Akutní psychóza a vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonnie83
Povídálka 13 příspěvků 22.12.17 12:42
Akutní psychoza- kdo zažil

Ahoj, před půl rokem jsem onemocněla akutní psychozou a pořád to není v pohodě, proto by mě zajímalo, jestli někdo zažil… co se mu dělo.. jak dlouho trvalo vyléčení a tak.. nějake doporučení, co dělat…

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:05

@Bonnie83 Ahoj Já ji prodělala asi před 4 roky a jsem bez jakýchkoli následků či léčby. První rok byl celkové dost blbej…Pak, to postupně přešlo. I když nějakých věcí se nezbaviš asi nikdy. Asi půl roku jsem chodila na kontroly, ale nic mi to nepřinášelo. Tak jsem chodit přestala. Mozek je schopnej se s tím normálně vypořádat, ale musíš chtít sama.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:09

A nechci teda navádět, ale vysadila jsem co nejdříve léky. To byla hrůza po nich…hrozny desy

drsňačka
Kecalka 177 příspěvků 22.12.17 14:18

S akutní psychozou jsem odvážela kamaráda do léčebny pár dní před štědrým dnem před dvěma lety. Po hospitalizaci byl na siných lécích cca půl roku, pak začali s lékařem snižovat. Jelikož to zpočátku úplně nešlo k maximálnímu snížení se dostal cca po roce. byla to jeho první epizoda, ale léčí se dodnes (3rok). Po mých neustálých intervencích podal konečně žádost o důchod a přiznali mu 1 stupeň. Je to moc fajn člověk, žádný blázen, ale prostě bez léků a pravidelného režimu to prostě nejde. Stará se o rodinu jak může je fajn, ale někdy jej to semílá, ale snaží se, a to je důležité!! Rozhodně sama nevysazuj léky, vše čiň pod dohledem lékaře. Je taky dobré vědět, proč se Ti to stalo. Jestli máš genetickou zátěž, nebo co k psychoze vedlo. Kamarád má silnou gen zátěž a měl stresy a to byl spouštěč. Stav, kdy člověk vysadí léky a trápí se je pro mozek horší než, když je bereš a snažíš se na tom pracovat. Držím Ti palce!! Z ničeho se neobviňuj! Máš právo se cítit někdy prostě blbě. Kdo nezažil nepochopí!! :hug: :hug: :hug: E.

drsňačka
Kecalka 177 příspěvků 22.12.17 14:23

Ještě možná jedna rada. S kamarádem jsme si stanovili podmínky, kdy sám pochopí, že je zle. Např. pokud přestane spát, nebo jíst upozorní nás a budeme to řešit. Ve stavu ok je schopen toto nastavit sám- vydedukoval a pak si jej hlídáme. pa E.

Bonnie83
Povídálka 13 příspěvků 22.12.17 14:28

Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

drsňačka
Kecalka 177 příspěvků 22.12.17 14:46
@Bonnie83 píše:
Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

Možná zase trošku zvyš dávku nebo změn či zkombinujte s doktorkou léky. Někdy to trvá, než se najde vhodný lék anebo než zabere. Víš co pomáhalo nám? Když je TI blbě, tak si nastav, že " jedna vlaštovka jaro nedělá" tzn, že si opakuj: teď je mi blbě, ale to neznamená, že taková jsem a, že to bude trvat napořád. Teď je to prostě takový stav a on přejde a já to vydržím!! Nejsou to plané řeči, Žít s duševní nemocí je boj, ale snaž se-vyplatí se to!§ A jestli se TI teĎ nejde snažit, tak se nesnaž jen dodržuj pravidla a bude líp!! Věř mi bude!! I, když to možná potrvá!!

Bonnie83
Povídálka 13 příspěvků 22.12.17 15:23

Děkuju za podporu, právě věřím, že bude líp… ale bojím se, že za dlouho.. a pak si zas řeknu, co když budu mít deprese už pořád.. že to není nemoc, ale normální stav… tak proto se ptám, kdo zažil.. jak prožival… a hlavně JAK DLOUHO..

smudlinekk
Nováček 1 příspěvek 05.02.18 19:13

Měl jsem 3 roky zpátky, taky měsíc v nemocnici. První půlrok zabitý totál, nepoužitelný člověk, smutný, beznaděj, jako robot. Půl roku - 1,5 roku už se dalo pracovat, ale omezené emoce vztahy. Teď po 3 letech už je to úplně v normálu, spíš ještě lepší než jaké to kdy bylo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Zasekl byty a teď si žije jako pán! Stropnického zámek štve i politiky

Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se uchýlil na menší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama