirurgii.

EvaG
Extra třída :D 10830 příspěvků 15.08.19 15:21

Asi bych šla hned. Letos jsem prodělala Strevni virózu kdy mi začali křeče a nafoukly žaludek a do večera už to šlo všemi směry.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:27

Tak jsem to zakrikla a uz jsem utikala zvracet, nic ale nejde :( pockam na pritele a asi pojedu.. Mam i zvysenou teplotu. Zakl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:28

Já někdy takové křeče mám a je to většinou po spánku, ze se mi jídlo blbě trávilo a jsou to zařazené prdy…pomohla mi teplejší sprcha na břicho, pak jsem si prdla, nebo na gymnastickém balónu se protáhnout…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:29

Jo tak teplota a zvracení to je jiný případ…:(

kjhui
Závislačka 2641 příspěvků 15.08.19 15:33
@Anonymní píše:
Tak jsem to zakrikla a uz jsem utikala zvracet, nic ale nejde :( pockam na pritele a asi pojedu.. Mam i zvysenou teplotu. Zakl.

Cucej jen studenou vodu a vem si velkou buničitou vložku (kdyby to začalo valit oběma směry.

Teplota je průser, to nebudou jen rotaviry. Máš ztvrdlé břicho? Při poklepu někde extrémně bolí? Mohlo ti něco někde prasknout, vřed. Co slepák? Zánět pobřišnice?

Nemělas zánět močáku nebo gynekologický?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:38

@kjhui na velke jsem byla bez problemu. Zkousela jsem si bricho prohmatat a nejvice to boli primo pod hrudni kosti ( v tom trojuhelniku ). Slepaky, zanety nikdy nic. Gynekologicky vzdy v poradku. Je pravda, ze posledni mesic jak jsou vedra, tak vypiji v praci 1,5 l vody, mineralky a curat moc nechodim ( zluta moc ).

kjhui
Závislačka 2641 příspěvků 15.08.19 15:42

Člověče tam je dvanácterník? nad žaludkem? to může být taky sviňa.. nebo žaludek nebo žlučník.. ale u žlučníku bys asi nezvracela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:47
@kjhui píše: Člověče tam je dvanácterník? nad žaludkem? to může být taky sviňa.. nebo žaludek nebo žlučník.. ale u žlučníku bys asi nezvracela

abych pravdu rekla, tak nevim co presne kde je.. Kazdopadne to dost boli. Co je sviňa? :)

kjhui
Závislačka 2641 příspěvků 15.08.19 15:47

Pokud by praskl dvanácterníkový nebo žaludeční vřed, tak by se měla objevit krev ve zvratkách. V horším případě kdyby to prasklo ven do dutiny břišní tak by došlo k vnitřnímu krvácení, tam by tuším byla skoková horečka nad 40 a bolestivé stavy že bys nebyla schopna psát na internet.. No nevím, nechci plašit. Určitě někam jeď.

To cucání studené vody je dobré že pokud máš překyselení žaludku, tak při zvracení alespoň něco půjde ven a nebude se naleptávat sliznice víc než už je. A nebudeš dávit na prázdno. Ale pocucávat, ledovou, nevypít půllitr na ex.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:53

@kjhui zas takove obrovske krece to nejsou, myslim ( doufam ), ze nic neprasklo.. Ted lezim v klidu na boku v postely a trosku to polevilo. Treba plasim a jsou to jen prdy :think:

kjhui
Závislačka 2641 příspěvků 15.08.19 15:53

Bratříček google to našel.. bolest je na lačno nebo po jídle?
viz. níže

K příznakům vředové choroby dvanácterníku patří bolest v oblasti nadbřišku, která se nejčastěji hlásí nalačno nebo v noci a po jídle vymizí. Dalšími průvodními klinickými obtížemi jsou nechutenství, nucení na zvracení a zvracení. V případě komplikací, tedy při masivním krvácení v oblasti dvanácterníku, lze ve stolici vzácně zjistit čerstvou krev, která se nestačila natrávit. U žaludečních vředů nejsou projevy tak výrazné, na rozdíl od vředů dvanácterníku se však bolest v nadbřišku objevuje těsně po jídle, naopak nalačno mizí. K dalším příznakům vředového onemocnění žaludku patří pocit na zvracení, nechutenství, eventuálně i zvracení. V případě komplikací patří ke klinickým projevům zvracení čerstvé nebo natrávené krve, nebo krev ve stolici ve formě tzv. černé stolice.

zdroj
https://www.fno.cz/…obeho-stresu

PS. časté recidivy vředu dvanácterníku se objevují v době dovolených a před začátkem školního roku.. to je teď, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 15:59

@kjhui dekuji :) bolelo to pred jidlem a po jidle jeste vice.. Uz mam ted odpracovany prvni tyden po dovolene :lol: zkusim tu vodu cucat zatim a uvidim. Dekuji moc za rady

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15891 příspěvků 15.08.19 16:22

Žlučník nebo slinivka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama