Akutní pocit na zvracení - jak se zbavit

170
8.2.21 17:58

Akutni pocit na zvraceni - jak se zbavit

Ahoj holky, uz nejakou dobu me trapi pocit na zvraceni, kdyz jedu v mhd nebo v aute a nejsem dostatecne najezena. Nestava se mi to kazdy den, ale v podstate pokazde, kdyz se malo najim a nebo kdyz nemam pres den teple jidlo. Jde o to, ze v praci je vse v pohode, ale kolikrat nemam cas dojit si na teple jidlo, tak obedvam sandwich, salat, jogurt… proste studene jidlo. Jakmile po praci usednu do mhd nebo jako spolujezdec do auta, tak mam najednou pocit na zvraceni. Ale opravdu priserny, i kdyz vylozene hlad nemam. Myslela jsem, ze se treba jedna o pokles cukru, tak mam u sebe napr banan nebo kolacek, ale stejne to nepomaha. :think: Kolikrat jen taktak dojdu domu, kde musim akutne snist neco tepleho, abych se tohoto pocitu zbavila. Jogurt nebo platek namazaneho chleba nepomaha. Musi to byt teple a „vydatne“ jidlo (napr brambory s masem nebo i obycejny hamburger apod). Pak je mi lepe a prejde to. Vubec nevim cim to je a doktorka mi jen na to rekla, at tedy pravidelne jim :nevim: Coz ano, ma pravdu, ale ne vzdy mam moznost v praci jit na teply obed, obzvlast ted, kdyz jsou restaurace zavrene. Muze se jednat o pokles hladiny cukru nebo pocinajici cukrovku? :think: jako mladsi jsem tyhle stavy nemela a vydrzela kolikrat nejist i pul dne, ale ted jenom predstava, ze pojedu i pouhych 10 min busem bez dostatecneho jidla aniz bych nemela tyto stavy, je nerealna. :? Nevite co s tim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14822
8.2.21 18:15

S tímhle se nedá dělat jiného než si hlídat přísun teplého jídla. Já si musím jídlo také hlídat, jinak se mi později začne během vteřiny dělat zle až na omdlení a musím do sebe dostat dost velké množství jídla, aby to přešlo. U mě to je kolísání hladiny cukru. Ale bonbon z hroznového cukru to fakt nezachrání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
8.2.21 18:16

Mohla by nárazově pomoct cola, je tam kyselina trihydrogenfosforečná, která je proti nevolnosti a zvracení. (Cola je původně lék na tyto obtíže. ) Asi určitě by to ještě chtělo pořešit ty hodnoty cukru atp. Možná i ORL, jestli to není od „rozšplouchaného“ vnitřního ucha a tím jídlem se to vždy nějak zaplácne a tělo nereaguje tak hystericky. To by pak bylo na kinedryl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
8.2.21 18:37

Zajímavý - jak už je řečeno - zašla bych na ORL. Případně bych zkusila tak 15-20 minut předem jíst kandovaný zázvor, na mořskou nemoc docela pomáhá, třeba to zvládne i tvůj problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.2.21 16:33

Mám stejný problém. Většinou musím být najedena, nejlépe teplým jídlem. Když teplé jídlo nemám, je to horší. V autobuse stačí, když na chvilku sklonim hlavu (takže nemůžu číst). Delší jízdy nebo otočit se do protisměru není dobrý. Bohužel radu nemám. Na nic jsem nepřišla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat