Aky svet by ste chceli pre svoje deti?

11.6.15 11:03

Aky svet by ste chceli pre svoje deti?

Akurat som sa docitala teoriu, ze ked si presne stanovime ciel, ktory chceme dosiahnut, tak sa cesta k nemu ‚ukaze sama‘. No a pretoze dnesny svet vyzera, ze nema ziadny ciel a my len platame dieru tu a dieru tam, mam taku otazku, a dufam ze sa k nejakej predstave utopie ci Raja dopracujeme.

Takze, ako by ste chceli, aby vyzeral a fungoval svet, v ktorom budu zit a vychovavat deti vase deti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

KackaDoup
11.6.15 11:11

Svet kdy rodice plne odpovidaji za sve deti a nikdo jim nic nenarizuje…

• Nahlásit
  • Citovat
939
11.6.15 11:12

Chci, aby ve světě nebyly války. Je to ale utopie. Vždycky se najde někdo, kdo bude chtít mít více než ostatní. Nemusí jít o peníze, ale o moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
11.6.15 11:13

No to je strašně těžký. Chtěla bych tolerantní svět bez válek a násilí, bez náboženských a rasových bojů a nedorozumění. Jenže ono v součastnosti žádné takovéhle multi kulti tutti frutti nefunguje… :nevim:
Nechci, aby mým dětem tlačil někdo něco do hlavy. Chtěla bych, aby si svoji cestu našli sami, bez následování ať už tisíciletých tradic nebo nových no gender trendů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
11.6.15 11:13
@Bábi Zlopočasná píše:
Akurat som sa docitala teoriu, ze ked si presne stanovime ciel, ktory chceme dosiahnut, tak sa cesta k nemu ‚ukaze sama‘. No a pretoze dnesny svet vyzera, ze nema ziadny ciel a my len platame dieru tu a dieru tam, mam taku otazku, a dufam ze sa k nejakej predstave utopie ci Raja dopracujeme.Takze, ako by ste chceli, aby vyzeral a fungoval svet, v ktorom budu zit a vychovavat deti vase deti?

jsem spokojena se socasnym svetem takze bych nemenila :kytka:

• Citovat
  • Upravit
9429
11.6.15 11:22

Bezpečný, ale to je scifi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9862
11.6.15 11:28

Líbí se mi svět teď, líbí se mi život v ČR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 11:29

No ja osobne by som chcela svet, kde by sa mi nikto nevysmieval, ze som veriaca. Svet, kde by deti boli ciste zalezitostou rodicov, bez uradnikov starajucich sa o vseobecne blaho. Svet, kde by som dostavala ozajstne jedlo z rastlin a zvierat, bez pridavkov z chemickej tovarne :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 11:51

@Bábi Zlopočasná Zazila jsem dobu, kdy se nas na skole vyptavali a zkoumali, zda jsme verici, ale uz za to nikdo nebyl persekuovan. Dneska si myslim, je to kazdemu jedno, nikdo do toho nikomu nekeca, nikdo nikoho nesleduje. Verit a chodit do kostela neni nic vyjimecneho, kazdy at se zaridi podle sebe. Pokud od statu nic nechces a radne platis dane, tak bych rekla, ze se o tebe zadny urednik nijak zvlast nestara. Opravdove jidlo z rostlin a zvirat si muzes vypestovat. Chce se pro to jen rozhodnout, vynalozit na to svoje sadlo a snizit si svuj komfort a muzes to mit. Je spousta rodinnych farem, kde to tak maji. Ale vzdycky je neco za neco. Shrnuto: vsechno to uz vlastne v dnesni dobe lze.
Neber to nijak osobne, proste jsou horsi mista pro zivot, nez je to nase. Me se tu taky libi. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18724
11.6.15 11:53

Chtěla bych zpátky pevné linky, korespondenční lístky, dopisy, prázdné dálnice, jízdenky na vlak z tvrdého kartonu, průvodčí se štípačkama, jednotlivé obchody na hlavní třídě, cukrárna, papírnictví, hračkárna, obuv, kniha, :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 12:03
@f.e.r.n.e.t.k.a píše:
@Bábi Zlopočasná Zazila jsem dobu, kdy se nas na skole vyptavali a zkoumali, zda jsme verici, ale uz za to nikdo nebyl persekuovan. Dneska si myslim, je to kazdemu jedno, nikdo do toho nikomu nekeca, nikdo nikoho nesleduje. Verit a chodit do kostela neni nic vyjimecneho, kazdy at se zaridi podle sebe. Pokud od statu nic nechces a radne platis dane, tak bych rekla, ze se o tebe zadny urednik nijak zvlast nestara. Opravdove jidlo z rostlin a zvirat si muzes vypestovat. Chce se pro to jen rozhodnout, vynalozit na to svoje sadlo a snizit si svuj komfort a muzes to mit. Je spousta rodinnych farem, kde to tak maji. Ale vzdycky je neco za neco. Shrnuto: vsechno to uz vlastne v dnesni dobe lze.
Neber to nijak osobne, proste jsou horsi mista pro zivot, nez je to nase. Me se tu taky libi. :)

Ja netvrdim, ze je tu zle. Len ze nikam nesmerujeme, nemame predstavu kam ist, a iba zaplatujeme problemy ktore sa ukazu s tym, ze sami nevieme, ako ta zaplata vydrzi.

S tou vierou nemas pravdu, pretoze sice nie som perzekuovana, ale som vystavena vseobecnemu posmechu. To vseobecne pachanie dobra uradmi sa pomalicky zvacsuje mimo nas zorny uhol.
A k ozajstnym potravinam nemam sancu sa dostat, pokial zijem v meste, v panelaku, a moj prijem je tak akurat na poplatenie nutnych platieb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 12:04

Jo holky, myslite ze nase deti este niekedy budu drzat v ruke topanku, ktora bude vonat kozou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 12:08
@Bábi Zlopočasná
@Bábi Zlopočasná píše:
Jo holky, myslite ze nase deti este niekedy budu drzat v ruke topanku, ktora bude vonat kozou?

To zalezi na tom, zda ji rodice koupi…prodavam ve svem kramku jen same kožene botky…zalezi na tom, kdo drzi kasu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15372
11.6.15 12:13
@Bábi Zlopočasná píše:
No ja osobne by som chcela svet, kde by sa mi nikto nevysmieval, ze som veriaca. Svet, kde by deti boli ciste zalezitostou rodicov, bez uradnikov starajucich sa o vseobecne blaho. Svet, kde by som dostavala ozajstne jedlo z rastlin a zvierat, bez pridavkov z chemickej tovarne :think:

To je dobrý nápad, ať je věcí rodičů, že může být trestem stání na připínáčcích, běh kolem domu jako trest za ochutnání čokolády a ž do úmrtí dítěte. Také je věcí rodičů, když dítě znásilní, či jinak sexuálně obtěžuje. Samozřejmostí je, že matka může schodit dítě ze schodů, když jde z hospody a kopne do něj, co je komu do toho, natož úředníkům :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 12:14

@Bábi Zlopočasná Nad smerovanim lidstva neuvazuju, protoze ho neovlivnim. Jinak si kazdy svuj smer musi najit sam a za tim si stat. Je pravda, ze dnes je to hodne o penezich. Ale dulezite veci, si za ne nekoupis. Muj zivot je jen v mych rukou, smeruju k tomu: poridit si tolik deti, kolik chci a partnerem, kterho jsem si vybrala, uzit si cas, ktery je mi tady dan, at uz s detmi a partnerem nebo prcacovne nebo pri svych zajmech. Deti vychovat ve slusne lidi, doprat jim vzdelani a oporu v rodine. Nakonec si uzit vnoucat a celeho sveho zivota, abych mohla byt spokojena a rict si, ze jsem ten cas tady nepromarnila. To je muj ukol na cely zivot. Presny cil a dlouha cesta k nemu. A svet bych si prala takovy, ktery by mi to neztezoval. Preju jen vse dobre, h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama