Alergie na mléčnou bílkovinu nebo laktózu?

Anonymní
21.11.19 12:25

Alergie na ml bilkovinu nebo na laktozu?

Ahojky všem.
Mám na vás dotaz ohledně mléka.

Moje malá je plne na UM a v porodnici dostávala normální mliko a měla po něm jen hleny místo stolice a tak jsme začali dávat bebu bez laktozy. To měla zase zacpu ale hlen ne.
Nejhorší je ze po každém jídle strašně pláče. I hodinu dvě v kuse a někdy i dele.

Přešli jsme na Nutrilon lactose free a stolice se ji upravila, ale pláče dal. Doktorka nám řekl, ze je to kolika tříměsíční.
Když jsem šla však do lékárny pro mléko a probírala s ni můj problém s lékárníci tak řekla té to ještě místo laktozy muže být alergie na mléčnou bilkovinu.
Já už tedy opravdu nevím. Mate některá zkušenost.?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6140
21.11.19 12:29

Já osobně mám laktační intoleranci a ta dokáže nadělat pěknou paseku. Myslela jsem si že dcera má to stejné, ale na to bohužel i mléko bez bílkoviny kravského mléka nepomůže.
Ale pokud by to vypadalo na alergii na bílkovinu kravského mléka, poraďte se s lékařem, případně vám předepíše mléko, opravdu je to lepší řešit s doktorkou protože případná alergie na bílkovinu se lehce splete s intoleranci laktózy, nebo to taky nemusí být ani jedno a opravdu to může být jen kolika. Ona alergie na laktozu se neprojevuje jen stolici či pláčem, má to trochu komplikovanější příznaky ;) tohle není pro lekarnici která na takovéto věci nemá patřičné diplomy ;) ;)
Případně zkus do mléka probiotika

Příspěvek upraven 21.11.19 v 12:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
421
21.11.19 12:39

Pokud je stolice ok, tak to bude spíše laktoza. To že pláče, může být kolika. Mam taky dítě s intolerancí laktozy. Řešte to spíš s pediatrem než s lekarnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat