Akutní zánět středního ucha - průběh

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 16.10.14 23:53
Akutní zánět středního ucha - průběh

Ahoj, mám dotaz. Nevíte, jak dlouho se rozvíjí zanět středního ucha? Myšleno od doby, kdy si dítě začne stěžovat na bolest v uchu a dle lékaře je ouško jen lehce podrážděné, do doby než je potřeba ouško píchnout? (V případě, ze to dojde tak daleko a nepomuže lokální léčba)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Samamama
Kelišová 5483 příspěvků 17.10.14 00:01

Myslím, že poměrně rychle- během dne. Druhá věc je, jak to kdy zhodnotí který doktor, se synovcem třeba byli loni někdy k večeru na pohotovosti, že ho bolí ucho, dr. řekl, že to není na píchnutí a během noci mu to samo prasklo (takže už to bylo na píchnutí :mrgreen: ), ale netroufám si hodnotit, jestli to ten doktor nepoznal, nebo jestli se to prostě tak rychle vyvinulo.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 17.10.14 06:17

Ja zazila oboji. Ale pokud to trvalo nekolik dnu, tak se mezitim zacal kapat otobacid, coz vetsinou vedlo k uzdraveni, ale taky jednou k prasknuti, jak se to tim prekrylo. My taky mame na ORL dve alternatovni carodejnice, z nichz vymackout nejakou lecbu je boj. To tam pak chodis kazdej den s ditetem v horecce a s bolestma, kazdej den te nechaj cekat 3 hodiny a pak ti reknou, ze by jeste pockaly.
Jop kdyz zanet ucha nasedne na hnisavou rymu, tak je skoro urcite virovej, ze jo :-)

Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 17.10.14 07:06

@Samamama
To by me orave zajimalo. Protoze nam rekl, ze to ma jen podrazdene a prasklo ji to samo po 7 hodin. Tak ted si rikam, jestli to nepoznal anebo se to opravdu muze vyvinout takhle rychle - z niceho do samovolneho prasknuti behem 7 hodin :think:

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 17.10.14 07:14

@Sarik12 Může. Mne to od prvních příznaků (pouhé zalehnutí ucha, bez bolesti) do samovolného prasknutí nikdy netrvalo déle než 5 hodin.

Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 17.10.14 07:24

@ropucha 02
Nojo, ale otazka je, jak by pri tech prvnich priznacich vypadal otoskopicky nalez. Treba by to uz na pichnuti bylo :think:

Jednou ji uz ucho pichali. Ucho ji bolelo, na pohotovosti zanet v zacatku, kapky a kontrola za 3 dny. Dalsi den uz bez bolesti, ale pri kontrole to bylo na pichnuti - teklo ji pak z ucha 3 dny.
Takze vnimani bolesti a skutecny nalez je neco velmi rozdilneho

Lerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 17.10.14 07:29

Dcera měla zánět ve 25 měs. Ve středu v noci dostala teplotu 38, ale na ucho si nesahala, ani neříkala že bolí. (mluví velmi nadprůměrně, když si ukopla paleček, tak to bylo keců a komentů k tomu) ale na ucho si nestěžovala. V pátek jsem šla pediatrovi a ten na ní taky nic neviděl. Jen ta teplota. A v pátek někdy v noci jí to ouško prasklo. Tedy po 2 dnech teplot. Pak už jen dostala antibiotika na pohotovosti.

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 17.10.14 08:27

@Lerista A kdyz uz to praskne, tak jsou potreba ATB?
Nam prave nikdy na ucho nic nedali, jen kapky kapat a pri teplote paralen… :think:

ropucha 02
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 17.10.14 08:39

@Black Cat Ucho mi nikdy nepíchali, protože mi to vždycky prasklo dřív, než jsem se vůbec dostala k doktorovi, a ATB jsem dostala pokaždé, ať jako dítě, nebo jako dospělá. Jednou mi nezabraly, a to byl teda mazec, na to do smrti nezapomenu, ze středního ucha se mi to dostalo až do vnitřního ucha, léčba na 2 měsíce, fakt masakr.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 17.10.14 08:43

@Black Cat Já nevím, byli jsme na dětské pohotovosti ve Strakonicích a doktorka hned dala antibiotika. Já jsem totiž ten zánět stř. ucha dostala s ní. V životě jsem to neměla, až na stará kolena ve 33 letech. :zed: Jenže já ohluchla, měsíc neskutečných bolestí a po neúspěšné léčbě antibiotiky, kortikoidy, kapičky do nosu, do ucha jsem zkončila na ORL na kapačkách…Dcera je očkovaná na pneumokoky, tak netuším co jsme to chytly za bacil. Možná, když jsem na té pohotovosti řekla, že to mám taky, tak jí raději dali antibiotika. :nevim:

Sarik12
Extra třída :D 14502 příspěvků 17.10.14 08:52

Tak jde o celkovy stav a o to, co z ucha tece - jestli hnisave nebo ne. Spravne se ma nabrat kultivace. Starsi atb nemela a sobry, mladsi je dostane vzdy - ale ji to tece hnisave, ve vuteru pak nakonec taky neco je a mi a k tomu i vysoke CRP.
Ale mam pocit, ze jsem ted slysela, ze se pri zanetu stredniho ucha zacinaji davat atb mene :think:

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 17.10.14 09:01

@Lerista No ono je pry pneumokoku kolem 100 druhu. Vakcina je bud na 7 nebo 13 kmenu z nich…
Takze z toho co vyteka z ucha, se nabere na steticku a posila na rozbor? Jak dlouho to pak trva? A kdyz to jeste nepraskne, jak zhodnoti, ze je to na ATB?

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2164 příspěvků 17.10.14 09:04

Me MUDr. chaloupkova z ORL poradila, ze pokud tomu chceš zabránit, tak ze eustachovka je propojena aa ucho nos spolu souvisí. Ideál je koupit vincentku a dat dvě kapky těla tree s manukou a rosalinou a dvě kapky oleje z 31 bylin a porad proplachovat pres nos

Lerista
Ukecaná baba ;) 1449 příspěvků 17.10.14 09:13

@Black Cat Nám nikdo žádný rozbor nedělal. Ani mě, a to jsem na ORL proseděla cca 10× dopoledne. Pořád se hádali, jestli to je na píchnutí nebo ne, pak to píchli a nic mi z ucha neteklo, jen to žlutavé sérum, ne hnis. A když jsem se ptala, co to tedy bylo, tak všichni říkali, že netuší… Na pohotovosti s dcerou taky stěr nedělali. Takže vlastně netušíme, co to bylo. U mě diagnoza byla : Jiný nehnisavý zánět středního a asi vnitřního ucha. Zhoršila se mi stabilita, motala jsem se, přepadávala jsem dozadu. Ale zase to byla jen jejich domněnka po nahlédnutí do ucha. :zed: Antibiotika jsem dostala hned, jak jsem tam vlezla. Celkem jsem je brala 14 dní v kuse. Doktoři fakt netušili, co to bylo, ale jen mi koukali do ucha. Já mám ještě jiné vážné chronické onemocnění, takže dostávám antibiotika sotva zakašlu. Nemůžu si dovolit infekci. Dle doktorů bych měla vyležet i rýmu. Haha, se skoro tříletou neřízenou střelou a manželem neustále v práci…

pristelepe
Stálice 96 příspěvků 21.02.19 16:46

Synovi včera píchali obě uši, bylo to akutní. Dostal atb, dnes stále ještě teplota, z jednoho ucha hnis odtéká hojně, z druhého vůbec. Syn velmi špatně slyší. Spíš neslyší. Vůbec nereaguje na otázky, kouká mi na pusu, jako by chtěl odezirat. To mu nejde, takže domluva děs. Do toho zánětu slyšel dobře. Je to v pořádku? Spraví se to? Ptám se hloupě, ale trochu mě to děsí .

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >