Reklama

Alergie na barvu na vlasy a melír

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anna_hluskova
Nováček 2 příspěvky 16.02.17 19:46
alergie na barvu na vlasy a melír

Ahoj :), chci se zeptat zda máte někdo zkušenosti s melírem když mám alergii na PPD. Před 2 měsíci jsem se nechala u kadeřnice nabarvit na tmavě hnědou barvu a druhý den jsem začala otékat. Večer jsem jela do nemocnice kde jsem dostala injekci a odjela domů. Na druhý den jsem jela znovu a nakonec jsem tam zůstala 5 dnů. Teď mně kožní zjistila alergii na PPD. Tak se chci zeptat zda s tím má někdo zkušenosti a jestli je melír dobrá volba

Reklama

Reakce:

solip
Kecalka 396 příspěvků 16.02.17 19:56

Moje sestra miva alergicke reakce jak na barvu, tak i na meliry. Dle jeji kadernice je pro alergika lepsi melir, protoze se nenanasi rovnou na pokozku, takze zkousi obcas prave i melir.. Nema to sice po meliru az tak strasne, jako po barve, ale i tak se ji alergie projevuje - ma mokvave bolaky po cele hlave. Ted uz par mesicu ma nejakou barvu, ktera je setrnejsi a bolaky zmizely.

Netopirek
Echt Kelišová 7595 příspěvků 16.02.17 20:26

http://www.proalergiky.cz/…rvu-na-vlasy

Zkoušela jsi barvy pro alergiky? Když je problém s klasickými barvami kvůli zdraví. Tak se dá s kadeřnicí domluvit, že si přineseš barvu sama a nebo ji pro tebe speciálně objedná.

Kriss Tina
Závislačka 4706 příspěvků 16.02.17 21:11

Ono tmava barva a melir (pokud teda myslis ten klasickej blond) maj uplne jiny slozeni. Barva se lisi podle vyrobce, ale melir je akorat prasek a peroxid a navic se nedava primo na pokozku takze je pro alergiky prijatelnejsi.

Maky.p
Generální žvanilka 24792 příspěvků 17.02.17 08:22

Já jsem asi alergická na barvu, ale melír je v pohodě. Po barvě jsem měla totálně červenou pokožku, která šíleně svědila, myslela jsem, že si vyrvu vlasy a rozškrábu hlavu. Doma mi mamka hned několikrát umývala hlavu heřmánkem, pomohlo to aspoň od toho nejhoršího. Tu barvu jsem měla někdy před 10ti lety, pak už jsem si netroufla a holička taky ne. Melír se ale pokožky nedotýká, tak mi zle nedělá..

anna_hluskova
Nováček 2 příspěvky 17.02.17 15:43

No prý i v těch barvách pro alergiky jsou složky PPD ale pod jiným názvem. Právě kadeřnice říkala, že můžeme zkusit melír, ale já se tak bojím, že právě nevím :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.08.18 08:45

Taky mám reakci na ppd…ted poprvé,když jsem zmenila kadernictvi..mys­lela jsem,že s ppd uz v kadernictvich nepracují… :nevim: bolaky na hlavě, lupy resp.vysusena pokozka hlavy a lehce vetsi uzlinky za uchem..

Kačka Pekáčková
Kecalka 220 příspěvků 02.08.18 11:36

Ahoj, i já jsem alergická na barvu na vlasy. Nejdříve jsem si vlasy melírovala přes čepici, teď už normálně a vše je v pohodě.

Kriss Tina
Závislačka 4706 příspěvků 02.08.18 18:16

@anna_hluskova melír bych zkusila, ten se dělá do obalu takže se ta barva nedotýká pokožky, nebo si sehnat tu barvu co si měla dřív.

Netopirek
Echt Kelišová 7595 příspěvků 02.08.18 18:31
@Anonymní píše:
Taky mám reakci na ppd…ted poprvé,když jsem zmenila kadernictvi..mys­lela jsem,že s ppd uz v kadernictvich nepracují… :nevim: bolaky na hlavě, lupy resp.vysusena pokozka hlavy a lehce vetsi uzlinky za uchem..

Mně tohle teď dělají všechny chemické barvy. Musela jsem přejít na henu. Melír jsem zkoušela,ale nesměl se mi vůbec dotknout pokožky a to jsem pak měla jako odrosty a nelíbilo se mi to

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.18 07:01

@Netopirek A máš i ty uzlinky za ušima? Ja mam na každý straně jednu pidi, dr rikala reaktivni uzlinka, prave asi na tu barvu..Uz budu asi do kadernictvi ppředem psat, jestli mají barvy bez ppd

Netopirek
Echt Kelišová 7595 příspěvků 03.08.18 08:15
@Anonymní píše:
@Netopirek A máš i ty uzlinky za ušima? Ja mam na každý straně jednu pidi, dr rikala reaktivni uzlinka, prave asi na tu barvu..Uz budu asi do kadernictvi ppředem psat, jestli mají barvy bez ppd

Já si dělám test na ruce. Takže jsem měla vyrážku na ní. Vlastně jsem to měla spíš jako spálené. Na hlavu jsem si to ani nedávala.
A většina kadeřnic složení barev už nezná

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama