Alergie jen na některé druhy zvířat?

Anonymní
26.12.19 19:42

Alergie jen na některé druhy zvířat?

Ahoj, jsem alergická na psi a kočky. Jednou jsem ale byla u babičky, která má oriska, mix jorksira a druhou rasu mevime. A u babičky jsem si se psem hrala, hladila a žádná alergie. Od tý doby se mi v hlavě honí myšlenka že bych snad určite plemeno mohla mít. Máte někdo podobné zkušenosti? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

21382
26.12.19 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem alergická na psi a kočky. Jednou jsem ale byla u babičky, která má oriska, mix jorksira a druhou rasu mevime. A u babičky jsem si se psem hrala, hladila a žádná alergie. Od tý doby se mi v hlavě honí myšlenka že bych snad určite plemeno mohla mít. Máte někdo podobné zkušenosti? Děkuji.

Ono bude něco jiného, až ti pes poleze do postele a budeš ho mít 24 hodin. Pokud más alergii potvrzenou lékařem, psa bych si nepořizovala. Kam ho dáš, až se ti to zhorší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 19:48

@Russet ja kdyz jsem s jinym zviretem v mistnosti tak mam reakci hned do pul hodiny, tady nic.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.12.19 19:56

Manžel je alergický na všechny zvířata, kromě králíka, kterého máme.
Alergie je „stanovena“ z testu u dr.
Na králíka nereaguje, tak to asi bude i pravda.
Jak to bude u Tebe netuším, píšu zkušenost manžela
anonym - zdrav. stav

• Nahlásit
  • Citovat
14
26.12.19 20:03

Já jsem alergická hlavně na psi co mají krátkou srst a „ostré chlupy“ jako je třeba jack russel, bullmastif apod. Doma mám jorkšíra, který má spíš vlasy než srst a ten mi vůbec nevadí i když jsem s ním v kontaktu i holou kůží a zjistila jsem, že mi nevadí např. ani boxer, ale to mám ozkoušené jen krátkodobě..takže bych se snažila zjistit, jestli ti třeba nevadí jenom typ srsti, než samotní psi.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 20:10

Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.12.19 20:13

@Addel.s o tom sem take slysela, ale nechapu to, vzdyt je to furt stejna srst.

• Nahlásit
  • Citovat
14
26.12.19 20:23
@Anonymní píše:
@Addel.s o tom sem take slysela, ale nechapu to, vzdyt je to furt stejna srst.

No to si právě nemyslím. Vem si, že někteří psi mají podsadu a hustou srst ( retrívři, ovčáci ), drsnou srst ( jezevčík ). Pro mě je proto jorkšír naprosto nejvhodnější, protože tu podsadu nemá a nelíná…a kočky mi třeba vadí všechny, ale u nich jsem četla, že je jsou nejsilnějším alergenem sliny, kterýma si tu srst čistí a přesto jsem doma měla 14 let kočku a zvykla jsem si na ní, jen se mi nesměla otřít třeba o holý krk, to mi vyskočila kopřivka, ale prostě jsem se s tím naučila žít…ale každopádně myslím, že než si psíka pořídíš, je nejlepší to otestovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
26.12.19 21:31

Na naseho jorka alergii nemam, maji vlasy, ne chlupy. Mam alergii ale i na pach, moc ze zvirat. Ne jen na chlupy. Staci, kdyz me ten nas olizne ruku a taky mi naskakuje vyrazka. Taky mam alergii jen na nektery rostliny, na nektery ovoce. Jasne, ze to lze. U psu mam le 100% jistotu, ze driv nebo pozdeji se alergie dostavi, kdybych s nimi byla zavrena v mistnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.12.19 21:45

Urcite zajdu za dr. a proberu to, nebudu si domu kupovat hned psa. Ale diky za zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
26.12.19 22:02

Pokud je to jorkšír s maltezakem vadit nemusí. Jsem alergik a máme 4 psy. Vadí mi víc mastná srst( retrívr) u čivav je to v pohodě. Takže si myslím že nějaký maltezak, jork, pudlik problém takový nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama