Alergie na kravskou bílkovinu u dospělé?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cezet
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 10.05.18 11:43
Alergie na kravskou bílkovinu u dospele?

Dobrý den. Prosím vás kdo máte tuto alergii, loni v srpnu mi dle gastra vyšla tato hodnota hraniční. V posledni když sním více jogurtu, mléka atd., tak do dvou hodin mi začne skrundat břicho a dostaví se průjem a strašně mi pálí zadek. Je možné že me ta alergie překročila hodnotu a mohla mi dohnat? Nejak si to nedokážu vysvětlit. Děkuji.

Příspěvek upraven 10.05.18 v 12:39

Reklama

Reakce:

radkka
Neúnavná pisatelka 19385 příspěvků 10.05.18 12:00

A je podstatná hodnota? Když je mi po něčem blbě, tak to nejim. Můžeš si nechat udělat vyšetření znovu, jestli to potřebuješ mít na papíře :think:

Verun83
Echt Kelišová 7875 příspěvků 33 inzerátů 10.05.18 12:06

Tak to nejez. O hodnotu vubec nejde. Kazdy reaguje jinak. Pokud te to takhle drazdi, tak mlecne vynech, nahrad kozim, nebo rostlinym. Mne mlecne nedelaji taky dobre, ale projevi se to jen na pleti, ale taky znamka toho, ze to telo neumi dobre zpracovat. Tak ho jim velmi omezene.

elen-ka
Extra třída :D 11196 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 12:06

@cezet je možné, že máš momentálně stav, kdy tělo už mléčné výrobky není schopen korektně zpracovat. Zkus opravdu na nějaký čas vše (opravdu vše a číst poctivě etikety) vyloučit ze stravy, klidně na půl roku. Jednak uvidíš co to s tebou udělá, pak také můžeš zkusit postupně vrátit některé výrobky.

Já mám dle dr. také alergii na mléčnou bílkovinu, ale jogurt, sýr, kefír snesu, mléko ne a to ani to bezlaktozové.

Také je možné se zaměřit, zda nejsi nyní, či jsi nebyla v poslední době ve stresu či jinak „mimo“. To také může mít vliv.

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 10.05.18 12:17

Přicucnu se sem s dotazem. Mojí čtřletý dceři minulý týden taky zjistili alergii na mléčnou bílkovinu. Volala jsem si k doktorovi pro výsledky a byla jsme tak vv šoku, protože mi docházelo, co všechno nebude smět jíst, že jsem se pořádně nevyptala co a jak. Pak jsem mu za pár dní volala znova a on má na záznamníku, že bude v ordinaci až od června…
Dcera nemá a neměla žádné jiné problémy, než ekzém. V loketních jamkách, pod kolenama. Někdy hodně hnusnej, hlubokej, jindy zas měla kůži úplně čistou. Když bylo nejhůř, tak jsme pár dní mazaly kortikoidy, j inak jen promašťujem modrou indulonou.
Teď je už 3 týdny víceméně bez ekzému, z toho popslední týden se snažíme o bezmléčnou dietu.
Je to pro nýás obě utrpení, ona byla jogurtožrout, mlíkožrout… Nevím co jí dát na chleba, denně bulí, že chce jogurt, ty náhražky jí nejedou… Prostě těžce bojujem a to pořád a pořád zjišťuju, že něco jí špatně, že to obsahuje mlíko, kolikrát by mě to ani nenapadlo.

TAk se chci zeptat - musí ta dieta být opravdu tak přísná?

Ještě jí našli na vaječný bílek, sezam, slunečnici, arašidy - na ty mívá vyloženě alergickou reakci, to jsme zjistili už sami, broskve, jablka, citrusy, mák, lískové oříšky… a kdoví co jsem ještě zapomněla.

Je teda fakt, že kolikrát se zdánlivě bez příčiny drbala po celým těle, aniž by na kůži viditelně něco měla, teď to nedělá.

radkka
Neúnavná pisatelka 19385 příspěvků 10.05.18 12:25

@Svítící žárovka Kašli na náhražky… Koukni třeba do veganských kuchařek, mohlo by tě to inspirovat. Zkusila bych vydržet, zvykne si :nevim: Já byla taky mlíkožrout, sýry, mlíko, jogurty… Denně a hodně. Přestala jsem, protože mi po nich nebylo dobře, alergii nemám, ale je mi bez toho o dost líp a už si dneska na jogurt ani nevzpomenu. I děti jedí s námi hodně bez mléka, milují kaše…

Verun83
Echt Kelišová 7875 příspěvků 33 inzerátů 10.05.18 12:27

@Svítící žárovka to neni jen ekzem. Jo dieta ma byt prisna. Mazani kortikoidy neni reseni. Jen tlacis problem do tela. Proste ma alergii a neni dobry telo vecne provokovat tim, ze ji budes alergeny davat. Pridej se do skupiny varime malym detem, je tam album s jidly pri abkm diete.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 10.05.18 12:29

@cezet doporučuju klasickou abmk dietu.. vítej v klubu.. mi to zjistili po druhém porodu, cca rok.. nemůžu fakt nic, je to děs..

Svítící žárovka
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 10.05.18 12:40
@Verun83 píše:
@Svítící žárovka to neni jen ekzem. Jo dieta ma byt prisna. Mazani kortikoidy neni reseni. Jen tlacis problem do tela. Proste ma alergii a neni dobry telo vecne provokovat tim, ze ji budes alergeny davat. Pridej se do skupiny varime malym detem, je tam album s jidly pri abkm diete.

Díky, skupinu si najdu.

cezet
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 10.05.18 12:40

@radkka ja tomu neholduju spíš jsem hledala po čem všem se to stává. Takže do dne s jsem vše normálně jedla, v průběhu se některým potravinám už vyhýbám a u ostatních hledám.

cezet
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 10.05.18 12:41

@Verun83 jj děkuji. Já už to jim jen abych se ujistila. Pomalu vynechávám

elen-ka
Extra třída :D 11196 příspěvků 1 inzerát 10.05.18 12:52
@cezet píše:
@radkka ja tomu neholduju spíš jsem hledala po čem všem se to stává. Takže do dne s jsem vše normálně jedla, v průběhu se některým potravinám už vyhýbám a u ostatních hledám.

jako první je důležité číst etikety. První nákupy se sice prodlouží (a přiznám se, že jsem ze začátku byla na ovoci, zelenině, masu, přílohách a sojovým jogurtu. Postupně jsem začala zařazovat šunku. Postupně jsem si hledala možnosti co třeba na chleba - různé luštěninové pomazánky. Jinak také pozor na pečivo, do některého se přidává mléko či syrovátka.

cezet
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 10.05.18 16:09

@elen-ka moc děkuji. Budu na to muset razantně najet. Tohle je nepříjemné. Dnes jsem to fakt zkusila naposledy ;(

Ou
Závislačka 4196 příspěvků 10.05.18 17:56

Pokud vám vyšla alergie a vy se vystavujete alergenu, tak se to pochopitelně zhoršuje.

přestaňte jíst mléčné produkty a budete v klidu. Pokud toho nenecháte a budete to chtít přebít vůlí a ingorancí, pozdravujte všechny ty další intolerance, které podrážděné střevo začne mít a následní ekzémy, zánětlivé onemocnění trávicího traktu a tak.

to zvládnete

cezet
Ukecaná baba ;) 2286 příspěvků 10.05.18 21:16

@Ou mě to právě ještě vyšlo hraniční a ptala jsem se lékařky zda mám něco omezit a ona že vůbec. Postupně jsem zjistila že mi to nedělá dobré, takže si myslím že se to tou ingnoraci ( v zacatku) rozjelo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama