Alergická rýma u dvouletého dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sanlitun  05.06.14 19:41
Alergicka ryma u dvouleteho ditete

Ahoj holky

Mate prosim zkusenost s alergickou rymou u dvouletych deti? Pokud ano:

• v jakem veku se to vasemu diteti aktivovalo?
  • cim to lecite?
  • jste samy alergicke na pyly?
  • jak se u takto malych deti pozna, ze je to alergicka ryma, nikoli " skolkovy sopel"?
  • Delaji se u malych deti testy na alergie? Jak?
  • maji vase deti krome senne rymy i kozni vyrazku?

Dekuji

Reklama

Reakce:

BaMaK
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 6 inzerátů 05.06.14 20:20

@Sanlitun Každé dítě je jiné, to nemůžeš srovnávat. U dětí se dělají většinou krevní odběry na alergeny. Pokud jsou rodiče alergici, tak hodně stoupá riziko, že i dítě je alergik. Léčí se to antihistaminiky (sirup) a případně sprej do nosu jsou různé, antihistaminika, kromoglykát, kortikoid-záleží jak těžká je rým a co u koho zabere.

Sanlitun  05.06.14 20:23

@BaMaK a jak konkretne jste zjistili alergie u vaseho ditete? Pokud tedy slo pouze o rymu, u ktere se to podle me hure posuzuje..res­pektive, koho trklo, ze je to alergicka ryma..

BaMaK
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 6 inzerátů 05.06.14 20:30

@Sanlitun Alergická rýma bývá vodnatá, nos svědí, dítě kýchá…je to spojené s alegenem. Pyl venku, když se seče tráva…roztoči při úklidu…A léky zaberou téměř okamžitě. Nachlazení je celý den, hustější. Zkus dát fenistilové kapky a budeš vědět víc…ale jestli jste objednaní na alergologii, tak by alespoň týden neměl léky brát (kdyby chtěli dělat kožní testy) roky, to je takové hraniční-záleží na dítěti, některé to snese, jiné ne.

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 11.04.15 14:28

Ahojte, syn už má 14 dní vodovou rýmu. Na dva dny přestala a ted zase. Je mu 3,5 roku. Napadla mě nějaká alergie, ale nijak extra nekýchá. Říkala jsem si že zkusím Fenistil kapky, ale viděla jsem že jsou i Zodac kapky (snad to píšu dobře), je jedno co zkusíme?

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 10042 příspěvků 11.04.15 14:42

Fenistil kapky jsou docela utlumovací, ty bych určitě nedávala. Zkusila bych koupit nějaký sprej do nosu na alergii, případně nějaké balení léků na alergii, ale poradila bych se v lékárně. Jinak při alergii kýchat moc nemusí, dcera má prostě jen rýmu.

nozu
Extra třída :D 10477 příspěvků 11.04.15 17:15

Fenistyl je dobry, pomuze zmensit natekle sliznice. Davala bych je na noc a dopljila o kapky do nosu. Na alergickou rymu je dobry z tech volne prodejnych Vibrocil. Ale jako vsechny kapky do nosu se nesmi davat dlouhodobe.

Loveme
Kecalka 218 příspěvků 23.05.17 08:29

Já teda alergická na pyly jsem, na to používám kapky, děti jsou zatím ok…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se svou váhou budu bojovat už navždy, říká obezitoložka

Pacienti se za ní chodí radit s hubnutím a ona jim občas kromě lékařských rad... číst dále >

Poradna: O dvacet let starší muž láká naši dceru na společné bydlení

Naše sedmnáctiletá dcera se na internetu seznámila s podstatně starším mužem... číst dále >

Reklama