Alergie na kravské mléko, co jíst?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
355
24.1.12 12:46

Alergie- kravské mléko, co jíst?

Prosím o radu a zkušenost. Jak jste poznaly, že vaše miminko má alergii na kravské mléko? Potřebovala bych nějakou maminku, která s tím má zkušenost! Prosím o radu. Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13101
24.1.12 12:48

Já to poznala tak, že syn kadil krev a hlen. Byly mu 2 měsíce. Jakou radu přesně? Ohledně stravy? Kojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
24.1.12 12:50

průjem,hlen ve stolici,vyrážka podobná atopickému ekzému. Nakonec odmítal jíst. Jestli kojíš tak neporadím, my dávali nutrilon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
24.1.12 12:59

Plně zatím kojím, malá krásně přibývá, ale prostě po prvním očkování asi týden mi přestala na měsíc pořádně jíst, odmítala prso, měla pořád průjem, takový zelený…pak se to po měsíci relativně srovnalo, ale chytla rýmu a kašel..a začala mít hleny ve stolici, když dám plínku k sobě tak se to lepí těma hlenama :(…a je to 14 dnů se ve stolici objevila narůžovalá nitečka - asi jedna a trošku hlenu s krvý a pak nic…krásný vajíčka..a teď po 2 týdnech zase trošku hlenu s krvý po 2 dny, ale napatrně :(…jinak občas odmítá jídlo, zlobí nás prdíky a to prakticky nic skoro nejím teď..tak netuším, co budu jíst teď pokud ani už jogurty či sýry :( před týdnem se jí udělala malá krupička na čelíčku..dělala jsem závin s tvarohem a meruňkama..tak se jí do 2 dnů udělala…ale už je zase pryč…tak nevím zda je to alergie nebo ne…říkám o tom doktroce, ale ta říká, že hleny jsou asi z rýmy a krev by mohla být s odsávání, ale, že je možné, že to může být mlíčkem..tak ať všechno vysadím, ale..já netuším, co mám tedy jíst..jinak je to úžasně spokojený miminko…přitom jsem předtím jedla hodně mlíčných výrobků - před prvním očkováním..a nic…až po očku..je možný, že by se to po tom mohlo rozjet :( jsem z toho nešťastná..a nevím,co můžu jíst…malá má pořád jakoby rýmu…je zahleněná mi teda přijde…a pokašlává, ale jinak jí dělaly výtěry…po tom prvním očkování, co to chytla a byla to prý jen viroza, nic jiného tam nenašly :( tak nevím zda by to mohla být alergie nebo ne…ale rýmu asi zadní, protože občas zkusím vysát třeba po třech dnech a nic…vytírám Sterimarem…tak nevím zda by to nemohlo být i k tomu..a ty hleny tam nemá pořád..někdy má opravdu krásnou stoličku, ještě jsme s manželem říkali jak se nám to krásně srovnalo :( konečně normální vajíčka doslova žlutý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13101
24.1.12 13:10

Už nemám moc čas, tak jen zkráceně, večer se kdyžtak rozepíšu víc.

Ono se neboj, že nebude co jíst, máslo si kup Perlu TIP, v salámech dávej pozor na složení, napiš si do pekáren, od jakých kupuješ pečivo o složení. V DM prodávají třeba rýžové mlíko, dá se s ním vystačit jako s náhradou. Čti si všude složení, zvykneš si. K mlíku může být přidružená alergie i na vajíčka a sóju, ryby, ořechy. Hlavně si kup tablety s vápníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
24.1.12 13:44

Ahoj. U naší malé to byl hlen a nitky krve ve stolici, doprovázené atopickým ekzémem. To se objevilo, ve jeích necelých 4 měsících. Do té doby vpodstatě v pořádku, ale občas měla „objemné stolice“ - odborný termín:), prostě neuvěřitelné množství v plíně, i když to vypadalo normálně, vajíčkově. Držela jsme dietu bez mléka, tedy bez všeho, co může mléko obsahovat- opravdu to chce pečlivě číst složení, a jak už bylo psáno i bez vajec, soji, ořechů a taky bez hovězího masa. V obchodě by ti měli ukázat složení výrobků, tedy i pečiva. Není pravda, že rohlíky ve velkých obchodech (Albert) jsou určitě bez syrovátky. Některé jsou bez a některé s:) Mazat na pečivo můžeš ještě Floru light nebo Delu Kids. A pozor na uzeniny a sladkosti. Mimi ti může reagovat i na malé množství mléčné bílkoviny. Ještě mě napadá - kozí sýry a obecně živočišná mléka a výrobky z nich jsou také zakázané. Držím palce, ať to alergie není. Ale jestli je, tak to není nic strašného, člověk si zvykne:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
31.3.15 10:31

Zdravím, také dost bojujeme s atopickým ekzémem. Mám 5m Kubíka a ekzém se objevil cca ve 3m na tvářičkách. Po mazání kortikoidy skoro zmizel, ale pak se opět udělal a nyní je ještě větší než před měsícem. Už opravdu nevím co s tím. Dr. říkala že to může být právě realce na kravské mléko, protože jsem první 2m občas dokrmovala HIP combioticem. Už 2m nedokrmuji a jen plně kojím, ale stále se to zhorušuje. Říkám si že asi zčnu s dietou bez mléka, dětská dr. ale říkala že se nemusím omezovat v mléce a ml výrobcích. Prý 1/4 l mléka a jogurt deně nevadí. Tak nevím. Už ani nevím co můžu jíst a co ne. Můžu např tvrdé sýry např. eidam? Miluju máslo a to nemůžu…a co pečivo? Jím pečivo každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat