Máte doma kočku, přestože trpíte alergií na kočky?

310
27.12.19 20:00

Alergie na kocky a prece ji mate doma

Dobrý den, jsem alergik a jedu se podívat na kotě. Jedná se o sibiřskou kočku má mít bílkovinu nižší než ostatní kočky, takže jedu zkusit moji reakci. Jsem velikej milovník zvířat ale moje alergie mi vše kazí. Má někdo zkušenosti s tím že i když jste alergický že si po čase na to zvíře zvyknete? Seděla jsem u internetu si 8 hodin a často jsem toto četla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3331
27.12.19 20:05

Já když měla kocoury, tak jsem si nikdy nezvykla, každé ráno jsem brala zodac a přes den jsem musela stříkat ventolin. No a až jsme je neměli, tak jsem si pořídila pejska. Na ne jsem taky alergická a zvykla jsem si asi po půl roce a teď beru zodac jen když musím. Takže asi záleží :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.19 20:08

Sestra si zvykla a kočka ji nedělá problém, ale jen naše. Jiné by problém dělat mohli.
Dle vyjadření doktorky tělo je schopno si zvyknout na alergii zvenku (např. na kočku) ale bohužel ne na alergen zevnitř (potr. alergie) :-D

• Citovat
  • Nahlásit
310
27.12.19 20:09

@Niki Ku no prave, bojim se ze budu 14 dni v klidu a pak bum, ale uz bych nemela srdce dat to zvire pryc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
27.12.19 20:10
@Anonymní píše:
Sestra si zvykla a kočka ji nedělá problém, ale jen naše. Jiné by problém dělat mohli.
Dle vyjadření doktorky tělo je schopno si zvyknout na alergii zvenku (např. na kočku) ale bohužel ne na alergen zevnitř (potr. alergie) :-D

Diky za info, koukam ze mozne to je :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
27.12.19 20:11

@Hvezda70 Na psa jsem si zvykla, kočku jsem měsíc sousedce hlídala a skoro mě to stálo život, alergické projevy se prudce stupňovaly a to jsem tam s ní každý den strávila tak 2-3 hodiny. Musela jsem pak i vzdát dobrovolnictví v útulku protože u nás se ke psím potřebám (jídlo a tak) chodí přes kočičí oddělení a já tam nemůžu projít ani když mám v sobě 4 zodacy. Jinak sousedka má nějakou obyčejnou micku co našla u popelnic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42698
27.12.19 20:12

@Hvezda70 já, mám potvrzenou alergii na kočky. Na našeho kocoura jsem si zvykla asi za 3 měsíce, nesmí mě olizovat. :lol:
Ale spí se mnou v posteli a v pohodě. Na návštěvě u cizí kočky se mi alergie projeví. Jo a máme obyč micku domácí, žádné plemeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2286
27.12.19 20:12

Jsem alergická, mám kočky. Na některou mám alergii horší než na jinou. Alergická reakce se postupem času snížila tak o třetinu až polovinu, někde tam se to pak ustálilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
27.12.19 20:13

Jsem alergicka na kocici srst. Jedina micina mi nevadi - mame doma cistokrevnyho britacka uz 4 roky. Nekycham, neotikam, nic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3380
27.12.19 20:17

Mam alergii na kocku a mam ji doma uz deset let. Neni teda vylozene jenom doma, chodi i ven. Muzu si ji hladit na kline, ale nesmim si k ni davat oblicej a ruce si pak musim bezet omyt mydlem. Jak si rukama od chlupu sahnu k obliceji, tak se mi spusti alergie, ze bych se zblaznila.. Vazne jsem si za ty roky ani nahodou nezvykla. Ale zit se s tim da, porad luxuju, nepoustim si ji nikam na gauc, do postele uz vubec ne a moc se s ni nemuchluju no :nevim: Taky zalezi, jak tu alergii mas silnou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
27.12.19 20:17

Ty jo holky davate mi nadeji, kez by to vyslo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42698
27.12.19 20:20

Jinak určitě i pomáhá vyčesávat a často luxovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2286
27.12.19 20:21

A čistička vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3040
27.12.19 20:21

Taky mám doma kočku, alergie se mi na začátku neprojevovala, ale cca před 3 lety (kočku máme 9 let) jsem se začala doma dusit, smrkat… došla jsem na alergologii a tam mi vyšla alergie na kočky silná. Kočku ale miluju, z domu bych šla raději já, než ji dát pryč. Beru od té doby antihistaminika a docela ok, někdy mám večer ucpaný nos, ale kočka se mnou většinou v posteli nespí, takže dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.12.19 20:25

Taky se hlásím do klubu alergiků a zároveň chovatelů kočičáků. Alergii na kočičí epitel i srst mám prokázanou krevnimi testy.
Příznaky (nutkání drbat si krk zvenku, kýchání a smrkání) pociťuji, když našeho kocourka podrbu více než je zdrávo (v náručí ho hladím a ňuchňám delší dobu). Jinak ho neignoruji a normálně několikrát za den pohladím a nekýchám a ani se neškrábu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama