Akutní laryngitida řádí víc než obvykle??

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4373
20.10.21 12:30

Akutní laringitida řádí víc než obvykle??

Náš čerstvě čtyřletý měl po dvoudenním pokašláváním léčeným Stoptusinem hodně těžkou noc. Plakal, že ho bolí hlava, jazyk, uši, hrudník a nemůže dýchat. Čím víc pláče, tím hůř dýchal. Naštěstí jsem měla oxymetr a věděla jsem, že se nedusí. Hned ráno jsme samozřejmě začali pobíhat po doktorech. Máme inhalátor s hydrocortizonem. Proč ale píši sem a nepokračují v podobných vláknech?
:srdce:

1. do školky začal chodit v říjnu, byl tam 4 dny a pak lehl v horečkách sedmou nemocí

A) máte zkušenosti se spojitostí těchto dvou nemocí?
B) nebo je to jen tím, že nastoupil do školky a posiluje si imunitu?

❤️2) největší šok jsem měla, když mi Dr na ORL řekla adresu poslední lékárny, která má hydrocortizon skladem a ať si pospíším. Prý teď něco řádí a dětí s podobnými potíži je teď plno ( v lékárně nás předběhli, naštěstí se Dr neinformovala u Dr Max, kde mi vyhledali vhodnou pobočku)

:srdce: 3) nemyslím si, že je to covid. Od 8.10. jsme všichni postupně onemocněli, chodili jsme jen na procházky do přírody. Žádné návštěvy, dětské hřiště, nákupní domy ani restaurace. :nevim: Přesto jsem z takhle nemocných malých dětí nervózní.

Je tu někdo s podobnou zkušeností? Myslím laryngitida s podobnou léčbou? Hned jsem si samozřejmě vybavila článek, kde se psalo, že je teď nemocnice plná podobných dětí :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37304
20.10.21 12:40

@Immei moje deti trpely na laryngitidy a bylo to v pocatku beznych viroz i pred covidem. ted jsou nemocni snad uplne vsichni. neco z toho bude asi netestovany covid, ale my jsme ted meli delsi virozku, behem ktere jsem vsechny 3× testovala a nic.

k aktualni nemocnosti - deti jsou i v nemocnicich a ne s covidem - jsem slysela nazor (jen nazor), ze je to dusledek toho, jak se minuly rok nepromorovaly. Snad bude lip.

Na laryngitidu je vazne sikovne mit doma Prednison, nech si ho napsat. Kdyz dite vecer zacina stekat a das ho na noc, muzes v klidu spat.
po inhalaci kortikoidu nezapomen vyplachovat pusinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2707
20.10.21 12:50

Jedno z našich dětí trpělo na laryngitidy hodně, lecili jsme dýcháním studeného vzduchu, fenistil kapkama, stoptussinem a v lednici čekal rectodelt. S covidem to nijak nesluviseloy tehdy ještě nebyl. Ale je pravda, že syn už dlouho žádný záchvat neměl, a teď před pár dny zase ano. A dnes dcera, která nikdy takové potíže neměla. Každopádně byli jsme na hromadě celá rodina, testovali jsme se a všichni jsme byli negativní, takže covvid to není, je to obyčejná podzimní viroza, jen nějaká horší, no… teď je toho všude plno, už aby ti bacilove umrzli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
20.10.21 13:08

@Pudloslava Děkuji o upozornění na vyplachování :srdce: malý roušku nikdy nenosil, ale zároveň nebyl vůbec nemocný. Zřejmě si teď bude muset vytvořit vlastní imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
21.10.21 21:50

Prosím o radu s teplotami :srdce:

Den po prvním záchvatu začaly malému nečekaně teploty, večer horečky, dnes cely den. U Dr jsme byli ve středu, kdy byl bez teplot. :nevim: zítra určitě volám lékařce. Máte ale, prosím, někdo zkušenost, jestli je to běžné? Ptám se proto, jestli budu muset jet s malým zase k Dr.🙁 Musela bych zajistit hlídání pro mladšího. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
21.10.21 22:19

@Immei Dcera teď měla virozu s horším průběhem, jeden den začala kaslat, v noci nemohla ani spát, jak ji to drazdilo. Druhy den nastoupila horečka 38,5-39, to trvalo 3 dny, k tomu ten velký kašel. Na pruduskach to naštěstí neměla, teď je to 10.den od prvních příznaků a je zdravá i kašel zmizel, ale ty první 4 dny byly náročné.
A doktorka mi říkala, ze 2,5-3 dny můžou byt horečky, pak volat a přijít na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
21.10.21 22:47

@kaccap Uz jsme po viroze 🙁prodělali jsme sedmou nemoc s horeckama a přesně 12.den dostal v noci záchvat kašle, už se zdál zdravý, ve školce ani nebyl. Poslechově byl čistý, teď začaly ty horečky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4373
22.10.21 09:53

Tak Dr říkala, že i pozdní nástup horeček je běžný. Bublání při dýchání během spánku je taky ok. Mám dávat něco na odhlenění. Zapomněla jsem zmínit, že si pořád ztěžuje na bolest na hrudníku, ale to bylo i při návštěvě u Dr.
:kytka: jinak jsem už ve středu koupila v Lidlu inhalátor za 600 Kč. Porovnala jsem s tím, který máme z ORL, hlučnost stejná, páru tvoří. Jestli někdo váhá tak za mne je to ok👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat