Akutní psychóza a vaše zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 22.12.17 12:42
Akutní psychoza- kdo zažil

Ahoj, před půl rokem jsem onemocněla akutní psychozou a pořád to není v pohodě, proto by mě zajímalo, jestli někdo zažil… co se mu dělo.. jak dlouho trvalo vyléčení a tak.. nějake doporučení, co dělat…

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:05

@Bonnie83 Ahoj Já ji prodělala asi před 4 roky a jsem bez jakýchkoli následků či léčby. První rok byl celkové dost blbej…Pak, to postupně přešlo. I když nějakých věcí se nezbaviš asi nikdy. Asi půl roku jsem chodila na kontroly, ale nic mi to nepřinášelo. Tak jsem chodit přestala. Mozek je schopnej se s tím normálně vypořádat, ale musíš chtít sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.17 14:09

A nechci teda navádět, ale vysadila jsem co nejdříve léky. To byla hrůza po nich…hrozny desy

drsňačka
Kecalka 206 příspěvků 22.12.17 14:18

S akutní psychozou jsem odvážela kamaráda do léčebny pár dní před štědrým dnem před dvěma lety. Po hospitalizaci byl na siných lécích cca půl roku, pak začali s lékařem snižovat. Jelikož to zpočátku úplně nešlo k maximálnímu snížení se dostal cca po roce. byla to jeho první epizoda, ale léčí se dodnes (3rok). Po mých neustálých intervencích podal konečně žádost o důchod a přiznali mu 1 stupeň. Je to moc fajn člověk, žádný blázen, ale prostě bez léků a pravidelného režimu to prostě nejde. Stará se o rodinu jak může je fajn, ale někdy jej to semílá, ale snaží se, a to je důležité!! Rozhodně sama nevysazuj léky, vše čiň pod dohledem lékaře. Je taky dobré vědět, proč se Ti to stalo. Jestli máš genetickou zátěž, nebo co k psychoze vedlo. Kamarád má silnou gen zátěž a měl stresy a to byl spouštěč. Stav, kdy člověk vysadí léky a trápí se je pro mozek horší než, když je bereš a snažíš se na tom pracovat. Držím Ti palce!! Z ničeho se neobviňuj! Máš právo se cítit někdy prostě blbě. Kdo nezažil nepochopí!! :hug: :hug: :hug: E.

drsňačka
Kecalka 206 příspěvků 22.12.17 14:23

Ještě možná jedna rada. S kamarádem jsme si stanovili podmínky, kdy sám pochopí, že je zle. Např. pokud přestane spát, nebo jíst upozorní nás a budeme to řešit. Ve stavu ok je schopen toto nastavit sám- vydedukoval a pak si jej hlídáme. pa E.

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 22.12.17 14:28

Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

drsňačka
Kecalka 206 příspěvků 22.12.17 14:46
@Bonnie83 píše:
Nooo, ja po dohodě s lekařkou jsem začala snižovat a ted beru minimální dávku, ale mám deprese… nemám radost ze života… tak právě mě zajímá, kdo zažil… jak dlouho to trva… a jak reagoval na snížení prášku…

Možná zase trošku zvyš dávku nebo změn či zkombinujte s doktorkou léky. Někdy to trvá, než se najde vhodný lék anebo než zabere. Víš co pomáhalo nám? Když je TI blbě, tak si nastav, že " jedna vlaštovka jaro nedělá" tzn, že si opakuj: teď je mi blbě, ale to neznamená, že taková jsem a, že to bude trvat napořád. Teď je to prostě takový stav a on přejde a já to vydržím!! Nejsou to plané řeči, Žít s duševní nemocí je boj, ale snaž se-vyplatí se to!§ A jestli se TI teĎ nejde snažit, tak se nesnaž jen dodržuj pravidla a bude líp!! Věř mi bude!! I, když to možná potrvá!!

Bonnie83
Povídálka 45 příspěvků 22.12.17 15:23

Děkuju za podporu, právě věřím, že bude líp… ale bojím se, že za dlouho.. a pak si zas řeknu, co když budu mít deprese už pořád.. že to není nemoc, ale normální stav… tak proto se ptám, kdo zažil.. jak prožival… a hlavně JAK DLOUHO..

smudlinekk
Nováček 1 příspěvek 05.02.18 19:13

Měl jsem 3 roky zpátky, taky měsíc v nemocnici. První půlrok zabitý totál, nepoužitelný člověk, smutný, beznaděj, jako robot. Půl roku - 1,5 roku už se dalo pracovat, ale omezené emoce vztahy. Teď po 3 letech už je to úplně v normálu, spíš ještě lepší než jaké to kdy bylo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >