Alergie na kupované kaše???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 10.01.19 16:00
Alergie na kupovane kaše???

Ahojte, chci se zeptat, jestli jste se někdo setkal a alergií na kupovane kaše, mléčné nebo kukuřične. Už jsem v koncích, nemůžu přijít z čeho je syn stále osypany… Už mě napadají jen ty kaše nebo kukuřične křupky ale to mi každý říká, že je blbost:(…

Reakce:
Russet
Extra třída :D 13201 příspěvků 10.01.19 16:03
@Lucius08 píše:
Ahojte, chci se zeptat, jestli jste se někdo setkal a alergií na kupovane kaše, mléčné nebo kukuřične. Už jsem v koncích, nemůžu přijít z čeho je syn stále osypany… Už mě napadají jen ty kaše nebo kukuřične křupky ale to mi každý říká, že je blbost:(…

Napadá mě spíš ovoce nebo něco z MM. Osypání nezmizí hned.

Zdeni86
Kecalka 229 příspěvků 10.01.19 16:05

Syn po mlecnych mel rudo kolem pusy, takze jsme kupovali kasi Sinlac a jeste je myslim jedna. A nedavali jsme ani jogurt. Bylo to na zacatku prikrmu. Cca kolem toho pul roku? No a za par mesicu jsme zkusili klasickou mlecnou a uz to bylo dobry. Takze muze to byt, ale spis celkove na mlecne vyrobky.

Lalelale
Závislačka 3112 příspěvků 10.01.19 16:05

Tak alergii lze mít úplně na všechno, a v těchto kaších je mléko. Plno lidí má na laktózu alergii. Jistota je nechat udělat testy.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 10.01.19 16:18
@Russet píše:
Napadá mě spíš ovoce nebo něco z MM. Osypání nezmizí hned.
začalo to před měsícem kdy jsem mu dala do cucačku syrové jablíčko, měl první osypanou pusinku a pak najednou celé tělo, a už se mu to jen horší od té doby :( … doktorka nám dala hormonální mast a prej, že musíme zjistit na co je alergický, a mě už nic nenapadá. Jim nesolene, nekysele…
modravlocka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 10.01.19 17:14

Zásadní otázky. Kolik je synovi? Kojis? Pokud ano, hodně pravděpodobne je mléko (ne zde uvedena laktoza, ale bílkovina). Pokud nekojis a syn je na UM, mléko problém nejspíš nebude. To je asi první věc, na kterou bych se zamerila. Jablko bylo syrové nebo uvařené? Syrová jablka jsou také poměrně častý alergeny, po převareni jsou pro většinu alergika „bezpečná“. Samozřejmě je možná i alergie na tu kukuřici. Jiné obiloviny (pšenice, žito) už měl zařazeny dříve a byly bez potíží?

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 10.01.19 18:49
@Lalelale píše:
Tak alergii lze mít úplně na všechno, a v těchto kaších je mléko. Plno lidí má na laktózu alergii. Jistota je nechat udělat testy.

Jistota to není, u kojenců nejsou krevní testy průkazné. Jedině striktní eliminačně-expoziční dieta.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 10.01.19 23:17
@modravlocka píše:
Zásadní otázky. Kolik je synovi? Kojis? Pokud ano, hodně pravděpodobne je mléko (ne zde uvedena laktoza, ale bílkovina). Pokud nekojis a syn je na UM, mléko problém nejspíš nebude. To je asi první věc, na kterou bych se zamerila. Jablko bylo syrové nebo uvařené? Syrová jablka jsou také poměrně častý alergeny, po převareni jsou pro většinu alergika „bezpečná“. Samozřejmě je možná i alergie na tu kukuřici. Jiné obiloviny (pšenice, žito) už měl zařazeny dříve a byly bez potíží?

Synovi je 9 měsíců, začal mít ekzem kolem půl roka, ale nic dramatického, pak jsme byli u moře a úplně mu to zmizelo. Po čase se objevilo ale jen trochu, doktorka říkala, že je to jen sucha kůže. Pak jsem mu dala do cucu na cucani syrové jablko a osypal se na pusince a pak úplně všude. Od té doby bojujeme :( ne a ne to zmiznout… Já jsem netušila, že může být alergický na moje mlíko 8o… kojim ho teda často, tak 4-5 za den, v noci tak co dvě hoďky. Jinak mu dávám klasicky oběd maso a zeleninu. Obiloviny měl jen dětské piškoty no a ty kukuřične křupky vali furt, ale to nám doktorka řekla, že je blbost aby mu vadilo.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 10.01.19 23:19
@sladke-mameni píše:
Jistota to není, u kojenců nejsou krevní testy průkazné. Jedině striktní eliminačně-expoziční dieta.

striktní eliminačně-expoziční dieta. Co to je? :oops:

modravlocka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.01.19 14:16
@Lucius08 píše:
Synovi je 9 měsíců, začal mít ekzem kolem půl roka, ale nic dramatického, pak jsme byli u moře a úplně mu to zmizelo. Po čase se objevilo ale jen trochu, doktorka říkala, že je to jen sucha kůže. Pak jsem mu dala do cucu na cucani syrové jablko a osypal se na pusince a pak úplně všude. Od té doby bojujeme :( ne a ne to zmiznout… Já jsem netušila, že může být alergický na moje mlíko 8o… kojim ho teda často, tak 4-5 za den, v noci tak co dvě hoďky. Jinak mu dávám klasicky oběd maso a zeleninu. Obiloviny měl jen dětské piškoty no a ty kukuřične křupky vali furt, ale to nám doktorka řekla, že je blbost aby mu vadilo.

Přímo ne tvé mlíko alergický nebude (prý to fakt existuje, ale je to extrémně vzácné). Spíš muže reagovat na nějakou složku tvé potravy (nejčastěji právě kravské mléko, vejce, soja). Kukuřice klidně může vadit také, v některých zemích ve střední Americe nebo třeba i v Anglii je to poměrně rozšířená potravinová alergie. Klidně bych zkusila kukuřičné křupky vysadit a místo nich koupila třeba pohankové nebo rýžové.
Pak mě ještě napadá kvasinka. Také je to častá příčina exémů. Zkus pobrouzdat po netu. Poměrně dost k tomu tématu je pokupě na modrém koníkovi.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 11.01.19 14:20
@Lucius08 píše:
striktní eliminačně-expoziční dieta. Co to je? :oops:

Vysadíš na pár týdnů ze stravy (pokud kojíš, tak i tvé) všechny potenciální alergeny, poté postupně zařazuješ možné problematické potraviny pomalu zpět a sleduješ případné reakce. Existuje přímo návod, jak správně postupovat.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 11.01.19 15:45

@modravlocka děkuji moc za informace a rady. Jsi hodná :kytka: :kytka: :kytka: už jsem schovala kukuřične křupky a vysazuju mléčné výrobky, tak uvidíme:) ještě jednou, moc děkuju.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott zrušil svůj velký červnový koncert... číst dále >

Autonehoda prince Filipa: Viník vévoda se podle svědka za havárii styděl

Manžel královny Alžběty princ Filip (97) měl ve čtvrtek odpoledne autonehodu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >