Akutní průjem u 3letého - prosím o radu

13444
7.11.19 23:03

akutni prujem u 3 lete - prosim o radu

Holky, moje mala ma vseobecne dobrou imunitu, skoro nikdy nebyva nemocna a tak poprve za jeji zivot resim prujem.

Zacalo to uz v pondeli, ale nebylo nijak drasticke. Ridsi stolici mela uz v minulosti par krat, vetsinou se to po par dnech samo srovnalo. Ve stredu rano to uz i vypadalo dobre, ze mozna to je na odchodu, ale ne. Od stredy se to zhorsuje a ted vecer to je uz fakt spatne. Pije dobre, dehydrovana neni, teplotu nema… nicmene, nevypada to dobre. Nema chut k jidlu, na brisko si nijak nestezuje, nezvracela, pred spanim byla ziva. Nepusobila nemocne.

Samozrejme pujdeme zitra okamzite k doktorce. Tam si vyzadam stery. Ale nevite nahodou, jak dlouho to trva? Je pred nami vikend (jako na potvoru) a co s tim ted? Nemam absolutne zadnou zkusenost, jak to u akutnejsiho prujmu funguje. Nafasujeme nejake preventivni leky? Vysledky do vecera si nebudou, ze?

A mohl by byt zhorsujici se prujem symptom nejakeho horsiho onemocneni nez jenom strevni viroza? Hlavou se mi honi vselijake myslenky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13148
7.11.19 23:26

Klid. Má prostě střevní chřipku k doktorce bych ji vubec nevodila.
Dej ji vypít rozvarenou mrkev naradenou vodou, dieta a za pár dní bude zase úplně OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
7.11.19 23:37

Léky vám asi doktorka nedá, spíš doporučí co koupit v lékárně. Výsledky určitě nebudou do večera. Byla jsem s dcerou taky s prujmem a trvalo to pár dní než se něco nakultivovalo. U nás to byla campilobakterie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
8.11.19 14:38

Jsou dva druhy výtěrů - např. na rotaviry to trvá 24 hodin, na salmonelu a campilobaktera klidně i 3 pracovní dny. Jsou to ale dvě různé zkumavky, první je silnější a v podstatě nabereš jen vzorek stolice, druhá zkumavka je hubenější s takovou špejličkou a štětečkem. Takže nevím, na co vám přesně dělali odběr.
Jinak určitě dávat laktobacily a nedám dopustit na Hylak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13444
8.11.19 15:02

Tak jsme dnes rano vyrazily za Mudr. Vytery udelat nenechala, protoze podle ni to neni bakterialniho puvodu. Pry na to vypada dcerka prilis zive, zdrave, krev ve stolici nema, teploty taky ne. Nafasovali jsme enterol a nejake laktobacily v lekarne.

Jen co jsme prisly domu, tak dceri vyskocila teplota na 38,1, protoze samozrejme ze ano. Volala jsem doktorce a nadale velmi vlazna odezva, ze jako se s tim stejne nic nedela. Ze lecba je stale stejna, podavat probiotika, udrzovat dietu, teplotu srazet nurofenem a samozrejme pitny rezim.

Pod carou se proste nic neresi, mam dceru prolevat Tasectanem, enterolem, biopronem a jist nema prakticky nic, coz neni problem,, protoze ona stejne nic nechce. Kdybych ji naservirovala ryzi s mrkvi, tak se mi vysmeje. Tohle by mi nesnedla ani jako zdrava, ted nechce fakt absolutne nic. Navic nechce ani poradne pit. Mam ji davat kuliska rozpusteneho ve vode, hahaha, 3× si cuckla, kysely ksicht a odmita jakekoliv tekutiny.

Tohle bude zabavny vikend.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama