Reklama

Akutní nečekaný císař s velkou ztrátou krve - prosím tipy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 12:51
akutní nečekaný císař s velkou ztrátou krve. prosím tipy

Ahoj, včera ráno mi provedli hamiltona ignorujice, že do druhého termínu podle ms který byl přesný - vím kdy jsem otěhotněla -mi zbývaly ještě 4 dny- brali v potaz jen ten první. Byla jsem sice na dva prsty ale kluk vysoko. No porod se rozjel včera odpoledne za mého intenzivního pocitu že to tak být nemá, kontrakce nepravidelně, bolest jako sviňa, do porodky na 5 prstů, za chvíli už na osm, pichnuti vody a konečná. Spatne ozvy a kluk furt vysoko, akutní sekce, dlouho mě nemohli napíchnout, připravit, kontrakce s prikurtovanyma nohama a nutkáním na tlačení což jsem nesměla- labuzo. Velká ztráta krve, 850 ml. Narodil se dnes v 0:37. Vše dopadlo dobře ale já nevím o císaři vůbec nic, jsem zaskočená zklamaná a vyčerpaná, první můj porod byl naprosto snadný. Přitom věci jdou dobře- těsně jsem zažehnala transfuzi, hemoglobin mi stoupl, malej je dobrej s apgar 9-10-10 a nadherne vleze saje, laktační mi ho sikovne přikládá- bojím se že teď po převozu na obyčejné šestinedělí už tam prej nebude tak aby po mě nechtěli třeba sedět a nezkazil se to. Ten sed už tu taky zminovala rhb pracovnice že bude fajn a laktační koukala, že to bych fakt nezvládla a leh je super. Prosím o praktické tipy, rady.- zaskočila mě asi nejšílenější bolest v životě při odkaslani - a už mám zase hlen, zas to budu několik hodin potlačovat že strachu. Vyndávání drénu bylo taky moc fajn. Holky co jste si na to měly šanci něco načíst a tak a co jste tím už prošly, hodte mi nějaké praktické tipy jak si ulevit, jak přežít, co dělat, nedělat a na jakou šílenou bolest se mám ještě připravit.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 27.01.17 12:58

Malé tipy - bříško si,,nos". Jakoby si ho podpirej rukou když jdeš, mě to strašně pomohlo a po návratu z porodnice jsem už chodila normálně rovně a zvládla i vytírat. Často jizvu sprchuj vlažnou vodou a pořádně osus, udržuj ji v suchu. Zvedej se přes bok se zaprenim o ruku, nesnaž se zabírat břichem, budeš trpět. To kašlání se zlepší, pokud jsi byla v celkové narkóze, tak tě v krku dráždí podráždění od toho, jak tě zaintubovali, já malém brečela, jak jsem potřebovala zakaslat. Neboj, brzy to přejde :hug: gratuluji k miminku :hug: a při kojení, zkus to v polosedě s tím, že okolo bříška budeš mít kojící polštář, na kterém budeš mít Mimi, byla to jediná poloha, při které mi to šlo alespoň zkusit, i když jsem nakonec nekojila :hug:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 12:58

@Rezii no mám za sebou pět operací a akutní cs byla největší a nejhorší bolest co jsem zažila hlavně při vstávání, kašlání a pšíkání šílený. Neboj nejhorší jsou první tři dny. :kytka:

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 27.01.17 13:00

Uf…Jsem to přečetla, ale nějak moc nepochopila. Proč očekávanáš bolest? Jako po císaři? Ano bolí to. Ale třeba mě nabidli kapky na bolest, ale já je nechtěla. Měla jsem taky akutního císaře, ale bez ztráty krve. Malá narozená cca v 11h. Druhý den v 8 h ráno jsem už vstala z postele. Čím dřív se to rozhýbe, tím lepší.

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 13:00

@Kattynka000 jojo vstávat jedině přes bok a zapírat se rukou, chození mi nevadilo vadilo mi vstát

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 13:01

@jary1 tak to tě nechali ležet docela dlouho, já měla cs v šest večer na pokoj mě dali asi v deset a druhý den ráno v osm vstávat

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9652 příspěvků 27.01.17 13:02

Ahoj, předně gratuluji k malému - apgar ma krasne ;), sekce je mi líto. Ja rodila prirozene, ale vždy s velikým poraněním a ztrátou krve. Ad kojení - oba syny jsem kojila vleze několik týdnu, protože jsem nedokázala sedět. Přiložit si ho zvládneš určitě sama, neboj. Do sedu se nutit nenechej a trvej na poloze, která ti vyhovuje. Ad ztráta krve - řekni manželovi ať ti domu nakoupí chlazenou stavu z červené repy - je to fresh v tetrapacku, skvěle působí na krvetvorbu, dále mandle, vyvary, železo ti nepochybně napíší v porodnici. Na bolest jsem brala jakési dryaky v porodnici a doma pak voltaren tablety - na radu gynekologa. Snad ti to trochu pomůže :kytka:

Dana V
Kecalka 452 příspěvků 6 inzerátů 27.01.17 13:06

Já mohu doporučit zatnout zuby a bolest rozhýbat. Pokud můžeš pomalu vstát, tak se snaz pomalu často vstavat, dojít si na záchod, třeba pro čaj a tak. Uvidíš, ze každou hodinou se to bude zlepšovat a budeš stále pohyblivejsi. Já z porodnice po 4 dnech odskakala jako srnka a sousedky se doma divily, ze jsem po příjezdu z porodnice šla na procházku se psem :mrgreen: je super, ze ses rozkojila, ale trenovala bych to raději v sedě.

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 27.01.17 13:08
@ka2ka píše:
@jary1 tak to tě nechali ležet docela dlouho, já měla cs v šest večer na pokoj mě dali asi v deset a druhý den ráno v osm vstávat

Tak přece mě nebudou budit v 1h v noci jenom abych vstala, ne? :zed:

Příspěvek upraven 27.01.17 v 13:08

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22825 příspěvků 27.01.17 13:08

Uff teda neměla jsi to jednoduchý. Jako bolí to. Osobně mám zkušenost, že po celkový narkóze to bolelo víc, než po spinálu a potvrdila mi to nejedna císařovna.
Kašlat lehce, netlačit na pilu, nesnažit se kašlat moc zhurta. Chození je celkem v pohodě. Nejhorší pro mě bylo dosednutí na záchod a následné zvednutí. Zvedat se z postele přes bok, hlavně nikam nechvátat. Jizvu zatím nechat být, po vyndání stehů začít masírovat tlakovou masáží, klidně obyčejnou indulonou, vazelinou, sádlem, ale třeba klidně i hemagelem, to je na tobě.
Nikam nechvátat, na nic netlačit.
Taky jak mi řekl anesteziolog nebýt hrdinkou a klidně si říct o něco na bolest.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 13:09

@Rezii Mě se teda líp kojilo v sedě, než v polo leže nebo leže. Snažit se nekašla, nesmrkat, nesmát, chodit trochu v předklonu, nedělat prudké pohyby, vstávat přes bok, nikam nepospíchat.
Případně si řekni o čípek na bolest, pokud Ti ho sami nenabídli.
A nejhorší je poprvé vstát, pak už je to jen a jen lepší.
A doma se snaž starší dítě nevysazovat a nenosit, alespoń první týden až dva.
Jizvu pak masírovat a natírat mastným.

Kattynka000
Závislačka 3017 příspěvků 27.01.17 13:09
@ka2ka píše:

Tak mě udělali císaře v 8:30 v pátek, v sobotu jsem při vstávání omdlela a na pokoj mě díky tomu přesunuli až v neděli, v úterý nás pustili z porodnice a byla jsem úplně fresh :-) pravda ale, že já si to chtěla prožít celé, takže jsem odmítla jakékoli léky na bolest a spánek. Ale hned ve středu jsem litala s mopem :mrgreen:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 13:09
@jary1 píše:
Tak přece mě nebudou budit v 1h v noci někom abych vstala, ne? :zed:

tak někde třeba nutí večer alespon zkusit sednout, je to v každé nemocnici jiné :nevim:

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 27.01.17 13:12
@Kattynka000 píše:
Tak mě udělali císaře v 8:30 v pátek, v sobotu jsem při vstávání omdlela a na pokoj mě díky tomu přesunuli až v neděli, v úterý nás pustili z porodnice a byla jsem úplně fresh :-) pravda ale, že já si to chtěla prožít celé, takže jsem odmítla jakékoli léky na bolest a spánek. Ale hned ve středu jsem litala s mopem :mrgreen:

já teda s mopem nelítala, bylo vytřeno :mrgreen: ale vstávat a chodit jsem mohla už normálně nejhorší to bylo asi první dva dny, to vstávání to je jediný co mě fakt bolelo, ale na bolest jsem si nikdy nic nebrala.

jary1
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 27.01.17 13:13

@ka2ka a kvůli tomu mě mají budit v noci :zed: no v tom připade jsem ráda, že jsem rodila tam, kde jsem rodila.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama