Alergie na oblečení ?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 21:12

Alergie na oblečení ?

Mám několik alergii, tedy jsem léčena na alergologii.
Před několika měsíci jsem si oblekla prac. kalhoty ze 100% bavlny a šité někde v Bangladéši a okamžitě jsem se po nich komplet obsypala, léky na kopřivku nepomohly, takže jsem jela k doktorce na injekce.
Takže mám i zdr. zprávu, že prac. oblečení nosit nemohu.
Ale od té doby nad tím přemýšlím čím dál víc. Bavlna je co jsem se dočetla nejlepší druh látky pro lidí trpící alergiemi a mě po ni vyskočila kopřivka.
A ekzém mám hlavně na horní části těla tam kde je tělo zakryté tričkem s krátkým rukávem, hlavně na rukách.
Nejčastější druh látky, který na sobě mám je +-90% bavlny a zbytek polyester
Jaké jsou tedy alergie na druhy látek a jak se dají vůbec tyto alergie zjistit?
K doktorce jdu až za delší dobu a chci si příp. souvislost zjistit a vyzkoušet sama s vaši pomoci

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
21658
15.5.22 21:15

To spíš bude na nějaký dezinfeknčí prostředek v těch novejch kalhotech, nebo z pracího prášku a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16496
15.5.22 21:17

Také bych spíš tipovala alergii na prací prášek než přímo na bavlnu. A nepíšeš, jestli to nebylo třeba nové oblečení. Ono se musí před prvním oblečením vyprat, aby se dostaly pryč různé chemikálie, kterými se to napouští kvůli ochraně při přepravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8402
15.5.22 21:17

To nebude na oblečení jako takové

něco bylo v tom barvivu, nebo se to něčím načichlo ve skladu, prostě nějaká chemikálie, já bych to zkusila několikrát vyprat a snad to bude dobrý

:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10223
15.5.22 21:19

Na prani prádla si udělej mýdlový gel, místo aviváže ocet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
15.5.22 21:26

Řekla bych, že to bude prací prášek. Doporučuji zkusit nějaký šetrný, třeba jelena. A přeprat to klidně 3×.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
15.5.22 21:35

Podle mě ti to dali nevyprané = napuštěné různými chemikáliemi z výroby, nastříkané něčím proti plesnivění atd. atd. Proto se nové oblečení pere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18091
15.5.22 21:50

Nové oblečenie treba niekoľkokrát vyprať keď máš alergiu. V bavlne problém nie je, ale v chemikáliach ktoré farba a iné obsahujú.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20751
15.5.22 21:55

Z vyroby je to napustene slusnou sbirkou chemikalii plus bavlna je jedna z nejhorsich plodin co se tyce pesticidu.
Nos veci ze sekace, po nekom, nebo nove pred nosenim parkrat preper.
Nove veci muzes kupovat i z biobavlny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
15.5.22 22:10

Hele pokud jsi to nevyprala před prvním nošením, tak problém není to tričko. Ale jak píšou holky, nějaké sajrajty, kterými je to napuštěné.

Plus pokud je to prané a perou vám to přímo ve firmě. Nebo někde v prádelně. Tak nepočítej s nějakými šetrnými prostředky. Jsou to zpravidla ty nejlevnější prášky. Mnohdy se to pere ve stejné pračce, kde se perou vysoce znečištěné věci. Apod.

Pokud trpíš alergií a perou vám v rámci firmy, tak si ber prádlo domů. Protože tam bude ten problém pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10223
15.5.22 22:18

@Fiveone zrovna Jelen vyšel nedávno v testu v Černých ovcích, jako zdroj nejvíc sajrajtů, nic šetrného.
Nejekologičtější je udělat si práci gel doma, zabere to deset minut a stojí pár kaček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5700
16.5.22 10:25

Co? A nemáš rovnou alergii na práci? :lol: Jako pardon, ale tušíš, čím vším se ve výrobě materiály napousti, aby vydržely a neplesnively? :think: Divím se velmi, ze ti doktorka dala na něco takového razítko a silné pochybuji, ze mas alergii jen a pouze na monterky. Měla sis ty pracaky vyprat několikrát v prášku, který ti vyhovuje, než jsi do nich vlezla. Nebo si dat pod to aspoň nějaké leginy, které už oprane mas a nic ti nedělají, abys to neměla přímo na kůži, a vyprat pak. I susicka pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 16:33

Samozřejmě oblečení bylo vyprané. Používám buď Ariel nebo Persil a místo aviváže jak tady bylo zmíněno používám ocet.
Teď se dívám po nějakém jiném prašku, protože mě nikdy nenapadlo (neměla jsem nikdy problém), že by problém mohl být i v prášku. A to jsem většinou oblečení před oblečením neprala, někdy ano, ale většinou ne a nikdy jsem problém neměla.
Firemní pračku nemáme, peru doma, sušičku nemám

• Citovat
  • Nahlásit
11
25.5.22 18:53
@Anonymní píše:
Samozřejmě oblečení bylo vyprané. Používám buď Ariel nebo Persil a místo aviváže jak tady bylo zmíněno používám ocet.
Teď se dívám po nějakém jiném prašku, protože mě nikdy nenapadlo (neměla jsem nikdy problém), že by problém mohl být i v prášku. A to jsem většinou oblečení před oblečením neprala, někdy ano, ale většinou ne a nikdy jsem problém neměla.
Firemní pračku nemáme, peru doma, sušičku nemám

A nemáš ekzém i na rukách? Za mě persil i ariel nic moc pro alergiky. Koukni na složení, me se takhle třeba projevuje moje alergie na methylisothiazolinon a benzylisothizolinone :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat