Alergická rýma a ucpaný nos v těhotenství - co s tím ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 24.10.03 11:05

Prosím o radu !

Jsem v 15 týdnu těhotenství a již čtyři týdny mě trápí rýma, tedy hlavně ucpaný nos. Na doporučení lékárnice jsem používala Olynth. V příbalovém letáku stálo, že v těhotenství jen ve zvlášt odůvodněných případech. Považovala jsem se za onen odůvodněný případ a kapky jsem používala. Nyní jsem na internetu objevila zápis z jakéhosi alergologického kongresu, kde se tvrdí, že tzv. alfa-mimetika, mezi něz patří i Olynth, se v těhotenství nedoporučuje. Takže jsem se patřičně vyděsila, jestli jsem tím vlastně neubížila dítěti. Proto prosím - užívala jste některá v těhotenství Olynth, Nasivin…a podobné kapky? A bylo pak dítě v pořádku? A ostatní - jak jste v těhotenství bojovaly s ucpaným nosem? Kdo to zná, ví jak nepříjemné to je.

Moc děkuji Zuzka

Reklama

Reklama

Reakce:

Ulrika
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 24.10.03 11:49

Zuzko, někdo mi říkal, že se smí třeba Pinosol. Problém je, že mě konkrétně vůbec nepomáhá, nos mám zacpaný dál. Moje alergoložka říkala, že bych mohla Livostin, kdybych měla problémy. Zkus se na něj neptat v lékárně, jestli ti ho doporučí. Dřív byl na předpis, ale teď myslím už je volně v prodeji. Existuje snad i jako kapky do očí.

Tak ať tě rýma netrápí! Ulrika

Anonymni  24.10.03 13:55

Ahoj Zuzko,

zkus si vyplachovat nos vincentkou. Kup si vincentku v lahvi, strikacku, predklon se, zacpi si jednu dirku a do druhe strikni tak 10 - 12 dilku vincentky. Pak se narovnej, hlavu naopak zaklon a nech to protect skoro do nosohltanu. Pak se predklon a nech ji vytect. Potom si nad umyvadlem obe nosni dirky profoukni. Vincentka ty rymove hleny rozpousti a regeneruje nosni sliznici. Je to vlastne zbytkova morska voda, takze je to uplne bezpecne.

Proplachovani nosu poradili memu manzelovi na ORL v nemocnici, trpi chronickou rymou. Velmi mu to pomohlo a ja jsem to pravidelne zacala delat s nim, i kdyz na rymy netrpim. Ze zacatku Ti to muze pripadat nezvykle a neprijemne, ale vysledny efekt stoji za to.

Hodne stesti v boji s rymou preje Jana

Evinula  24.09.10 20:35

Taky sem na začatku tehotenstvi trpela ucpanym nosem.Moje doktorka na alergologi mi řikala že to v tehotenstvi nekdy byva a předepsala mi nosni kapky RHINOCORT AQUA opravdu mi pomahali.Jinak použivani normalnich kapek na rymu z nachlazeni je dobry použivat co nejkratši dobu.Taky se mužou použivat kterykoliv detsky kapky ty pry neubliži ale zas mě třeba moc nezabirali.Ted sem taky nachlazena a použivam Olinth a ptala sem se svi doktorky a řikala že olinth nevadi přitom sem všude četla že se nedoporučuje tak si pak ma človek vybrat.

Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 25.09.10 19:09

Ptala jsem se na to nedávno v CARu a paní doktorka mi říkala, že jak v lékárně uvidí těhulku, tak mi samozřejmě nic nedají. Výrobci léků prý taky radši napíší, že je to v těhotenství nevhodné, aby se tím jistili. Speciálně u Olynthu mi říkala, že ho můžu, takže bych se toho nebála. Jinak v lékárně mi dali Pinosol a je to k ničemu. Mě kromě Vibrocilu nepomůže na alergickou rýmu nic, jenže ten se v těhu taky nesmí. Takže trpím.

rozmary  25.09.10 22:48

ahoj,taky trpím na rýmu a jediné co mi fakt pomáhá je olynth i když v lékárně mi řekli že ho silně nedoporučují,takže se snažím ho stříkat co nejméně.Jinak by možná pomohly inhalační kapky koalka,jsou eukaliptové a je to teda síla,akorát nevim jestli se můžou v těhu. :think:

Neytiri23  15.08.13 00:52

Ahoj, taky mám alergii i astma. Jsem v prvním trimestru, tak se snažím vydržet a enbrat nic. Každou noc mě to budí. Je to nepříjemné. Doktor mi poradil rozpustný vápník do vody, dithiaden ( 1/2 tabletky ) a když by bylo nejhůř tak ventolin.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama