Reklama

Akutní psychóza a vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 22.12.17 12:42
Akutní psychoza- kdo zažil

Ahoj, před půl rokem jsem onemocněla akutní psychozou a pořád to není v pohodě, proto by mě zajímalo, jestli někdo zažil… co se mu dělo.. jak dlouho trvalo vyléčení a tak.. nějake doporučení, co dělat…

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:05

@Bonnie83 Ahoj Já ji prodělala asi před 4 roky a jsem bez jakýchkoli následků či léčby. První rok byl celkové dost blbej…Pak, to postupně přešlo. I když nějakých věcí se nezbaviš asi nikdy. Asi půl roku jsem chodila na kontroly, ale nic mi to nepřinášelo. Tak jsem chodit přestala. Mozek je schopnej se s tím normálně vypořádat, ale musíš chtít sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:09

A nechci teda navádět, ale vysadila jsem co nejdříve léky. To byla hrůza po nich…hrozny desy

drsňačka
Kecalka 191 příspěvků 22.12.17 14:18

S akutní psychozou jsem odvážela kamaráda do léčebny pár dní před štědrým dnem před dvěma lety. Po hospitalizaci byl na siných lécích cca půl roku, pak začali s lékařem snižovat. Jelikož to zpočátku úplně nešlo k maximálnímu snížení se dostal cca po roce. byla to jeho první epizoda, ale léčí se dodnes (3rok). Po mých neustálých intervencích podal konečně žádost o důchod a přiznali mu 1 stupeň. Je to moc fajn člověk, žádný blázen, ale prostě bez léků a pravidelného režimu to prostě nejde. Stará se o rodinu jak může je fajn, ale někdy jej to semílá, ale snaží se, a to je důležité!! Rozhodně sama nevysazuj léky, vše čiň pod dohledem lékaře. Je taky dobré vědět, proč se Ti to stalo. Jestli máš genetickou zátěž, nebo co k psychoze vedlo. Kamarád má silnou gen zátěž a měl stresy a to byl spouštěč. Stav, kdy člověk vysadí léky a trápí se je pro mozek horší než, když je bereš a snažíš se na tom pracovat. Držím Ti palce!! Z ničeho se neobviňuj! Máš právo se cítit někdy prostě blbě. Kdo nezažil nepochopí!! :hug: :hug: :hug: E.

drsňačka
Kecalka 191 příspěvků 22.12.17 14:23

Ještě možná jedna rada. S kamarádem jsme si stanovili podmínky, kdy sám pochopí, že je zle. Např. pokud přestane spát, nebo jíst upozorní nás a budeme to řešit. Ve stavu ok je schopen toto nastavit sám- vydedukoval a pak si jej hlídáme. pa E.

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 22.12.17 14:28

Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

drsňačka
Kecalka 191 příspěvků 22.12.17 14:46
@Bonnie83 píše:
Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

Možná zase trošku zvyš dávku nebo změn či zkombinujte s doktorkou léky. Někdy to trvá, než se najde vhodný lék anebo než zabere. Víš co pomáhalo nám? Když je TI blbě, tak si nastav, že " jedna vlaštovka jaro nedělá" tzn, že si opakuj: teď je mi blbě, ale to neznamená, že taková jsem a, že to bude trvat napořád. Teď je to prostě takový stav a on přejde a já to vydržím!! Nejsou to plané řeči, Žít s duševní nemocí je boj, ale snaž se-vyplatí se to!§ A jestli se TI teĎ nejde snažit, tak se nesnaž jen dodržuj pravidla a bude líp!! Věř mi bude!! I, když to možná potrvá!!

Bonnie83
Povídálka 40 příspěvků 22.12.17 15:23

Děkuju za podporu, právě věřím, že bude líp… ale bojím se, že za dlouho.. a pak si zas řeknu, co když budu mít deprese už pořád.. že to není nemoc, ale normální stav… tak proto se ptám, kdo zažil.. jak prožival… a hlavně JAK DLOUHO..

smudlinekk
Nováček 1 příspěvek 05.02.18 19:13

Měl jsem 3 roky zpátky, taky měsíc v nemocnici. První půlrok zabitý totál, nepoužitelný člověk, smutný, beznaděj, jako robot. Půl roku - 1,5 roku už se dalo pracovat, ale omezené emoce vztahy. Teď po 3 letech už je to úplně v normálu, spíš ještě lepší než jaké to kdy bylo.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >