Alergie na kofein?

Anonymní
26.8.21 12:46

Alergie na kofein?

Ahoooj všichni,
prosim vas mam na vas dotaz, je tu nekdo kdo ma alergii, nebo-li nesnasenlivost na kofein?
Mne bývá často po kafi špatně. Respektive po rozspustnym s mlekem (a nekdy se slehackou). Mam třesavku, bolest břicha a tak dále, ale nezvracela jsem. Nikdy jsem ho moc nepila, ale kdyz si ho dám tak pozoruju tyhle stavy,
Jasně, kdyz ho prestanu pít, bude po problemech, ale i tak bych se chtěla ujistit, jestli to je fakt nesnasenlivost kofeinu.
Na alergologii mi rekli, ze musim k obvodnimu na gastro vysetreni, coz znamena, aby mi predepsal zadanku na kolonoskopii, tipuju.
Opravdu se mi ale na ni nechce, kvuli kafi :zed: :zed:

Příspěvek upraven 26.08.21 v 13:11

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24554
26.8.21 12:48

Po kafi jako takovém ne, ale buď to může dělat to mleko nebo smetana, to třeba vadí mě a je mi z toho blbě od žaludku. Nebo když je ta káva moc silná, tak mi pak litá tlak a klepou se mi ruce a mám takový stav slabosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 12:52
@Kriss Tina píše:
Po kafi jako takovém ne, ale buď to může dělat to mleko nebo smetana, to třeba vadí mě a je mi z toho blbě od žaludku. Nebo když je ta káva moc silná, tak mi pak litá tlak a klepou se mi ruce a mám takový stav slabosti.

oka, dekuju. Proste jak kdy no.. vetsinou ale jo a litam pak na zachod a proste ajkoby prujem.

• Citovat
  • Nahlásit
10919
26.8.21 12:55

A nebude to spíš tím mlikem? Zkoušela jsi bezkofeinove?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.8.21 12:57

Taky jsem to tak měla.
Už od mala mi nedělá dobře čerstvé mléko, hlavně to kravské. A po kávě s mlékem mi bylo vždy zle. Bolest břicha, nevolnost, křeče, lítání na záchod… Přestala jsem si dávat mléko do kávy, piju klasicky černé a zmizelo to. Alergii na laktózu ani nic takového po testech nemám. Ale prostě vím, že mi to vadí. Káva se stejně nejvíce vychutná taková, jaká je. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2051
26.8.21 13:06

Mne většinu z toho dělala intolerance laktózy - ty zažívací obtíže. Jinak každý reaguje na určitou látku jinak, je možné, že pro tvé tělo je kofein „silné kafe“ a tak by teoreticky mohl způsobovat třes - jednoho člověka jsem takto zažila. Třesavku ale něko mívá i k těm střevním potížím. Pokud jinak žádné zažívací obtíže nemáš, nepálí tě žáha, nevrací se ti jídlo zpět do krku, pusy, tak bych (alespoň já) to vyšetření, zřejmě gastroskopii (cytoskopie je vyšetření pro močový měchýř) ještě zvážila, respektive, klidně bych na gastrologii šla, ale pokud je všechno jinak ok asi bych se do gastroskopie (toho vyšetření - trubka do žaludku) nehrnula. Ale nejsem lékař.
Kam bych se spíš v takovém případě chtěla dostat je alergologie - tedy aspoň tam jsem tu nesnášenlivost laktózy řešila, když vyloučili alergii na mléko. Jinak údajně může být alergie na vše, včetně alkoholu, tak proč by nemohla být na kofein :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 13:15

@Sexynohy děkuju moc:) jeeeezis.. ja se prepsala ano cystoskopie je vysetreni moč. mechyre, uz jsem ji taky mela :lol: myslela jsem kolonoskopii.. hrnout se nikam nebudu, opravdu jinak zadny problemy nemam a jeste se mi nikdy nestalo, ze bych zvracela po jidle, jinak mam pocit, ze mi to delaly i energy drinky, ale proste nejsem clovek co by to pil kazdy mesic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 13:16

@slivovickapalena děkuju. přestanu to pít:)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 13:17

@JancaS84 je to mozne.. nezkousela.

• Citovat
  • Nahlásit
32690
26.8.21 13:18
@Anonymní píše:
Ahoooj všichni,
prosim vas mam na vas dotaz, je tu nekdo kdo ma alergii, nebo-li nesnasenlivost na kofein?
Mne bývá často po kafi špatně. Respektive po rozspustnym s mlekem (a nekdy se slehackou). Mam třesavku, bolest břicha a tak dále, ale nezvracela jsem. Nikdy jsem ho moc nepila, ale kdyz si ho dám tak pozoruju tyhle stavy,
Jasně, kdyz ho prestanu pít, bude po problemech, ale i tak bych se chtěla ujistit, jestli to je fakt nesnasenlivost kofeinu.
Na alergologii mi rekli, ze musim k obvodnimu na gastro vysetreni, coz znamena, aby mi predepsal zadanku na kolonoskopii, tipuju.
Opravdu se mi ale na ni nechce, kvuli kafi :zed: :zed:Příspěvek upraven 26.08.21 v 13:11

No kvuli alergii na kafe te nikdo na kolonoskopii nepozene. A teda fakt nechapu, proc kolem toho behat po doktorech, kdyz staci nepit. Stejne treba vysledky krve bývají casto falešné, nase alergolozka rikala, ze nejjistejsi je prostě vyzkoušet. Krev je jen podpůrná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9421
26.8.21 13:18

Já to mám taky. Tres, na zvracení, bolení hlavy..ale jen po turkovy. A je mi teda jedno, jestli s mlíkem nebo bez. Rozpustné mi to nedělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
26.8.21 13:38

Ta kombinace mléko - kafe, ono je to vlastně na trávení nevhodný pro všechny, takže to můžeš špatně snášet. Zkusila bych vynechat to mléko. Nebo jestli to kafe neděláš moc silný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1285
26.8.21 13:40

Ja mam bolest bricha po rozpustnem, vzdy stejne se stejnymi priznaky a jsem si jista ze mlekem ani smetanou to neni, protoze turka s mlekem piju normalne. :-) mohla by tam treba byt nejaka slozka ltera vadi ale nevim, kafe by snad melo byt jen kafe, ale v dnesni dobe tezko rict. Ja mam stejne bolesti po zazvoru i v malem mnozstvi v koreni takze povetsinou kdyz me boli bricho, pidim se po slozeni a hledam zazvor, treba i pidi mnozstvi zazvoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
26.8.21 14:07

Já kafe nepiju. Mám pak třes, takový vnitřní neklid, bolest hlavy. Podle mě to dělá kofein. Nepiju ani colu. Občas si dám bezkofeinové nebo caro. Mlíko piju normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat