Alergie kravské mléko, rajčata

Anonymní
14.12.20 12:37

Alergie kravské mléko, rajčata

Jaké máte zkušenosti s alergiemi? Syn měl dlouho krev ve stolici a od zavedení přikrmu se mi zdá že je v pohodě i když si dám nepatrné množství sýru nebo majonézu která mu dřív taky vadila. Maximálně jsem zaznamenala prdíky, ale jinak :nevim:. Mám dále dodržovat dietu? Alergoložka mi tvrdila, že alergie u miminek trvá do tří let dítěte. Od lékaře to potvrzené nemáme, objevilo se nám to po očkování na rotaviry, každopádně se to táhlo asi půl roku, teď má devět měsíců, tak nevím jestli už zařazovat. Do kdy jste drželi diety? Všimla bych si krve i mezi příkrmy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
343
14.12.20 12:43

Urcite dodrzovat dietu alespoň rok, je nebezpecne byt v kontaktu s alegenen i kdyz je abkm treba slabá a nema projevy. Streva se potrebuji ocistit. Jinak je riziko vzniku HIT, histaminove intolerance a to je diagnoza nic moc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24471
14.12.20 13:05
@Anonymní píše:
Jaké máte zkušenosti s alergiemi? Syn měl dlouho krev ve stolici a od zavedení přikrmu se mi zdá že je v pohodě i když si dám nepatrné množství sýru nebo majonézu která mu dřív taky vadila. Maximálně jsem zaznamenala prdíky, ale jinak :nevim:. Mám dále dodržovat dietu? Alergoložka mi tvrdila, že alergie u miminek trvá do tří let dítěte. Od lékaře to potvrzené nemáme, objevilo se nám to po očkování na rotaviry, každopádně se to táhlo asi půl roku, teď má devět měsíců, tak nevím jestli už zařazovat. Do kdy jste drželi diety? Všimla bych si krve i mezi příkrmy?

Záleží jak dlouho držíš dietu., jak dlouho měl poté ještě problémy… :nevim: Znovu zavádět BKM se má nejdřív po šesti měsících od začátku diety. Alergie většinou vyhasíná do roku, u některých dětí trvá ale i déle. Syn měl ABKM a dietu jsme drželi od 2 měsíců do roku věku, pak se zkoušel jogurt. (byli jsme vedeni na dětském gastru, takže až na pokyn gastroenterologa).Vzhledem k IL byl pak na bezlaktozových výrobcích.
U dcerky mě to čeká. Doktorka řekla zkoušet po těch 6m, ale nakonec jdem stejně ještě i na alergologii, tak počkáme min. měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62118
14.12.20 13:27

Zkusit. Kluk to měl po hexe a do 5 nesnesl ani stopové množství, občas jsem zkoušela a to pak blil jak Alík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
14.12.20 14:50

My zkoušíme mléko vždy po půl roce, když je reakce tak zase půl roku bezmléčná dieta.
Chodíme přímo na dětskou gastroenterologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
14.12.20 15:23
@baal7513 píše:
Urcite dodrzovat dietu alespoň rok, je nebezpecne byt v kontaktu s alegenen i kdyz je abkm treba slabá a nema projevy. Streva se potrebuji ocistit. Jinak je riziko vzniku HIT, histaminove intolerance a to je diagnoza nic moc..

Tak já teda nevím :-( Mně dětská alergoložka řekla, že pokud dítě určité množství BKM toleruje, tak ať jím tohle množství a časem (např. za 4-6 týdnů) toho zkusím zařadit více. Pokud bude špatná reakce, tak se vrátit k předchozímu tolerovanému množství. A takto to postupně zkoušet a navyšovat. Že pokud dítě určité množství BKM toleruje, tak není důvod pro úplné vyřazení BKM ze stravy matky. Prý imunita dítěte dozrává a postupně si na BKM zvyká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24471
14.12.20 15:30

@pet p já bych postupovala dle rady lékaře ;) Určitě se nečeká do roku dítěte vždy. Záleží na okolnostech. Pokud BKM toleruje v tom malém množství, tak super ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
14.12.20 16:38

@Ha-ni No já jen, že je to pravý opak toho, co píše @baal7513. Takže opravdu se v tom nevyznám a zajímalo by mě, jak to je. A co se týká toho „toleruje“ - tak právě i když je dítě bez potíží, tak stejně by měla být kojící matka i dítě dle @baal7513 na dietě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24471
14.12.20 16:44

@pet p tak věřila bych lékaři, který zná anamnézu dítěte a ne nějakému anonymnímu nicku. A jinak i ostatní holky ti napsaly, že je potřeba zkoušet. Co půl roku. Pokud jste po půl roce ok, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.12.20 17:42

Mnoho lekaru dost opomíjí abkm, hlavne pediatri. Casto problemy propisuji jen novorozeneckym kolikam a pod.
Zde je postup, jak se ma s abkm zachazet..
https://www.cls.cz/…upy/r073.rtf
Dost informaci je tez na strance Proalergiky.cz a nebo ve FB skupine s tematem abkm, tam je hodne maminek, ktere radi navzajem.
Moje dcera ma abkm od narozeni, nyni 2 a ctvrt a stale dietu drzime. Kdyz ji dam neco s mleka, reakci nema, ale dle krevnich testu tam stale alergie je. Proto neni dobre podávat drive nic z mleka, nez alergie vymizi. Dle moji alergolozky idelani drzeti dietu rok, min pul roku. Pokud zena koji, tak by mela držet dietu i ona. BKM do mleka prostupuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
14.12.20 20:22

@baal7513 Ten odkazovaný článek jsem už kdysi dříve četla. Píše se tam, že se hodnotí, zda se po reexpozici objeví příznaky. Není tam napsáno, že i když se příznaky neobjeví, tak je nutno o ABKM dále pro jistotu uvažovat a dále držet dietní opatření. Ani že se mají dělat krevní testy.
Ty píšeš, že příznaky nemáte, ale z krve je alergie potvrzená - víš o tom, že ty krevní testy na alergie nejsou spolehlivé, mohou být falešně pozitivní i falešně negativní? A že zvlášť nespolehlivé jsou právě u malých dětí? Kdyby byla ABKM takto jednoznačně diagnostikovatelná z krve, tak by kolem ní nebylo tolik otazníků. Ostatně v tom odkazovaném článku se píše:
Diagnosticky neexistuje jednoznačný laboratorní test, kterým by bylo možno celý komplex ABKM postihnout. Vyšetřování různých protilátek proti KM proto nemusí přinést jednoznačnou odpověď a jejich pozitivita je pouze pomocným diagnostickým faktorem a může být i falešně pozitivní. …V současné době jsou ceněny nejvýše kožní testy, ale ani jejich senzitivita a specificita není stoprocentní. Bohužel neexistuje imunologický test, který by jednoznačně určil diagnózu ABKM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2383
14.12.20 20:32

@pet p souhlasím, synovi vychází testy negativní a ABKM má a to velmi silnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
14.12.20 21:11

@pet p anovom o tom. O nespolehlivost se jedna hlavne i deti do jednoho roku. Vim je dite starsi, tim je krevni rozbor spplehlovejsi. Ve 4 mesisich nam krev take vysla negativně. Abkm potvrzena eliminacni dietou. V roce a ctvrt uz krevni test pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
15.12.20 10:45

@baal7513 Řekla bych, že ty testy jsou trochu spolehlivější (nepíšu spolehlivé) až tak po cca 3. roce. Fakt si myslím, že kdyby to bylo tak jednoznačné už po roce, nebylo by kolem diagnostiky a délky diet tolik otázek a problémů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1616
15.12.20 10:46

@baal7513 A ještě mě napadá - kdyby vycházely pořád ty testy z krve pozitivní a přitom po konzumaci mléka nebyly žádné obtíže, tak mléko podávat pořád dál nebudeš, třeba až do dospělosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat