Alergie na kravské mléko

alfie
2.4.10 22:10

Alergie na kravské mléko

Ahoj všem čtenářkám a čtenářům emimina.

Chci se Vás zeptat, jestli některá nemáte podobné zkušenosti.
Před nedávnem mi byla diagnostikovaná alergie na kravské mléko. Po vysazení všech mléčných výrobků, fakt hlídám i obsah v sušenkách, sušených polévkách no prostě všude.. mi přijde, že začínám přibírat na váze a mám více chuti k jídlu.
Může to bý tím?
Můj syn to zdá se nemá, zaplaťbůh, zato tak zápolíme s lepkem, ale to je naštěstí celkem v pohodě. Prostě tu potravinovku máme dědičnou.
Nedávno jsem snědla ovčí sýr, a osypala jsem se taky.
Je tu tedy někdo, kdo mi dokáže poradit? Nechci rady zdr.sester(jsem také), ale člověka, který má tuto alergii také.Díky za pochopení.
Děkuji a krásné Velikonoce
Alfie

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1214
2.4.10 22:30

Ahojda, tak nevím jestli je to tím .. já držím striktní bezmléčnou dietu kvůli dceři, kterou kojím a tudíž mám spíš váhový úbytky než přebytky. Řekla bych ale, že pokud mléčné výrobky nahrazuješ něčím, co má vyšší obsah tuků nebo cukrů, tak tím zákonitě budeš víc nabírat. Asi bych popřemýšlela nad jídelníčkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7340
3.4.10 10:25

afie ahoj mám tu samou zkušenost co ty. Byla jsem zvyklá jíst více mléčných výrobků, v jídelníčku mi to pak strašně chybělo takže jsem aniž bych si uvědomila začala jíst víc, a třeba i tučnější věci. Navíc jsem pak i líp trávila takže jsem měla hlad opravdu častějí. Při alergii jsem byla jakoby pořád plná a bylo mi těžko.
Prostě jsem nemohla tu díru v jídelníčku zaplácnout. Mám alergii jak na mléčný cukr i tuk, takže prostě na všechno.
Ze začátku jsem si také hlídala (vadila mi i laktoza třeba v brambůrkách nebo lécích) Asi po roce přísné diety se mi to srovnalo natolik, že občas si i nějaký ten mléčný výrobek dát můžu.
Třeba jednou za týden si dám tvrdý sýr, musí být hodně vyzrálý ten pak nepůsobí tolik problémů. Takže chodím kupovat do sýrárny, a né do supermarketů a fakt to jde. Sem tam sním i jogurt a dobrý. Bohužel mlíko, smetana a tyhle věci je mi tabu asi nadosmrti. Když si dám, třeba na návštěvě tak mi je pak nedobře.
Mlíko si můžeš nahradit rýžovým mlíkem Zajíc. Prodává se sušený v krabici. Jde to dát i do kafe. Já z toho i vařím a peču, dokonce i svíčkovou tím zahustíš jako smetanou. Nebo můžeš zkusit sojové mléko a výrobky, mě bohužel dělali taky zle stejně jako norm. mléko.
A s tím, že si ti udělalo blbě po ovčím. Ta alergie platí bohužel na všechny mlíka. (snad kromě mateřskýho). Akorát, že některý má méně těch látek, ale to je myslím kozí, nebo kobylí. Tak držím palce ať se s tím popereš, zvládnout se to dá neboj :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
alfie
3.4.10 15:11

ahojky,

děkuju za odpovědi, asi máte pravdu, pořád se přistihuju, jak slídím okolo lednice, furt se něčím cpu a dost často i nezdravým. Ale zase ne tolik, abych přibrala, to se zase hlídám. Čiki, ta sojová mléka mi vůbec nechutnají:( Rýžové mléko jsem měla jednou a více již nelze:) z toho se dá i péct? To je možná pak jiná chuť, ne? Třeba i obyčejný dort? nebo do bábovky? Jak to chutná? je v tom poznat rýže?
já mám doma sušené kokosové mléko. Nic moc, ale občas na koktejly dobré.
Jogurt vůbec nemůžu, nejvíc mě drtí, když musím v práci sníst to, co mi vadí. Moje lékařka je strašně moc hodná, každou chvilku přinese nějaké sušenky, čokolády atd.. a když řeknu, že fakt nemůžu, tváří se dotčeně:( no, mě pak nezbývá než něco sníst a pak zase týden se dávám dohromady.
To rýžové dáváš i do kafe? zajíce jsem nikde neviděla, to asi ve zdravé výživě, že? Brr.. tam se mi nikdy nechtělo:D

Alfie

• Citovat
  • Upravit
1214
3.4.10 22:43

To rýžový mléko Zajíc je do kafe OK (jj prodává zdravá výživa nebo se dá koupit na netu) - jen po rozmíchání ve vodě se udělá jakože „sedlina“, která může někomu vadit. Já to dělám tak, že si to rozmíchám dopředu ve sklenici, nechám usadit a pak teprve používám. A péct i vařit se z toho dá - třeba v palačinkách skoro nepoznáš, že to není normální mlíko. A v některých bábovkách jde mlíko nahradit i vodou.
V DM se prodává už hotový krabicový rýžový mlíko i s přídavkem vápníku. To mě osobně ale nechutná vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
lenka_ neprihlasena
3.4.10 23:06

Ahoj,

ja mam 2letou dceru s alergii na KM (mimo jine) a kdyz zacala drzet prisnou dietu, tak zacala pribirat. Ja si to vysvetlila tim, ze v tele ted nema alergeny, se kterymi musi bojovat a tak konecne pribira jako kazde normalni dite. Do te doby byla strasne hubena. Jako treba, kdyz jsem nemocna a neni mi dobre, tak spis hubnu.
No, vysvetlila jsem to asi hodne kostrbate, ale proste to pribirani na vaze pri diete mi prislo normalne prirozene. Ale mozna je to uplne blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
alfie
4.4.10 21:39

Ahoj,

asi máte pravdu, jenže já si zvykla na to, být celých 30 let docela štíhlá :) tak to abych si fakt občas střihla sem tam jogurt. Tloustnout se mi nechce.
Děkuji moc, chtěla jsem jen vědět Vaše názory, zda má někdo podobný problém. Díky a doufám, že se Vám i dětičkám bude dařit bez mléka lépe:)

Zajíce vyzkouším asi někde ve zdravé výživě, dm nechám až na poslední možnost:)

Krásné Velikonoce
Alfie

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama