Alergie častý vlhký kašel - může souviset?

12272
11.6.15 08:21

alergie častý vlhký kašel - může souviset?

Dcerka trpí na vlhký kašel a rýmu. Ta rýma není úplně průhledná, bývá žlutá, chvíli do zelena, pak zase do žluta, ale trvá to dlouho. Rýma i kašel je produktivní, není to suchý kašel. V noci nekašle, nebudí jí to, ale přes den, když zakašle, tak je to s hlenem. Nejedná se o záchvaty, jen vykašlává hleny. Myslíte, že to může být z alergie? Na alergologii dle výsledku má pylovou alergii. Výtěr má negativní, teplota také není. Už si s tím nevím rady, protože loni měla to samé a dr. krom nějakých Mucosolvanů a kapek do nosu nic jiného nenabízí. Také jsem uvažovala o odstranění nosní mandle. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2566
11.6.15 08:42

Mám podobný problém, akorát ještě nemáme alergologii. Syn má neustále kašel a rýmu. Teď teda extrémní, lochtá ho nos, svědí oči. Špatně smrká a rýma mu jde v noci do krku.

Takže alergie to asi bude, ale nevím, zda by pomohlo odstranění mandle. Každopádně po dovolený mířím na ORL se zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.15 08:44

Já si myslím že to i z alergie být může, když to dítě má alergickou rýmu a ta rýma stéká do krku tak to pak odkašlává. Aspoň u nás jsem měla pocit že to tak je. Ale nemám doma vyloženě alergika, syn má 3,5 r a až toto jaro má takové podivné kašle a rýmy a zabírá na to Aerius a antihistaminika takže jsme tak nějak usoudili že je to alergického původu, na alergo jsme zatím nebyli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kerrankin
11.6.15 08:48

@tiffany jsme na tom uplne uplne stejne, u nas to trva pres mesic v kuse. Podle kozniho testu na alergologii nic, na krev teprve pujdeme (v srpnu :roll: ). Ale vzhledem k tomu, ze ja mam ted taky dlouhodobe rymu a na sobe proste poznam, ze to alergie je, i kdyz nemam nic prokazano, tak myslime, ze u ni taky, a nijak ji neomezujeme :think: Presto se teda pristi tyden chystam k nasi dr aspon na ten vyter.

• Citovat
  • Upravit
kerrankin
11.6.15 08:54

Do nosu strikame vincentku a na noc davame aerius, jinak nic.

• Citovat
  • Upravit
771
11.6.15 09:05

Stejný problém trápí i nás, syn deset. Už několik let rýma a odkaslava jak starý děda… Hleny hutné zžluté az zelené… Na alergologii a imunologii zjištěna silná alergie, ale ne na základní řadu alergenů, takže nevědí…neustále jen zkouší různé výrobky na posílení imunity..jsem z toho už nešťastná. Syn se trápí, protože to vykašlávání je hrozné… Přímo nechutné, jenže dostat to ze sebe musí… A teď babo řád co s tím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
11.6.15 10:39

Koukám, co dětiček má podobné problémy. Mě právě mate ta zelená, žlutá rýma, kašel, ale asi to může být i k té alergii :? Dnes mi dcerka celý den zvrací hleny. Chtěla jsem jet na oční s okem, kde má takový zánětlivý místečko na víčku a pozvracela mi celé auto. Jsem už nešťatná z toho, že dcerka pořád krchlá a smrká a dětská nepomůže. :? Ještě mě napadla nějaká dieta bez cukru a mléka, ale to si neumím moc představit, protože dcera je dost zmlsaná a právě třeba jogurty má ráda. :think: Navíc nás teď čeká přeočkování, ale vůbec nevím kdy, když není pořád ok. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.15 12:41

Nejde o dítě, ale o mě. Mám alergii na několik věcí (celkem čerstvě zjištěnou) a momentálně zvýšené FENO - obsah oxidu dusnatého v průduškách. Je to vlastně alergický zánět. Rýmu mám, kam má paměť sahá a pokašlávám taky s hleny.
Kolik malé je? Jaká všechna vyšetření ji na alergu dělaly?
To, co mám já je vlastně náběh na astma a léčí se to pouze kortikoidy. Já zatím odolávám a bojuju pomocí homeopatie. Chtěla jsem jít na kineziologii, ale nechci kombinovat dvě věci a navíc jsem těhotná a to se mi taky na kineziologii nechce.
Přála bych si (vám), ať to není to, co píšu, ale pokud je malá schopná většího vyšetření, tak jít zase na alergo, ale hlavně to nenechat ležet.
Vyndání mandle bych viděla jako poslední krok.

• Nahlásit
  • Citovat
12272
11.6.15 14:16
@Anonymní píše:
Nejde o dítě, ale o mě. Mám alergii na několik věcí (celkem čerstvě zjištěnou) a momentálně zvýšené FENO - obsah oxidu dusnatého v průduškách. Je to vlastně alergický zánět. Rýmu mám, kam má paměť sahá a pokašlávám taky s hleny.
Kolik malé je? Jaká všechna vyšetření ji na alergu dělaly?
To, co mám já je vlastně náběh na astma a léčí se to pouze kortikoidy. Já zatím odolávám a bojuju pomocí homeopatie. Chtěla jsem jít na kineziologii, ale nechci kombinovat dvě věci a navíc jsem těhotná a to se mi taky na kineziologii nechce.
Přála bych si (vám), ať to není to, co píšu, ale pokud je malá schopná většího vyšetření, tak jít zase na alergo, ale hlavně to nenechat ležet.
Vyndání mandle bych viděla jako poslední krok.

Tak to jsi mě nepotěšila :( Na alergologii jsme byly, ale nevím, co tam dělali všechno za vyšetření. Zkusím najít zprávu. To vyšetření na to FENO se dělá jak? Taky přeju co nejvíc zdraví. Dcera má atopák, který se jí dost zlepšil. Kožní doktorka z toho měla sice radost, ale já jsem se obávala toho, aby se jí to nezměnilo v astma. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22183
11.6.15 14:21

@tiffany a zkoušeli jste zajít na ORL? syn měl 5týdnů rýmu a nakonec se z toho vyklubal zánět nosní mandle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
11.6.15 14:25

Na ORL jsme byli. Řekli nám jako možnost vytrhnout nosní mandli. Žádnou neinvazivní léčbu nám nenabídli. Jak jste to řešili vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22183
11.6.15 14:28
@tiffany píše:
Na ORL jsme byli. Řekli nám jako možnost vytrhnout nosní mandli. Žádnou neinvazivní léčbu nám nenabídli. Jak jste to řešili vy?

a tu mandli má prokazatelně zvětšenou? netrhala bych - zkusila bych homeopatika. sousedovic holce se nosní mandle po homeo zmenšila.

my jsme mandli zatím neřešili. On měl zánět, tak dostal atb a nyní je sledován. Případně na podzim vytrhnout, ale náš pediatr je zároveň homeopat, takže zkusím homeo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22183
11.6.15 14:31

@tiffany myslím si, že i u alergie se může objevit vlhký kašel a rýma s produkcí hlenu. Tělo se chce něčeho zbavit, takže produkuje hleny, aby odnesly to škodlivé… :think: selským rozumem… nebo zkus koupit acc, to dávám, když už nevím, co bych na kašel dala… a do nosu nosní sprey STERIMAR S MĚDÍ - ten u našich dětí zabral účinně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
11.6.15 15:30

@3HE mě se do trhání taky nechce, přijde mi, že trhání doporučí skoro každému. Navíc mandle má kolem sedmého roku zanikat, takže mi to přijde i zbytečně invazivní metoda. Je to opravdu těžké rozhodování. Už jsem tu i zakládala diskusi ohledně vytrhnutí nosních mandlí. Psaly tam maminky, jejichž dětem to pomohlo i ty, kterých dětem to nepomohlo vůbec. :nevim: Na ACC jsem já měla silnou alergickou reakci, tak to u dcerky nechci riskovat, ale to homeo mě zaujalo. Možná zkusím to. Mám jednu špatnou zkušenost s exémem u dcerky, ale zase i dobrou u sebe při kojení a u dcerky při horečkách. Sterimal s mědí máme také, ale přijde mi, že se to pak hned vrací a neustále ho používat nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.15 16:10

@tiffany Tam se fouká plynule do takového přístroje a drží se na obrazovce balon (nebo něco) mezi dvěma čarami. Nevím, jak velké dítě je schopno to zvládout. Hele, nechci strašit, třeba to není ono. Ale já měla rýmu snad pořád, kýchání v sezoně a na alergo mě to dohnalo až skoro ve 30, protože jsem se dusila.
Ale zase je to vyléčitelné a ty kortikoidy nemusí být napořád.
Jinak mandli fakt až naposledy, v okolí to snad žádnýmu dítěti stejně dlouhodobě nepomohlo…
A jak píše @3HE Sterimar s mědí, ten mi u dětí taky pomohl…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama