Alergie - kočky možnosti soužití -pořídit ano nebo ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:01
Alergie - kočky možnosti soužití -pořídit ano nebo ne

Ahoj :). Jak začít opravdu hodně hodně dlouho je mým velkým snem pořízení kočky s PP. Nyní už by byly finance i čas, ale trápí mě jedna věc a to je alergie, ja sama nevím jak to funguje ale proste občas s nějakou kočkou s projeví a jindy mi není skoro vůbec nic max parkrát kýchnu. Tak tedy zvažuji, zda i přes toto do pořízení kočičky jít, je to opravdu můj velky sen a myslím na to v podstate každý den. Na jednu stranu si říkám, že je to nezodpovědné takto si pořídit kočku, co když to opravdu nepůjde… Na druhou stranu, to užírání se že by to třeba nejak šlo…
Jaké mate zkušenosti, jaké jsou dneska možnosti léčby? Mate nekdo vyzkoušený výrobek petal cleance? Měl by údajně odstranovat alergeny přímo ze srsti. Pomohla vám např. čistička vzducu a častý uklid? Mame velky dům, tak si říkam ze by se ty alergeny mohli aspoň takto nějak rozmělnit a ta koncetrace by nemusela být zas tak vysoká.
Je tu někdo kdo si pořídil kočku i přesto, že věděl že by mohl být alergický? Jak vaše tělo reagovalo? Čtu hodně zkušeností, že si lidé časem zvykli. Ja fakt nevím co dělat jsem troufám si říct, že jsem z toho už zoufalá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 45889 příspěvků 20.07.19 13:03

Tak se objednej na alergo a nech udělat testy a dle toho se rozhodni. Pokud alergie vyjde tak osobně bych do kočky nešla. Co potom až budeš s alergenem denně?

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.07.19 13:04

Já neporadím ale chtěla jsem taky kočku ale bohužel manžel má tak silnou alergii, hned má rudé oči atd. Tak ja bych to neriskovala :nevim:

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 20.07.19 13:07

Manžel má alergii na kočky. Žijeme spolu už nějakých devět let. Já kočky měla predtim, jedna ještě přibyla v průběhu manželství. Alergie se mu rozhodne nelepší, spis pozoruji, ze je to horší. Z tohoto důvodu už další kočku po doziti stávajících pořizovat nebudu. Čistička, denní vytírání, velký dům, velmi časté praní - nic nepomohlo. Jen léky na alergie, ale občas ani to nepomáhá. Hlavně večer je to fakt děs. Vědomě bych si už kočku do domu, kde bydlí alergik, neporidila.

iPodPrd
Kecalka 473 příspěvků 20.07.19 13:14

Kdyžtak mě opravte, ale neexistují nějaké hypoalgenní kočky? Budou, hádám, asi dražší, ale jelikož stejně chcete s PP, tak už by to takový rozdíl být nemusel :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:17
@iPodPrd píše:
Kdyžtak mě opravte, ale neexistují nějaké hypoalgenní kočky? Budou, hádám, asi dražší, ale jelikož stejně chcete s PP, tak už by to takový rozdíl být nemusel :think:

O ruských modrých a sibiřských kočkách se toto tvrdí, bohužel co jsem četla je to opět kus od kusu… Nikdo to nezaručí předem.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 20.07.19 13:18

@iPodPrd bohužel každá kočka je zdrojem alergenů. Většina alergiků totiž reaguje na jejich sliny a moč, alergie na chlupy je vzácná. Existují plemena, která jsou trochu vhodnější - třeba bengálské kočky - ale čistě hypoalergnni kočka není.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15959 příspěvků 20.07.19 13:30

A co kočky bez chlupu?

Zoui
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 20.07.19 13:35

Napisu vlastni zkusenost, ale nebrala bych se uplne za priklad. V dospelosti se u me objevila alergie na kocky, ale ne prehnane silna, klasicke zarudnuti oci, kychani, atd. Hodne znamych v okoli kocky ma, vcetne pribuznych, tak jsem si to tam odkychala. Nakonec někdo hodil pres plot k mamce kocku, ktera se u ni zabydlela a následně mela kotata (takze klasika domaci kocka), kote jsem vzdycky chtěla, kdyby to nešlo, proste bysme ho vratili zpatky k mamce, kde by dozilo. No výsledek, prvniho pul roku jsem musela fakt brat prasky na alergii, nejdriv denne, pak podle potreby. Postupne se priznaky zmirnovali, po tom pul roce uz jsem zadny prasky (aspon na kocku) nepotrebovala, uz ho mame sest let. Jediny co mi vadi, protoze je to desnej mazel, tak kdyz mi chce fakt lezet na obliceji a u oci, to ho posouvam dal. Taky jsem se zbavila alergie na ostatni kocky u znamych, proste si tělo zvyklo. Ale rozhodne bych si to promyslela, pod dvema podmínkama.. Nekdy se alergie naopak o dost zhorsi, tak s tim pocitat a s tim druha podminka, ze kdyby to fakt neslo, tak mit alternativni moznost, kdo si kocku vezme, ne se ji pak snazit zbavovat. Ale jak rikam, jen osobni zkusenost. (ps:ted uz mame deti a to zvire v byte mi prijde jak dobra prevence proti alergiim pozdeji, i kdyz ty chlupy jsou nekdy na zabiti a ze tenhle lina :zed:)

Příspěvek upraven 20.07.19 v 13:42

Alkata
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 20.07.19 13:36

Dá se. Jsem alergická na psy a psa máme. Holt ob den zobu analergin a je to v pohodě. Případně jsou i silnější léky na předpis (zyrtec).

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 20.07.19 13:36

Tak nejjednoduší je začít chodit na autovakcíny na alergologii.

Při užívání léků a přizpůsobení domácnosti taky nemusíš nijak extra trpět a většinou si organismus na vlastní kočku zvykne.

Potřebuješ mít ložnici, ktam ji nebudeš pouštět a partnera, co ji bude pravidelně vyčesávat a ošetřovat přípravkem snižujícím přítomnost alergenů - kočkám to nevadí.
https://www.proalergiky.cz/…e-kocky.html

Plus chceš mít byt uspořádaný tak, aby si mohla snadno pustit robotický vytěrač podlah a mít snadno čistitelné povrchy sedaček a dokud si organismus nezvykne a nebo nezaberou autovakcíny, tak bez koberců a záclon

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 20.07.19 13:37

@ka2ka to je úplně jedno, protože nejde o chlupy, ale o bílkovinu ze slin - na chlupech je, protože se kočka olizuje. Olizují se i spynx kočky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.07.19 13:40
@Anonymní píše:
O ruských modrých a sibiřských kočkách se toto tvrdí, bohužel co jsem četla je to opět kus od kusu… Nikdo to nezaručí předem.

máme obyčejnou kočku (bez papíru) se srsti. A sestra alergik na kočky si zvykla. Sama doktorka říka že když je tělo každodenně v kontaktu s alergenem tak si zvykne, ale jen na tu dánou kočku. Takže když jsou někde jinde kočky tak se osype. Takže toho bych se nebala a klidně si kočku pořid

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 20.07.19 13:44

Skoro celý život žiju s kočkami. Ve 25 mi diagnostikovali alergii na kočky. Takže chvíli v bytě bez nich. Když jsme se stěhovali do domu, pořídili jsme kočku, že bude venku. Zlatý oči. :mrgreen: Chodí do bytu a spí s dětmi v posteli. Nevadí mi. A perlička na závěr. Na posledních testech mi alergie na kočku zmizela, ale mám místo toho alergii na psa. Takže těžko radit. Ale modrá britka mi fakt hodně vadila. Stačilo jít ke kamarádce na návštěvu a už jsem smrkala a měla oči jako králík.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 20.07.19 13:45
@Anonymní píše:
máme obyčejnou kočku (bez papíru) se srsti. A sestra alergik na kočky si zvykla. Sama doktorka říka že když je tělo každodenně v kontaktu s alergenem tak si zvykne, ale jen na tu dánou kočku. Takže když jsou někde jinde kočky tak se osype. Takže toho bych se nebala a klidně si kočku pořid

No to je rada… U nas treba musela kocka pryc, jelikoz nasledky alergii byly nesnesitelne a nepomahalo nic.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama