Alergie na každý lék

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monulina1
Povídálka 25 příspěvků 26.02.18 09:42
Alergie na každý lék

Ahoj, zjistila jsem, že když si vemu nějaký lék za chvíli se mi špatně dýchá. Své lékařce jsem to řekla a ta to řešit nechce. Navíc se mi to začlo dít i po léku co beru šest let. Už si nevím rady, může mi někdo pomoci?

Reklama

Reakce:

Anonymní  26.02.18 09:54

Můžu se zeptat jaké léky to jsou?
Mám po lécích také problémy, ne tedy hned, ale za několik dní a kolikrát zpětně zjišťuji, co bylo jinak, proč tomu tak je a nakonec zjistím, že jsem začala brát jiný lék.
U mne byla zjištěna histaminová intolerance - nechala jsem si zjistit sama. Z části je to vysvětlitelné tím, jinak když už lékaři vidí ve zprávě intolerance x, y,z,…, tak tuší, že může být problém.

Pam12
Echt Kelišová 8248 příspěvků 26.02.18 10:02
@monulina1 píše:
Ahoj, zjistila jsem, že když si vemu nějaký lék za chvíli se mi špatně dýchá. Své lékařce jsem to řekla a ta to řešit nechce. Navíc se mi to začlo dít i po léku co beru šest let. Už si nevím rady, může mi někdo pomoci?

A co je to za léky? Je divne, ze by to bylo po všech lécích… pokud se tedy nejedna o lek na jeden jediný konkrétní problém, kdy ty léky mohou mít stejně či podobné složení

Heivka
Závislačka 2868 příspěvků 26.02.18 10:21

To může být alergie na nosné médium léku, já jsem třeba alergická na růžové barvivo v brufenu, ten bílý můžu, zjistila jsem že je to barvivem protože v nouzi byl k dispozici ten růžový a já z něj oškrábala ten potah (podle kamarádky lékárnice jediný rozdíl ve složení mezi růžovým a bílým) a v pohodě bez problému mi lék zabral.

Takže pokud se to děje u hodně léčiv, tak to může být buď alergie na nosné médium účinných látek, pak je potřeba zjistit (krevní testy) jestli je alergie histamiového původu, nebo psychosomatická (ségra byla ve stresu alergická na léky proti alergii, když dala výpověď v nevyhovující práci, tak alergie zmizela)nebo to může být i čistě psychického rázu (úzkostná porucha nebo něco podobného).

monulina1
Povídálka 25 příspěvků 26.02.18 10:31
Alergie na každý lék

No právě já mám úzkostnou poruchu už několik let po úmrtí mých rodičů, kdy umřely rychle za sebou. Nikdy mi to nedělalo až teđ poslední dobou.Beru už šest let esprital a teď mi to začalo i po něm. Jinak to byl nimesil, milgamma n, neurovitamín a teđ i po b-komplexu, léky na ředění krve, ale warfarin nevadí jen nezabíral. Už se bojím dát cokoliv do pusy.Ale asi to nejdříve začalo antibiotikama. A lékaři jen říkají, že to není možné.

Pam12
Echt Kelišová 8248 příspěvků 26.02.18 10:34
@monulina1 píše:
No právě já mám úzkostnou poruchu už několik let po úmrtí mých rodičů, kdy umřely rychle za sebou. Nikdy mi to nedělalo až teđ poslední dobou.Beru už šest let esprital a teď mi to začalo i po něm. Jinak to byl nimesil, milgamma n, neurovitamín a teđ i po b-komplexu, léky na ředění krve, ale warfarin nevadí jen nezabíral. Už se bojím dát cokoliv do pusy.Ale asi to nejdříve začalo antibiotikama. A lékaři jen říkají, že to není možné.

To je dost velký rozsah těch léku, asi bych se přikláněla k te psychice

Anonymní  26.02.18 10:35

Jsem Anonymní dnes v 09:54

Nikdy a po žádné léku jsem neměla reakci stejně (hodinu, dne). Pouze v rámci jednoho léku, když jsem se ho pokoušela užívat podruhé, potřetí, no jednou i počtvrté, ale ten čtvrtý pokus se zvrtl do alergické reakce.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 26.02.18 10:37
@monulina1 píše:
No právě já mám úzkostnou poruchu už několik let po úmrtí mých rodičů, kdy umřely rychle za sebou. Nikdy mi to nedělalo až teđ poslední dobou.Beru už šest let esprital a teď mi to začalo i po něm. Jinak to byl nimesil, milgamma n, neurovitamín a teđ i po b-komplexu, léky na ředění krve, ale warfarin nevadí jen nezabíral. Už se bojím dát cokoliv do pusy.Ale asi to nejdříve začalo antibiotikama. A lékaři jen říkají, že to není možné.

Spíš to vidím na dekompenzaci panické poruchy…psychiatra jsi kontaktovala?

monulina1
Povídálka 25 příspěvků 26.02.18 10:44
Alergie na každý lék

Ano kontaktovala, ale žádný ohlas. Jenže si myslím i já, že lék který beru šest let mi nemůže vadit. Navíc je to hned co léky spolknu.Ale proč se mnou nikdo nechce nic dělat. Navíc si je beru víckrát, ale nezhoršuje se to jen mě pálí v krku a nemůžu dýchat a strach, že se udusím.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 26.02.18 10:45
@monulina1 píše:
Ano kontaktovala, ale žádný ohlas. Jenže si myslím i já, že lék který beru šest let mi nemůže vadit. Navíc je to hned co léky spolknu.Ale proč se mnou nikdo nechce nic dělat. Navíc si je beru víckrát, ale nezhoršuje se to jen mě pálí v krku a nemůžu dýchat a strach, že se udusím.

Takže ses objednala k Dr psychiatrovi co tě léčí a on tě nepřijal? Tomu nerozumím

monulina1
Povídálka 25 příspěvků 26.02.18 10:58
Alergie na každý lék

Né dokonce jsem ho navštívila a on mi řekl ať to řeším z praktikem a ten mě zas odeslal k psychiatrovi, takže si mě přehazují, jak horkou bramboru a mám se sklidnit. Vyměnila jsem i práci, jsem teď v klidu.Ale přece ne i opravdu možné mít alergii na tolik léku. Navíc před dvěma roky mě nic nevadilo.

Heivka
Závislačka 2868 příspěvků 26.02.18 15:47

@jdukolem A zkoušela jste při příznacích užívat nějaké antihistaminikum? Pokud je to alergie, tak by příznaky měly poměrně rychle vymizet, podle sebe odhaduji tak 5-10 minut. Ale z popisu si dovoluji odhadnout spíš tu psychickou stránku než alergii (kdybych to brala podle sebe, tak svědění a pálení v krku je alarmující protože mám tak 1-2 minuty na to vzít si léky, případně volat záchranku).

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 26.02.18 15:49
@Heivka píše:
@jdukolem A zkoušela jste při příznacích užívat nějaké antihistaminikum? Pokud je to alergie, tak by příznaky měly poměrně rychle vymizet, podle sebe odhaduji tak 5-10 minut. Ale z popisu si dovoluji odhadnout spíš tu psychickou stránku než alergii (kdybych to brala podle sebe, tak svědění a pálení v krku je alarmující protože mám tak 1-2 minuty na to vzít si léky, případně volat záchranku).

já ne…to není mé téma 8o

monulina1
Povídálka 25 příspěvků 26.02.18 17:20
Alergie na každý lék

Ano zkoušela jsem si je vzít, ale nezabrali.To dýchání mám po celý den, ale v noci to přestane. Navíc léky beru i několik týdnu, ale reakce je pořád stejná nezhoršuje se.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když hrála, radši jsem uklízela, vzpomíná maminka tenistky Novotné

Je to přesně dvacet let od chvíle, kdy klekla na wimbledonský trávník a... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama