Alergie na mateřské mléko?

23.7.11 05:54

Alergie na mateřské mléko?

Dobré ránko všem, mám problém s šestitýdenním synem. Už tři dny se u kojení kroutí, tlačí, kope nožičkama, pořád se pouští prsu, už při kojení ublinkává, celý den nespí, je neklidný. Stolice je sice žlutá, ale hlenovitá. Včera se celý den nemohl vykakat, tak jsem použila rektální rourku. Dneska ráno ve 4 zase ten samý problém, opět pomohla až rourka. Ale ve stolici jsem objevila trošku krve a opět byla hlenovitá. Je možné, že je malý alergický na bílkovinu kravského mléka? K obědu jsem si dávala krupičnou kaši a jím rohlíky,sýr,jogurty,šunku /ve všem je mléko/. Nebo je to způsobené použitím rourky (ta krev) nebo je to něco jiného? Už si nevím rady, malý je plně kojený, jen večer mu občas dám Nutrilon Comfort, abych ho trošku zasytila a spal. V porodnici byl na příkrmu (Nutrilon¨) a také měl zažívací problémy. Mám ho dneska kojit? K doktorce se dostanu až v pondělí. Přemýšlím o tom, že bych v lékárně koupila Nutrilon Allergy Car a nekojila. Mléko jen odstříkala, alespoň do pondělí než zjistím co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1662
23.7.11 06:30

možná to budou jen koliky…ta krev může být klidně z rourky, neni to nic neobvyklýho.To že se pouští od prsa a ublinkává je taky normální.Je mu 6 týdnů může mít klidně růstový spurt.K tomu hlenu ve stolici…Syn ho měl taky, ale po ukázání dr. řekla, že takové množství ve stolici bývá a pokud ti přibírá tak by to mělo být vše v pořádku.Pro jistotu se vyhni mléčným potravinám než zajdeš k doktorce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.11 06:43

tak děkuji za uklidnění, mám obavy, aby to nebyla ta alergie. kolem mě znám hodně případů, co ji mají. Jinak malej má dost rýmu, tak si říkám, jestli to třeba není tím, jak polyká soplík. Je to prostě taková tužší stolice, která se táhne jak sopel. Tak zkusím vytrvat s kojením. Dřív takové problémy neměl, i když jsem dávala UM navečer, tak nevím, čím by to mohlo být ty žaludeční problémy. Průjem nemá, vyrážku taky ne a té krve byly tak 2 kapky, tak je možné že to bylo od té rektální rourky. Ale ta by snad měla být šetrná nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1662
23.7.11 06:51

jestli tý krve bylo jak říkáš tak to je určitě z tý rourky.Stane se že při závádění někde lehce zadrhneš a ukáže se krvavá nitka.Některý mimi holt na ty prdíky trpí.Zkus pít fenyklovej čaj a malýmu koupit nějaký probiotika, prodávají se třeba v kapkách nebo v tobolkách a přidává se to do jídla nebo se podávají před jídlem.Poptej se u dr.něco ti určitě doporučí.My jsme měli úplně to samý jako vy, do puntíku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.11 07:03

Čau,
já bych byla veelmi opatrná. Koj dál, ale zkus sama sobě nasadit bezmléčnou dietu, aspoň na 14dní-3 neděle. Uvidíš, jestli se něco změní. Dcera má alergii na mléko a vejce. Šestinedělí bylo peklo, ale sváděla jsem to na běžné koliky, protože který mimino neřve, že? Pak mezi 3-4 dostala atopický ekzém, ale trvalo mi to až do jejích 8m, než jsem sama sobě přiznala, že to je alergie na mléko (skrz MM), protože jsem si nedovedla představit, co bych jedla. V těch 8m to potvrdily imunologické testy. Ekzém jí hned po vysazení nezmizel, ale hlen ze stolice jo. Každopádne držím palce, ať to alergie není! Na tvém místě bych to mléko na čas vysadila. Cu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
23.7.11 07:22

Ahoj, hele já tě nechci strašit, ale my z těmito příznaky skončili v nemocnici a nakonec je z toho potvrzená ABKM. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.11 07:29

no, tak to už zase klidná nejsem. Problém je v tom, že ani teď jsem mléko nijak nepila, piju jen neperlivé vody, Meltu, Caro a čaje pro kojící matky. Poslední dobou jsem nejedla nic moc mléčného (snad jen tu krupičnou kaši a pak rýži na sladko). Problém je v tom, že mléko je dnes ve všem, i v tom, v čem by jste ho nehledaly. Tak nevím, co bych potom mohla jíst. Ovoce a zeleninu? To zas mám strach, aby se malej neosypal. A dá se v tomto věku nějak zjistit ta alergie? A jak? Abych byla v obraze až půjdu k pediatričce. Všude píšou jako příznaky průjmy a vyrážka, a to my nemáme, tak nevím. Abych nebyla u doktroky za blbce, už jednou jsem jí říkala, že malej celej den nespí a má žaludeční problémy, to se usmála a řekla, že jsou to prdíky a musíme 3 měsíce vydržet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ajaa
23.7.11 07:32

Tak zrovna hlen ve stolici ryma byt muze, kdyz mela dcera hlen, tak prvni, co se nase dr. ptala,bylo, jestli nema rymu. Krev nevim. ABKM se v tomhle veku myslim zjistuje jen tim, ze matka ma eliminacni dietu a jestli zabere nebo ne. Kazdopadne dr. bych to rekla, ale urcite koj dal, jen zkus omezit mlecne. Jinak ja mam zas z okoli dva pripady, kdy pricinou byla jen fisura v konecniku, ne abkm, a to matky tech deti prestaly kojit, davaly ten specilani nutrilon a nakonec to byl natrzeny konecnik … :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11692
23.7.11 08:15

No je teda pravda, že mi k tomu ještě měli děsnou vyrážku, v nemocnici mu vzali krev a poslali na rozbor. A mezi tím mu dali nutrilon allergy care, je teda pravda, že hned asi po 3 krmení bylo vidět obrovské zlepšení, přestal se kroutit, krásně prdel a po jednom dni mu úplně zmizela vyrážka. Kdyby to bylo ABKM, tak by jste tu vyrážku měli s největší pravděpodobností taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
604
23.7.11 08:22

Ahoj-já měla potvrzenou alergii na MM u dcery-ale to byly daleko horší příznaky,než popisuješ.A hlavně vůbec nepřibývala,zvracela-ne ublinkávala a šíleně hubla.A k té rektální rource-proč ji používáš? Miminka kojená nemusí kakat každý den-dokonce některá kajdí jednou za týden.MM mléko stráví beze zbytku,takže nemají co kakat. Spíš bych se přikláněla k růstovému spurtu.Ale zkus tedy vynechat ve stravě mléko a v pondělí to všechno popiš doktorce.A zkus vzít pokakanou plínku sebou.Jistota je jistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1214
23.7.11 08:44

Já bych z toho taky zatím nic neusuzovala. Ublinkávání je docela běžný a ta troška krve mohla být kvůli rektální rource.
Jak píšou holky, zkusila bych omezit dráždivý jídlo i mléčné výrobky, třeba mu z toho něco nesedí. A nebo je to jen „běžná“ kolika, a to by se za pár týdnů mělo spravit samo tím, jak dozrává trávicí systém a buduje se ta správná mikroflora.

Dcera má ABKM a stolici měla napěněnou, zelenou jak brčál, kysele páchnoucí, byla permanentně nafouklá, hodně prděla, kroutila se, jeden čas i s vyrážkou (ta ale být nemusí). Navíc nejen, že ublinkávala, ale hodně zvracela obloukem, nepřibírala.

Takže se zbytečně nestresuj, ale v klidu zvaž svůj jídelníček a poraď se pak ještě s Mudrou. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
23.7.11 08:56

Z tohohle bych tedy na alergii neusuzovala ani omylem, nenech se vystresovat.

Píšeš, že má rýmu - hlen ve stolici je tudíž naprosto přirozený.

Je mu šest týdnů - to znamená, že ještě dost trpí na prdíky, proto se u kojení kroutí, tlačí a pouští se prsu. A to ublinkávání může být způsobené třeba tím, že Ti mléko z prsu stříká ze začátku větším proudem (spouštěcí reflex), on to nedokáže zpracovat a zalyká se tím.

Nevím, jestli se k Tobě dostala informace, že plně kojené děti nemusejí mít stolici několik dní (klidně týden), všechno MM využijí. Takže na Tvém místě bych rozhodně nepoužívala každý den rourku, je tam právě to riziko poranění - nechávala bych si ji pro opravdu nejhorší případy a od prdíků se snažila pomoci jinak (pitím fenyklového čaje, masírovat bříško, nahřátou plenku na bříško, cvičit s nožičkami a tak).

Pokud malý přibírá na váze, nelámej si s alergií hlavu. Tohle jsou běžné problémy nejmenších miminek, za pár týdnů to bude lepší, uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.11 09:33

no malej přibral za to šestinedělí z 3600g na 5230 g-mám váhu doma, takže vážím každý týden pro kontrolu. Rourku jsem použila protože všechno ostatní selhalo-masírovala jsem mu bříško, cvičila s nožičkama, máme pytlík s peckama z DM drogerie a užíváme kapičky BioGaia. No a on prostě hodně plakal, takže jsem se rozhodla pro tu rektální rourku. Zatím je to podruhé, co jsem ji použila od jeho narození. Samozřejmě bych ji chtěla používat co nejméně, ale fakt jsem si už nevěděla rady. Je možné, že by měl zácpu po tom večerním Nutrilonu Comfort? Dávám mu tak 100 ml na zasycení, jinak kojíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
23.7.11 10:03

Ahoj! Malý ti přibírá ukázkově, vyrážku nemá, krev se mu objevila po použití rourky - možná to opravdu budou jen ty tříměsiční koliky. Ale určitě to zkonzultuj s doktorkou, ať nejsi zbytečně nervózní.

Jinak bezmléčná dieta není nakonec tak hrozná, pokud můžeš lepek. Já ji dodržuju od začátku května a dá se to. Když měl Vojta 5 týdnů, skončili jsme na pět dnů v nemocnici, protože zvracel krev. Po vyloučení ostatních možných příčin zůstalo podezření na ABKM. Okamžitě jsem začala držet bezmléčnou dietu a po dni a půl jsem už mohla začít kojit. Dietu držím preventivně, protože u tak malého dítěte nejde udělat pořádné vyšetření trávicího traktu, naštěstí je Vojta bez problémů.
Pokud se rozhodneš pro bezmléčnou dietu, třeba jen na pár dní, abys vyzkoušela, jestli se něco změní, tak pozor na bíé pečivo, bývá v něm syrovátka. Jinak je důležité číst u všeho složení, protože sušené mléko se přidává i do některých sucharů:-( Ale zjistila jsem, že v čokoládě na vaření od figara žádné mléko není:-)

ABKM je sice v poslední době čím dál častější, ale pořád je pravděpodobnost, že ji malý bude mít, malá. Tak držím palce, aby se vše srovnalo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kaca007
23.7.11 10:50

A ja si teda myslim, ze alergie to byt muze (samozrejme nemusi a prala bych ti to!), podle popisu projevu… nemusi mit kazdej vyrazku a obrovsky prujmy…(jo, mimochodem, ze hlen ve stolici muze byt z rymy je pry blbost, aspon to tak rika jeden renomovany detsky dr.). Kazdopadne to nezjistis jinak, nez ze pri kojeni na dva az tri tydny veskerou mlecnou bilkovinu vysadis- jestli se stav vylepsi, je to jasny. Z krve se to spolehlive zjistit neda. Dieta je neprijemna, musi se cist veskery etikety apod., ale da se to (a jist zeleninu, ovoce bych se nebala, zvlast kdyz bude tepelne upravena), jen si kup nejakej vapnik v lekarne. A doporucuju vyhledat si tenhle problem v poradne Mudr. Honzika na porodnice.cz- prichazi to tam na pretres dost casto :wink:
Drzim palce!A i pokud by to nahodou alergie byla, vetsinou rychle prejde, pokud se objevi uz takhle v mimincim veku :wink: A aspon bys vedela, proc se malej trapi a mohla ho dostat do pohody- to je taky dobry, ne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama