Akutní toxoplazmóza v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:05
Akutní toxoplazmóza v těhotenství

Zdravím :-) Prosím o sdělení Vašich zkušeností… Jsem ve 14. tt a z výsledků krve z minulého týdne to vypadá, že se u mě rozjíždí toxoplazmóza… Ovšem hodnoty protilátek jsou prý zvláštní… První odběr na toxoplazmózu jsem absolvovala již v 9. tt, kdy výsledky ukazovaly na latentní toxo, kterou jsem měla prodělat před více než 4 měsíci. Můj gynekolog mě pro jistotu poslal na Bulovku na infekční, kde hodnoty vycházejí jinak a hůře. Byla mi nasazena antibiotika Rovamycin a příští týden jdu na kontrolní odběr krve a konzultaci k paní doktorce Geleneky.
Prosím o sdělení pouze osobních zkušeností, nepotrebuji info o tom, co jste kde slyšeli nebo četli. Děkuji a přeji pěkné Velikonoce!

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.18 17:58

Oživuji diskuzi…Nenajde se někdo s osobní zkušeností? Nyní jsem již ve 20. tt, stále beru antibiotika a čekám na další odběr krve…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 18:37

Nevím jestli je téma stále aktuální ale já ano
Také beru antibiotika a chodím k paní doktorce Geleneky na bulovku
Prosím jak to s vámi a miminkem vypada?

kačka39
Kecalka 370 příspěvků 20.08.18 20:05

Já měla toxoplasmozu když jsem čekala dvojčata. Byla jsem po IVF a přišlo se na to asi v 16 tt. V tý době se nedělala vyšetření na toxo. První co mě řekli bylo že se jde okamžitě na potrat, ale že u mně udělalají vyjímku. Tak jsem lítala po vyšeteních, na infekční jsem chodila stejně jako do poradny a brala jsem Rovamycin až do porodu. Pak jsem s dětma chodila na neurologii, na oční, na infekční asi do 1 roku jejich věku. Holky jsou absolutně zdraví, akorát měly problém s kazivostí zubů. Zubařka mě řekla, že to může být od antibiotik v těhotenství. Ale to je to nejmenší. druhý zuby už jsou v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 20:33

Zakladatelka: Jsem již ve 34. týdnu těhotenství, antibiotika beru stále a budu je brát až do porodu. Těhotenství jinak probíhá bez komplikací, všechna vyšetření miminka jsou také v pořádku. Jen jsem odmítla vyšetření plodové vody. Stále jsem v kontaktu s paní doktorkou Geleneky, podle ní je riziko nějaké vývojové vady do 5%. Snazim se myslet pozitivně a ono to dobře dopadne:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 20:39
@kačka39 píše:
Já měla toxoplasmozu když jsem čekala dvojčata. Byla jsem po IVF a přišlo se na to asi v 16 tt. V tý době se nedělala vyšetření na toxo. První co mě řekli bylo že se jde okamžitě na potrat, ale že u mně udělalají vyjímku. Tak jsem lítala po vyšeteních, na infekční jsem chodila stejně jako do poradny a brala jsem Rovamycin až do porodu. Pak jsem s dětma chodila na neurologii, na oční, na infekční asi do 1 roku jejich věku. Holky jsou absolutně zdraví, akorát měly problém s kazivostí zubů. Zubařka mě řekla, že to může být od antibiotik v těhotenství. Ale to je to nejmenší. druhý zuby už jsou v pohodě.

Děkuji za reakci a mám par dotazů :-) Na neurologii a oční jste chodila s miminky i když výsledky krve neukázaly přenos na děti? A na infekční jste chodila na Bulovku? Mudr. Geleneky mi předběžně psala,ať se dostavim s miminkem měsíc po porodu. Představa,že jdu s tak malým dítětem na infekční mi není moc příjemná,ale co se dá dělat…

kačka39
Kecalka 370 příspěvků 20.08.18 20:57

Chodila jsem do Pardubic, na infekční do nějaký poradny, to v čekárně skoro nikdo nebyl a hned nás brali, když jsme šli do ordinace kde byla plná čekárna, tak jsme tam holky podávali oknem :lol: . Asi to v krvi trochu měli, protože po 10 měsících jsme přestali, že to už je v normálu. (měli jsme tam chodit rok) Na neurologii jsme chodili jednou za čtvrt roku do doby než začali chodit. ( v roce) A hlavně jim tam několikrát dělali utz mozečku. Na očním kontrolovali oční pozadí, tam jsme byli jen párkrát, ale naposledy snad až v pěti letech. Odběr plodovky se dělal při porodu, dr. z infekčního mě řekla, že by se ráda svezla , kdybych byla na plodovce z jinýho důvodu.

Pralinamalina
Nováček 4 příspěvky 20.08.18 21:48

Já jsem teď ve 20 tydnu. Podle vysetreni jsem se nakazila před otehotnenim což je ta lepší varianta. Paní doktorka nám dává riziko menší než 3% ale stejně je to riziko a komplikace. Nevíte jestli zpětně pojišťovna proplaci antibiotika?
Také mě děsí všechny ty poporodni vysetreni miminka. Takový drobeček ale snad bude vše v poradku

Pralinamalina
Nováček 4 příspěvky 20.08.18 21:50

Bohužel ani v dnešní době není povinné vysetreni na toxoplasmozu. Já šla jen díky sestře která je zdravotní sestra

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Chtěla Vondráčková zůstat v Kanadě natrvalo? Plánovala setrvat, řekla advokátka Plekance

“Moje ideální představa by byla a od začátku byla, aby tady kluci ochodili... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >