Alergie na oříšky u dětí

71
1.8.20 14:10

Alergie na oříšky u deti

Ahoj maminy, potřebuji poradit. Syn má 2roky a není to tak dlouho co ochutnal koblížek s nutelou a cca do půl hodiny se začal škrábat a jednou se poblinkal. Volala jsem do nemocnice a tam mi paní doktorka řekla ať mu dám kapky fenistil, že je možné že to je alergická reakce na některý druh oříšků které v nutele jsou. Od té doby vše v čem jsou oříšky mu nedávám. Dneska mu ale tatínek dál zmrzlinu kde se oříšky nacházeli :cert:. Uz je to cca půl hodiny, zatím dobrý, ale jako neříkám že nemám strach. Otázka zní za jak dlouho se může alergie projevit, jak dlouho mám malýho hlídat a co na něm pozorovat. Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3266
1.8.20 14:18
@Sarrule píše:
Ahoj maminy, potřebuji poradit. Syn má 2roky a není to tak dlouho co ochutnal koblížek s nutelou a cca do půl hodiny se začal škrábat a jednou se poblinkal. Volala jsem do nemocnice a tam mi paní doktorka řekla ať mu dám kapky fenistil, že je možné že to je alergická reakce na některý druh oříšků které v nutele jsou. Od té doby vše v čem jsou oříšky mu nedávám. Dneska mu ale tatínek dál zmrzlinu kde se oříšky nacházeli :cert:. Uz je to cca půl hodiny, zatím dobrý, ale jako neříkám že nemám strach. Otázka zní za jak dlouho se může alergie projevit, jak dlouho mám malýho hlídat a co na něm pozorovat. Děkuji moc.

U dcery v podstatě hned, začne jí rudnout a otékat krk, začne se jí špatně dýchat. Má jen na některé ořechy, jiné jí bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
1.8.20 14:19

@Havlova ty brdo to je strašidelný :disappointed_relieved: to je mi líto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
1.8.20 14:22
@Sarrule píše:
@Havlova ty brdo to je strašidelný :disappointed_relieved: to je mi líto

Už jí je 15, zvládá to v pohodě, prostě jen hlídáme (teď už ona), aby tam ty ořechy nebyly. Na vánoce peču z mandlí, ty může. Pak ještě kešu, pistácie a kokos. Ostatní ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
1.8.20 14:22

Že ty to řekla doktorka po telefonu, že je to alergie na oříšky je blbost. Tohle diagnostikovat jen testy.
A ne mu hned přestat dávat veškeré oříšky, když to nemáš ověřené. A zlobit se na manžela.
Nutella to může být cokoli co je v nutelle obsaženo, příp. co je v koblížku.
Takže jestli chceš tak testy a uvidíš víc, a ne dělat ukvapené závěry.
Jinak u mě se alergie projeví hned. A jak se projeví - jakkoliv, u každého jinak, průjem, křeče, ekzém, zimnice, horečky, bolesti atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
1.8.20 14:23

Obecně bych hlídala těch 12 hodin a viděla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71
1.8.20 14:33

@smajlik345 řekla mi že to může být a že mu mám dát kapky a kdyby se to horšilo máme přijet. Byl víkend tak jsem volala na pohotovost. Za 2 měsíce jdeme k našemu doktorovi na kontrolu, tak ho poprosim o zadanku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1070
1.8.20 14:40

@Sarrule ano může být. Ještě neznamená hned vyloučit veškeré ořechy, právě naopak když dostane něco z oříškami tak bych to neřešila.
Samozřejmě kdyby problémy přetrvavali a je jedno co by jedl, tak se zaměřit na to co jí. A zjištovat a zapisovat co by to asi mohlo být.
Jenže když hned oříšky vyloučíš tak nejsi schopna určit jestli mu doopravdy vadí a je na ně alergicky. A nebo alergicky není jen mu prostě něco nesedlo, tak jako každému někdy něco nesedne a alergie za tím být nemusí.
Já si alergii začla zjišťovat tak že jsem dané potraviny jedla ve velkém množství. Jenže u mě šlo o x roků dlouhotrvající problémy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49591
1.8.20 14:54

To jeste jde, kdyz to staci vyresit fenistilem. Treba s toho vyroste. Mi takhle mela prostredni problem mleko a mlecne vyrobky a tretim rokem ten problem zmizel. Presne jak detska predpovidala. V okoli mam rodinu, kde je silny alergik na orechy. Posledni reakce byla omylem diky oliznuti lzicky od domaciho medovniku. Ma u sebe porad leky. Kdyby to nezabiralo, tak volaji rychlou. Ze krk zacne byt past a udusi se.
U nich doma jdou orechy tabu. Kdyz nekde jsou, tak bezpecne daleko od alergika. Ale minule u nich doslo nedopatrenim k nehode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
1.8.20 14:57
@Kelsey píše:
To jeste jde, kdyz to staci vyresit fenistilem. Treba s toho vyroste. Mi takhle mela prostredni problem mleko a mlecne vyrobky a tretim rokem ten problem zmizel. Presne jak detska predpovidala. V okoli mam rodinu, kde je silny alergik na orechy. Posledni reakce byla omylem diky oliznuti lzicky od domaciho medovniku. Ma u sebe porad leky. Kdyby to nezabiralo, tak volaji rychlou. Ze krk zacne byt past a udusi se.
U nich doma jdou orechy tabu. Kdyz nekde jsou, tak bezpecne daleko od alergika. Ale minule u nich doslo nedopatrenim k nehode.

U nás jsou jen ty bezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
1.8.20 15:56

Syn má všemožné alergie, ale tieto potravinové má také, že desať krát mu nič nie je a raz sa vyhádže, napr. pomaranče, jahody, kokos… na viac si nespomínam, ale on sa vie prakticky vyhádzať aj z maslového rohlíku. Ale nie vždy, iba občas. Alebo 5 x pohladká morča a nič mu nie je a potom v iný deň ho pohladká a má po sebe pupence. Preto mam po ruke fenistil a keď treba natriem. Kvapky alebo tabletky len výnimočne. Nikdy to netrvá dlhšie než pol hodinu, max. hodinu čo zistíme, že mu niečo nesadlo a škriabe sa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3266
1.8.20 16:20
@stankaSR píše:
Syn má všemožné alergie, ale tieto potravinové má také, že desať krát mu nič nie je a raz sa vyhádže, napr. pomaranče, jahody, kokos… na viac si nespomínam, ale on sa vie prakticky vyhádzať aj z maslového rohlíku. Ale nie vždy, iba občas. Alebo 5 x pohladká morča a nič mu nie je a potom v iný deň ho pohladká a má po sebe pupence. Preto mam po ruke fenistil a keď treba natriem. Kvapky alebo tabletky len výnimočne. Nikdy to netrvá dlhšie než pol hodinu, max. hodinu čo zistíme, že mu niečo nesadlo a škriabe sa.

Podle popisu to spíš než na potravinové alergie vypadá na reakci na nějakou přidanou složku - postřik, konzervant atd. Horší je to v tom, že se nedá předvídat, kde to bude. Jak píšeš, jednou je to jablko, jednou rohlík. Ale zase je dobré, že pomáhá jen natřít fenystilem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9155
1.8.20 16:33
@stankaSR píše:
Syn má všemožné alergie, ale tieto potravinové má také, že desať krát mu nič nie je a raz sa vyhádže, napr. pomaranče, jahody, kokos… na viac si nespomínam, ale on sa vie prakticky vyhádzať aj z maslového rohlíku. Ale nie vždy, iba občas. Alebo 5 x pohladká morča a nič mu nie je a potom v iný deň ho pohladká a má po sebe pupence. Preto mam po ruke fenistil a keď treba natriem. Kvapky alebo tabletky len výnimočne. Nikdy to netrvá dlhšie než pol hodinu, max. hodinu čo zistíme, že mu niečo nesadlo a škriabe sa.

Nemá i histaminovou intoleranci? Tam bývají tyhle reakce někdy v pohodě a někdy ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama