Akutní zánět močáku, antibiotika

8.6.15 14:45

Akutní zánět močáku,antibiotika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám od soboty akutní zánět močáku, který se mi dostal až na ledviny. V ten den jsem nemohla vůbec nic, téměř ani vstát z postele bolestí. Dostala jsem antibiotika Zinnat na 10 dní a kapky proti bolesti, které zabírají.
Máte nějaká s tímto zkušenosti? Mám nařízeno být v tu dobu doma v teple, a hodně pít. Dodržovaly jste to, nebo jste při tomhle chodily například do práce nebo na brigády? Beru do toho antikoncepci Lunafem, nevíte jak douho se poté ještě chránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6061
8.6.15 14:57

@kocka.91 Tak jestli to bylo tak akutní, že jsi ani chodit nemohla, tak bych fakt zůstala doma. Tohle zrovna není žádná sranda a bolí to jako čert. Určitě vyléčit. A hodně pít a to teplo je důležité, dát si třeba deku kolem pasu, nebo tak. S tou antikoncepcí to nechápu, jako proti čemu se pak ještě chránit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
8.6.15 14:59

@natyber ATB snižují účinnost antikoncepce…
@kocka.91 Chránit se jinak do dalšího nového platíčka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
8.6.15 15:00

@Black Cat Aha, chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
8.6.15 15:06

Rozhodně bych s tím nechodila do práce ani na brigádu - ledviny nejsou sranda. Rozhodně být v teple, hodně pít a na močové cesty pomáhají brusinky a myslím, že i sušené meruňky mi kdysi doporučovala nefroložka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
8.6.15 15:15

Jo já bych to asi taky klidně zkombinovala s těmi brusinkami. Já si kupuju UrinalAkut, bez toho snad už ani nevyjíždím na žádnou dovolenou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.15 15:58

Ahoj, ja mela minuly tyden :cert:. Prvy den katastrofa, jen jsem lezela, krve jak z bejka. Druhy den uz o dost lepe. Normalne jsem zacla fungovat ctvrty den. ATB jsem tedy mela jen na pet dnu. Uvidis jak ti bude, podle toho se zaridis.

• Nahlásit
  • Citovat
8.6.15 15:59

Hlavně mít ledviny v teple.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 13:23

Moc vám všem děkuji za odpovědi, vážím si každého názoru! Dnes jsem byla u mojí praktický doktorky, a ta mi řekla, že když mi je líp, tak že klidně pracovat můžu, ale je ve mě pořád ten strach, aby se mi to nevrátilo, když je to teprve 3 den.Plus chodit s antibiotikama, ještě jsem je nikdy nebrala, tak nemám zkušenosti :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
9.6.15 14:02

No já bych se zánětem močáku/močových cest a ledvin k tomu rozhodně nepracovala, jelikož je to zátěž na organismus…

Ale to je holt už na tobě, jak se rozhodneš… s ATB bych do práce také nechodila, oslabený organismus máš tak jako tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 14:08

Já se právě rozhoduji, rozhodně si to už nechci znovu přivodit zpět. Právě, že kdybych šla pracovat, tak bych v tomhle počasí byla nejspíš na průvanu, a tahám občas těžší věci, takže nechci nic podceňovat :/ zdraví mám jen jedno, jen mě paní doktorka trošku nahlodala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6061
9.6.15 14:08
@kocka.91 píše:
Moc vám všem děkuji za odpovědi, vážím si každého názoru! Dnes jsem byla u mojí praktický doktorky, a ta mi řekla, že když mi je líp, tak že klidně pracovat můžu, ale je ve mě pořád ten strach, aby se mi to nevrátilo, když je to teprve 3 den.Plus chodit s antibiotikama, ještě jsem je nikdy nebrala, tak nemám zkušenosti :/

Je to tvoje věc, ale zdraví máš jen jedno a zrovna ledviny bych si chránila. Tělo se potřebuje vypořádat s nemocí a ty mu ještě naložíš fyzickou či psychickou námahu :nevim: Nebo už jsi za ty tři dny zapomněla jak moc tě to bolelo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
9.6.15 15:36

@kocka.91: na ledviny se nic těžkého tahat nesmí a průvan? Tak to fakt vůbec… jako asi to bylo velmi slabě na ledvinách, ale už samo o sobě to, že se to na ně dostalo není nic dobrého… na ATB bys neměla mít vůbec zátěž a už vůbec na ledviny, ale je to na tobě…

Já bych byla doma celou dobu braní ATB + bych si nechala udělat velké vyšetření moči a krve, zda je už vše opravdu v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.6.15 15:44

Dobře, děkuji moc za názor. Nejspíš zůstanu doma do konce než doberu antibiotika. Měla jsem konkrétně zánět ledvinné pánvičky. Paní doktorka dneska měla pár minut do konce směny, tak mi přišlo, že to moc neřešila spíš mi jen řekla ať přinesu moč až doberu antibiotika, že do práce můžu, a tím to haslo. Přišla jsem si tam jako hypochondr.Tak jsem chtěla vědět váš názor, zda někdo nemá podobné zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
9.6.15 15:46

@natyber: na bolest se rychle zapomíná, když je utlumena prášky ;-)… ledviny jsou prostě důležité a ta omezení, co jsou po opravdovém silném zánětu ledvin… nooo, třeba to chce kocka.91 vyzkoušet… rozhodně tam není nic pozitivního - a to jsem ten zánět měla před 15lety… do 20let jsem pak lítala po doktorech (tzn. 7let po zánětu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama