Alergie na BKM a sójové mléko

An5
17.12.09 17:23

Alergie na BKM a sójové mléko

Dobrý den, chci se zeptat na vaše názory na použití sójového mléka ve výživě dítěte (2,5 let) s alergií na BKM.
Do roku jsme používali mléka s úplně hydrolyzovanou BKM, v roce pak nabídl flaštičku mamince a vypil 10 ml v případě největšího hladu, tak jsme to vzdali.

Lékaři slibovali ústup alergie, nestalo se tak. Trošku mléka v nějaké sušence ještě zvládne, ale pár lžiček jogurtu či kousek sýra nikoliv.
Nedávno jsem se odhodlala vyzkoušet sójový jogurt - alergii na něj evidentně nemá.
Napadlo mě, jestli by nebylo vhodné začít dávat sójové mléko kojenecké - normálně se přece kojenecká mléka dávají do tří let a navíc obsahují různé vitamíny a minerály… Ale překvapilo mě, že Nutrilon už Nutrilon Soya 2 ani nedělá a nějak jsem nabyla dojmu, že tato mléka jsou spíše pro děti vegetariánů. Na druhou stranu zase vím, že v USA se sójová mléka používají dost běžně. Neumím posoudit, nakolik je sója zdravá - někde ji vychvalují a jinde zatracují, že obsahuje hormony atd. Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17319
17.12.09 19:43

Ahoj,

Karolínka má taky nesnášenlivost BKM a dáváme jí teďka rýžové, ovesné nebo sojové mléko z DM (je jí 16 měsíců). Sojové se teda nedoporučuje do 1 roku kvůli možnosti alergie. Ale ve vašem věku je to OK. Dávala bych toto a rozhodně tě to vyjde i výrazně levněji než Nutrilon Soya nebo jiné UM. A je to taky obohacené o vitamíny a kalcium.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35456
17.12.09 20:05

soja ma prej podobny antigeny jako BKM, bejva casto zkrizena alergie - na oboje soucasne. pokud ale sojovy jogurt snasi, tak hura na mliko, nevidim problem.

ale soja nenahradi zivocisnou bilkovinu, neobsahuje esencialni aminokyseliny (bez ohledu na to, co tvrdej vegani, je to tak -zadna rostlina je neobsahuje), takze bude potrebovat vic zivocisne bilkoviny (maso,l vejce), nez jine deti.

Jak se u vas alergie projevuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6922
18.12.09 18:19

An5-Náš MAtík má taky reakci na mléko, jogurty a sýr už zvládne, dřív mu vadily i ty.
Zkoušela jsem dávat hypoalergenní, ale nechce mi to, tak ještě kojím.
Jen pozor na to, mě doktorkaříkala, že zpracované mléko (např. jogurt) děti lépe snáší, takže je možné, že ti na sojové mléko zareaguje. Já pro sebe a na vaření používám, stejně jako Martyk, od Alnatury z Dm, nejvíc mi chutná rýžové s kalciem.

Tak ať jste bez reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama