Alergie na kočky a návštěva

Sholebe
26.4.20 09:11

Alergie na kočky návštěva

Ahoj holky,
Chci se s vámi poradit. S přítelem jsme se rozhodly, že si adoptujeme kočku z útulku. Jenže moje sestra má alergií na kočky. Je to dobrý nápad? Bojím se, že k nám nebude moct Ania na návštěvu, natož přespat, ale dobrý skutek udělat určitě chceme. :nevim:
Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3671
26.4.20 09:15

Záleží, jak moc.

Já mám kočku i alergii na kočky :P Při dodržování nějakých pravidel a pravidelném úklidu se to dá. Případně pomůže čistička vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15282
26.4.20 09:19

Manžel je alergický a moji rodiče měli kočku. Návštěvy jsme zvládali v pohodě, i přespání. Občas si holt vzal léky. Důležitý byl úklid a kočka neměla přístup do pokoje, kde jsme spali.
Záleží na tom, jak silnou alergii sestra má. Může jen kýchat a může se i dusit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25997
26.4.20 09:21

Znam celkem silnou alergicku na kocky a kdyz jde na navstevu do kockoidni domacnosti, tak se nadopuje leky.
Spoluzacka mela opravdu silnou pylivou alergii a o neco lehci na zvirata a meli doma kocku i psa. Ty „jeji“ zvirata ji nevadila.
To je hrozne individualni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sholebe
26.4.20 09:23

Dekuji :kytka: silnou rozhodně nemá, teta měla taky kočičku a sestra většinou nereagovala nijak, občas ji svěděly oči a k tomu rýma, ale nic silného. Nebere na to ani leky. Spíš se bojím, že bych jí tím ubližovala a ničila zdraví :? Kdyby k nám chodila a toho se rozhodne vzdát nechci, jestli mě chápete :D

• Citovat
  • Nahlásit
Sholebe
26.4.20 09:30

Teď jsem volala mamce a alergii na kočky má 5procentní. Nevím jestli je to hodně a jak se to hodnotí :think:

• Citovat
  • Nahlásit
25997
26.4.20 09:31

@Sholebe Tak to ma slabou alergii. At si po prichodu k vam hned zobne zyrtec a bude to dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 09:32

Máme to samé bohužel v rodině a od té doby, co máme kočičku k nám 2 alergičky v rodině nejezdí. :( Musíme jezdit k nim. Jedna z nich u nás byla na začátku na návštěvě (celý byt jsem uklidila a kočku zavřela do jedné místnosti, kam jsem jí přenesla i záchod a misky, aby nemusela vycházet), v plánu bylo, že přespí do druhého dne (jela k nám přes 300 km.), ale musela odjet po pár hodinách u nás. Dělalo jí to u nás strašně zle. Od té doby už u nás nebyla (přes půl roku). Asi nemusím psát, jak mě to mrzí a i jsem dlouho přemýšlela, jestli kočinu nevrátit. No, nevrátila a holt musím jezdit jen já…samozřejmě nelituji, jen je vše složitější a nemůžeme se vidět tak často.

• Citovat
  • Nahlásit
Sholebe
26.4.20 09:44
@Anonymní píše:
Máme to samé bohužel v rodině a od té doby, co máme kočičku k nám 2 alergičky v rodině nejezdí. :( Musíme jezdit k nim. Jedna z nich u nás byla na začátku na návštěvě (celý byt jsem uklidila a kočku zavřela do jedné místnosti, kam jsem jí přenesla i záchod a misky, aby nemusela vycházet), v plánu bylo, že přespí do druhého dne (jela k nám přes 300 km.), ale musela odjet po pár hodinách u nás. Dělalo jí to u nás strašně zle. Od té doby už u nás nebyla (přes půl roku). Asi nemusím psát, jak mě to mrzí a i jsem dlouho přemýšlela, jestli kočinu nevrátit. No, nevrátila a holt musím jezdit jen já…samozřejmě nelituji, jen je vše složitější a nemůžeme se vidět tak často.

To mě mrzí :( mám pár kamarádů, co mají taky alergii na kočky, ale počítám s možnými problémy, jen sestra je pro mě důležitá a nevím jak to mám teď řešit no..

• Citovat
  • Nahlásit
1022
26.4.20 09:49

Syn ma na kocky, kycha a opuchne. Nejhorší je kocici záchod. Krátkodobou navstevu uvnitř da, venku kontakt s kockou ok. Ideální je pokud se kocka smi pohybovat jen nekde. Nejhůř dopadl, když si udělal bunkr z dek a polstaru z pohovky, na kterou mohla i kocka. Nebo mit kocku venkovní, která spi treba v předsíni a dal uz nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
26.4.20 09:54

Ahoj,

Čtu samé, má známá, má kamarádka - prostě vše z druhé ruky.

Já jsem alergička přímo na srst. Když jsi alergik na srst, tak máš nejhorší alergii na kočky. Jejich alergen z chlupatých zvířátek je nejagresivnější.

Každý pes jiná ves..
Kamarád měl kočku, ale staral se „tak normálně“ - výsledek- má reakce po 10minutách - kýchaní, červené oči, rýma… Musela jsem odejít.
Známá, měla kočičku, starala se hodně - výsledek.. 2hod v místnosti a trochu jsem začala mít rýmu, ale lehčí.. Ta kočička nechodila ani ven a prostě bylo to v pohodě. Dokáži si představit, že bych i přespala - asi by mě to nezabilo.

Nej kámoška má kočku, je slabší alergička. Má z ní rýmu, bere ale denně prášky. Když má období „slabší imunity“ vyrazí se ji vyrážka na těle. Jinak ji miluje a prostě by ji nedala, ikdyž někdy při slabší chvilce říká, že jsou období, kdy ji těžce snáší a neví, jestli to byl dobrý nápad.

Kdyby si někdo z mé rodiny pořídil zvířátko, tak k nim přijedu max na kafe a určitě přespávat nebudu. Trápím se pak s vyrážkou ještě 3 dny a to mi za to nestojí. Prášky na alergii nejsou tak silné, aby přiznaky alergie úplně zastavily.

Pokud jste už rozhodnuti si zvíře pořídit a taky chcete at sestra jezdí..
Vyhradte ji jednu místnost, kde kočka nebude moct. Předtím než přijede vysajte, vytřete, zbavte se chlupů a hodně větrejte a to i po dobu návštěvy. Ségře řeknete at si veme prášek :D A hlavně, je to Vaše sestra, zeptejte se ji! Ona ví nejlíp jak reaguje ne???
Nebo Vám to už řekla a Vy se tady ujištujete??? Že si nevymýšlí???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sholebe
26.4.20 10:00
@purplee píše:
Ahoj,

Čtu samé, má známá, má kamarádka - prostě vše z druhé ruky.

Já jsem alergička přímo na srst. Když jsi alergik na srst, tak máš nejhorší alergii na kočky. Jejich alergen z chlupatých zvířátek je nejagresivnější.

Každý pes jiná ves..
Kamarád měl kočku, ale staral se „tak normálně“ - výsledek- má reakce po 10minutách - kýchaní, červené oči, rýma… Musela jsem odejít.
Známá, měla kočičku, starala se hodně - výsledek.. 2hod v místnosti a trochu jsem začala mít rýmu, ale lehčí.. Ta kočička nechodila ani ven a prostě bylo to v pohodě. Dokáži si představit, že bych i přespala - asi by mě to nezabilo.

Nej kámoška má kočku, je slabší alergička. Má z ní rýmu, bere ale denně prášky. Když má období „slabší imunity“ vyrazí se ji vyrážka na těle. Jinak ji miluje a prostě by ji nedala, ikdyž někdy při slabší chvilce říká, že jsou období, kdy ji těžce snáší a neví, jestli to byl dobrý nápad.

Kdyby si někdo z mé rodiny pořídil zvířátko, tak k nim přijedu max na kafe a určitě přespávat nebudu. Trápím se pak s vyrážkou ještě 3 dny a to mi za to nestojí. Prášky na alergii nejsou tak silné, aby přiznaky alergie úplně zastavily.

Pokud jste už rozhodnuti si zvíře pořídit a taky chcete at sestra jezdí..
Vyhradte ji jednu místnost, kde kočka nebude moct. Předtím než přijede vysajte, vytřete, zbavte se chlupů a hodně větrejte a to i po dobu návštěvy. Ségře řeknete at si veme prášek :D A hlavně, je to Vaše sestra, zeptejte se ji! Ona ví nejlíp jak reaguje ne???
Nebo Vám to už řekla a Vy se tady ujištujete??? Že si nevymýšlí???

Děkuji za rady :palec: a jinak, sestře je 12, takže to s ní řešit, jako s dospělým člověkem nejde, což je asi pochopitelné

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.20 10:45
@Sholebe píše:
To mě mrzí :( mám pár kamarádů, co mají taky alergii na kočky, ale počítám s možnými problémy, jen sestra je pro mě důležitá a nevím jak to mám teď řešit no..

U nás jde o jednoho sourozence a druhá holčina je manželka bratra. Ten sám k nám logicky nepojede (také bydlí na druhé straně cr), takže kvůli kočičce k nám nejezdí dva sourozenci. Štve mě to. Mrzí mě to. Trápí mě to. Už jen proto, že jsou tak strašně daleko a kvůli kočičce se vidíme ještě mnohem méně než dřív. Ale já zvířata miluju a život bez nich si nedokážu a ani nechci představit.

• Citovat
  • Nahlásit
2940
26.4.20 11:17

Tak si tu kočku neporizujte, když stojíte o to, aby k vám sestra jezdila a cítila se u vás dobre :roll: Tím spis, když asi jezdí casto, jestli jsem to dobre pochopila?

však kdyby měla alergii na ořechy, tak ji taky asi nebudete pokaždé nabízet ořechovy dort, ne? :nevim: A když ji to vadí, ať si vezme prášky :roll: já takový myšlení nechapu :nevim:

Když chcete udelat dobry skutek, tak si tu kočku kvůli sestře neberte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
26.4.20 11:21

Pokud máte samostatný pokoj, kde by sestra přespávala, tak tam prostě kočku nepouštějte.

Plus prostě nemějte doma koberec.

Jinak holt potřebujete týden před sestřinou návštěvou velmi důkladně uklízet a vytírat (obecně hodí se nějaké roomba či jiný automatický vysavač co umí chlupy) a tak týden před návštěvou používat

https://www.zvireci-potreby.cz/…50-ml-p10699

Pokud není sestra těžký astmatik, tak běžnou návštěvu zvládne, případně si prostě vezme prášek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat