Alergie na bílkovinu kravského mlíka- co jíst?

Anonymni
21.9.09 06:48

Alergie na bílkovinu kravského mlíka- co jíst?

Holky, už jsem zoufalá,malý má neustále nitky krve ve stolici, poté, co jsem prostudovala BC jsem zjistila, že by mohlo jít o alergii na bílk. kr. mléka. Když jsem toto řekla doktorce, koukala na mě jako na …, jestli snad dávám malému kravské mlíko, já že ne, ale že je kojený, ale já piju mlíko a jím sýry atd.
Chce nás nahnat do nemocnice, plné pneumonek, rotavirů atd. na pozorování. Já bych však nejprve zkusila tu alergii vyloučit, ale už nevím co jíst, to mlíko je snad všude. :evil: Jsou tady maminky, které to mají také tak? A co holky jíte? mě už paštiky a salámy lezou krkem. Včera jsem si koupila gumové medvídky a když jsem je snědla, tak jsem zjistila, že i tam je mlíko. Díky moc.
kacka- nejde se mi přihlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.9.09 08:51

Ahoj, v prodejnách se zdravou výživou najdeš plno zdravých pomazánek (nám chutná Valašská od Siva, mexická), místo jogurtu si dávám Siváčka (rýžový dezert s ovocem), občas sójový jogurt. Jinak se samozřejmě můžeš něco nachystat sama. Inspiraci momentálně čerpám z http://makrobiotika.aspone.cz/.
Snad jsem ti pomohla, nepřihlášená Aki.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.9.09 09:55

Aki díky, moc jsi mi pomohla.

• Nahlásit
  • Citovat
2480
21.9.09 12:49

Ahoj!
Taky mám zkušenosti s bezmléčnou dietou.
Je to opravdu náročné, protože kravská bílkovina se vyskytuje v mnoha věcech.
Kupovat balený chleba a pořádně prostudovat složení, příp. si zjistit jak jsou na tom normální nebalené chleby se složením (buď v prodejně příp. u výrobce).
Pozor na rohlíky a jiné pečivo.
A na tu šunku a salámy taky bacha!
Můžeš si i zkusit upéct doma. Bez mlíka, jen s vodou.
Místo másla si můžeš kupovat rostlinný tuk Vive Bio. Používala jsem i na pečení. Vymýšlela jsem různé sušenky, pekla jsem si linecké i kynuté, abych měla něco sladkého.

Je to náročné a asi ztratíš pár kilo, ale určitě bych vyzkoušela, než hnát do nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
21.9.09 13:04

Akorát bacha na soyagurty, protože sója je taky velký alergen. Dr. doporučovala max. 2× za týden. Jako náhrada mlíka se dá používat Provamel (rýžové „mléko“) http://www.biosfera.cz/…/produkt/cz/ , existuje sojová smetana i sojový nebo pohankový nápoj Zajíc - taky lze místo mlíka, když chceš třeba bramborovou kaši. Něco se dá koupit i v běžné obchodní síti, ale většinou musíš do zdravé výživy, leccos se dá objednat v lékárně, stačí se zeptat na seznam výrobků zdravé výživy, jinak přes net se dají sehnat nechlazené výrobky.
Bacha taky na anglickou slaninu, špek apod., některý výrobce mlíko přidává, některý ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
21.9.09 13:09

Rýžové aj. mléko seženeš i v DM.
Mně tedy nechutnalo… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
21.9.09 15:22

V DM? Jů, to jsem ani nevěděla. :D Díky za tip!
Ono to všechno chutná jinak, ale třeba v té bramb. kaši to poznat není, dělala jsem ji se Zajícem, dala jsem ho pravda o něco míň než mlíka, aby to tam nebylo tak znát, ale dcerka to ani nepoznala (CF dietu má syn), zkusila jsem ji udělat pro všechny, ať alespoň něco nedělám zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.09 16:09

Taky nas to potkalo, byla to sila. Zlate pravidlo: nez neco strcis do pusy, precti si slozeni, mleko ci mlecnou bilkovinu pridavaji i do veci, u kterych by te to normalne nenapadlo, ale to uz tady holky psaly. Salamy mi taky uz lezly az usima, tak jsem si napr. upekla kus veproveho a vyhodovala sama s chlebem.
Chtela jsem hlavne dodat, ze ja jsem mela dovolene kvalitni jogurty s zivou kulturou, protoze mikroorganismy prave tu mlecnou bilkovinu natravi a pak je to v pohode. U nas to tak fungovalo. To ti da pak vic moznosti - ruzne zalivky na salaty, z jogurtu se da i pect, apod. Babeta

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.9.09 16:30

Holky moc díky za tipy, nemléčné nejím teprve 3 dny, ale dneska tam konečně krev nebyla- zatím, tak doufám, že to bude dobrý. Zajíce jsem si koupila a chutná mi, je jako smetánka do kafe. Pak jsem si taky koupila nějaký sójový nápoj- jako trv. mlíko a to je pěkný hnus. Vyzkouším zítra zajít do té zdravé výživy. kacka

• Nahlásit
  • Citovat
21.9.09 22:09

Ahoj, nas Domca je alergicky na mleko a vejce a jak jsem zjistila vcera i na soju :twisted: (koupila jsem mu na biojarmarku zeleninovou pomazanku, velka radost a bohuzel se pekne osypal :twisted: ). Jako maly kojeny mel take casto krvave nitky ve stolici.
Ja drzela celou dobu kojeni uplne bezmlecnou a bezvajecnou a bezalergenovou dietu :?
Ryzove a ovesne mleko z DM uz nemuzu ani citit, ale kupodivu treba ryzovy Zajic mi docela chutna jeste ted, takze vyzkousej chute a uvidis :wink: Jinak z ryzoveho jsem delala i kure na paprice a dobry :wink:
Kdyz nemuzes jogurty, tak ja hodne jedla bud Sivacky nebo ty detske presnidavky, mnam mnam :lol:
Na pecivo jsem si mazala Molivo - rostlinne maslo s olivami nebo jsem si davala ruzne sunky (i kdyz v nekterych ta „mlecna cast“ taky je, ze).
Maleho ted ale testuju, treba vajecne testoviny a vetsina rohliku mu nevadi, knedliky taky ne (rikam si, ze to tam dost sidi), ale piskoty jo, samozrejme mlecne vyrobky vsechny :evil:
Zkousim novou potravinu vzdy tak za 2-3 mesice.
Jak psaly holky, v tech bio/natura obchodech se da docela dobre neco vybrat, takove ty zdrave mlsaci susenky me docela uspokojily (a jak jsem pri teto diete pekne zhubla :lol: 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama