Alergie a kontrola za dlouho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

podaji
Kecalka 436 příspěvků 27.04.18 17:18
Alergie kontrola za dlouho

Ahoj holky prosím o pomoc já už nevím. Malej si pořád tře nos. Doma ok, ale sotva vylezem z baráku teče mu z nosu, má skleněné oci. Mne si je atd. Vypadá to na alergii. Na alerkologii jdem až 11.cervna. bohužel tady v Praze první volný termín a to jsem obvolala snad všechny ordinace. V lékárně doporučili fenistil kapky. Ty jsem dávala ale jen týden. Víc jsem se bála. Dětská mudra má dovču. Osvědčilo se vám něco jiného? Vím že nejste doktorky jen se ptám na vaše zkušenosti. Mám zas nasadit fenistil kapky? Děkuji za odpovědi.

Reakce:

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 27.04.18 17:24

Záleží jak je velký, u dcery 8 let se taky objevila alergie, lékařka doporučila zavolat na alergologii a zajistit si termín na podzimní testy+ momentálně koupit v lékárně volně dostupné léky na alergii ( klaritin, zodac, fenistil, kapky do očí apod.) v případě výskytu alergie ( svědění očí, rýma, kýchání) si pomoct těmito léky a nejlépe vyhnout se delšímu pobytu venku, když kvetou alergeny, které dítěti asi vadí.

podaji
Kecalka 436 příspěvků 27.04.18 17:30

Jo zapomněla jsem. Je mu 28 měs. Zvláštní je že v Praze to má horší jak u babí za Prahou a to není úplná vesnice. Takové polomesto takže mě napadlo ještě prach.

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 27.04.18 17:45

@podaji záleží kde je to místo položené, může se stát, že některé druhy rostlin tam kvetou později, nebo se tam vyskytují méně, tak alergika tolik nedráždí. Dceři třeba vadilo být před domem- asi v blízkosti máme nějaký silný alergen, o 200m dál jí nic nebylo ( dalším faktorem je vítr). Nejlépe je alergikům, když poprší, pyl se opláchne a nedráždí je.

marianne
Stálice 70 příspěvků 27.04.18 18:05
@podaji píše:
Ahoj holky prosím o pomoc já už nevím. Malej si pořád tře nos. Doma ok, ale sotva vylezem z baráku teče mu z nosu, má skleněné oci. Mne si je atd. Vypadá to na alergii. Na alerkologii jdem až 11.cervna. bohužel tady v Praze první volný termín a to jsem obvolala snad všechny ordinace. V lékárně doporučili fenistil kapky. Ty jsem dávala ale jen týden. Víc jsem se bála. Dětská mudra má dovču. Osvědčilo se vám něco jiného? Vím že nejste doktorky jen se ptám na vaše zkušenosti. Mám zas nasadit fenistil kapky? Děkuji za odpovědi.

Muzete zkusit zavolat do ordinace MUDr. Mileny Frankove, poliklinika ul. Palackeho 5, Praha 1. Je vyborna a mohla by mit volny termin na vysetreni i na kveten. Www.aim-medical.cz

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1454 příspěvků 27.04.18 18:47
@podaji píše:
Jo zapomněla jsem. Je mu 28 měs. Zvláštní je že v Praze to má horší jak u babí za Prahou a to není úplná vesnice. Takové polomesto takže mě napadlo ještě prach.

Může za to špatné ovzduší, což v Praze dle měření prostě je. Díky určitým „fujtajblovým“ částem (vyýfukové splodiny, kouře z továren, gumáren apod.) ve větším množství narušuje strukturu pylu.
Správně by zdravá sliznice měla být hladká a pyl by měl mít také „hladký obal“. Sliznice alergika by se dala připodobnit k tomu že je pórovitá a když na ní dolehne ten naďobaný pyl, alergická reakce je o to větší. Alespoň takto mi to bylo řečeno. Takže já silný alergik mám taky horší alergii v Praze, než na vesnici, v přírodě. Jinak toto období se začínají křížit jarní alergeny s letními, je to takový pylový boom :roll:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >