Alergická reakce na šperky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 06.03.17 13:50
Alergická reakce na šperky

Ahoj, v sobotu jsem byla na plese a měla takové štrasové šperky - klasický bižu, žádné drahé kovy. Kdysi jsem je už nosila, ale je to už nějaký ten rok. Žádný problém jsem tehdy neměla. Je fakt, že už jsou z té zadní strany trochu zčernalé, zepředu ale nebylo nic znát, tak jsem si to vzala. Na krku mi dnes vyskákaly šílené pupínky, svědí to jak ďas, je to červené, fakt k nevydržení. Na ruce po náramku jen trošičku, ale ten krk je šílenej. Svědí mě to dokonce trochu i ve vlasech, kde jsem měla sponku. Nenapadá vás někoho, co by na to mohlo pomoci???

Reakce:

elen-ka
Extra třída :D 12286 příspěvků 23 inzerátů 06.03.17 14:16

Zkus to natřít fenistilem - gel a sníst jakékoliv antihistaminika.

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 06.03.17 15:20

Zkusit před nasazením otřít alkoholem a vatičkou- klidně i slivovicí. Pokud je to třeba jen na háček (náušnice) a byla by to vhodná barva, není problém vyměnit háček za stříbrný (to je skoro zadarmo), nebo za zlatý - ani to nebude extra drahé.
Stejně tak existují i díly „nastrkávací“.
Stejně tak se dá pořídit i řetízek k přívěsku, ale pokud by to mělo být „ve zlatě“, pak to možná ztrácí smysl. Náramek by mohlo pomoci třeba přelakovat zespodu.
Asi není dobré nosit bižu, kvůli které potřebuji antihistaminika.

elen-ka
Extra třída :D 12286 příspěvků 23 inzerátů 07.03.17 07:45
@Ivan PPZ píše:
Zkusit před nasazením otřít alkoholem a vatičkou- klidně i slivovicí. Pokud je to třeba jen na háček (náušnice) a byla by to vhodná barva, není problém vyměnit háček za stříbrný (to je skoro zadarmo), nebo za zlatý - ani to nebude extra drahé.
Stejně tak existují i díly „nastrkávací“.
Stejně tak se dá pořídit i řetízek k přívěsku, ale pokud by to mělo být „ve zlatě“, pak to možná ztrácí smysl. Náramek by mohlo pomoci třeba přelakovat zespodu.
Asi není dobré nosit bižu, kvůli které potřebuji antihistaminika.

S tím souhlasím, ale zakladatelka psala, že jí dříve nic nedělal.

Jinak zakladatelko, v bižuterních špercích dost často bývají slitiny s niklem. Na ten třeba já reaguji. Když mám štěstí, seženu bižuterní šperky bez niklu. Jinak když chci jen „bižu“, tak mám doma z chirurgické ocely háčky do uší a pokud to naušnice umožnuje, vyměním si háček do uší.

janeee2
Kecalka 310 příspěvků 07.03.17 10:11

@elen-ka @Ivan PPZ @elen-ka Díky všem za rady. Nakonec jsem to natřela fenistilem a už je to lepší, ale pupence mě budou asi ještě chvíli zdobit… Rozhodně už to nosit nebudu, nejsu blázen! Ale před cca 7mi lety, kdy jsem si to kupovala (a nebyla to zrovna levná bižu), mi to fakt nic nedělalo. Ale asi jak „volezla“ ta svrchni vrstva, tak mi začlo vadit něco, co je pod ní. Navíc ten náhrdelník je dost těsný, takový jakoby štrasový obojek, takže na krk doléhal velkou plochou. Plus pot tomu asi taky nepřidal…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Změna, co šetří. Přechodem k Bohemia Energy můžete získat měsíc energií zdarma

Energie stále zdražují a na lepší časy se, bohužel, neblýská. Přesto lze... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >