Alergie na ovoce - vymizí?

376
4.8.15 12:20

Alergie na ovoce - vymizí?

Ahojte, jdu si pro radu k tem zkusenejsim, jelikoz uz sama nevim. Ja jsem velky alergik na ovoce. Malemu je 6 a pul mesice. Cca pred mesicem jsem zacala zkouset ovoce, schvalne jsem dala napoprve banan, ktery ja jako alergik muzu a nic mi neudela. Po dvou lzickach malemu zcervenalo prave oko a vedle neho naskocily flicky. Tak jsem prestala davat, hned to zmizlo. O par dnu jsem zkusila jablko, reakce stejna. Merunka, zase stejne. Davam sklenicky. Mudr. rikala, ze o mesic zkusit znova. Ale dnes na dve lzicky bananu reakce zase stejna. Tak se ptam vas - zkouset jeste jine ovoce nebo se na neho vykaslat uplne a nedavat vubec? A co misto toho? Davat porad mlicko misto dopoledni svacinky? Na jogurt mame jeste cas. Jeste by me zajimalo, jestli mate nektera zkusenost s tim, ze alergie vekem opravdu zmizla, i kdyz ma k tomu maly dispozice? Bojim se, abych ho nejak nesidila na vitaminech :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6094
4.8.15 12:29

Ahoj, taky ovoce nemůžu, dokud neprojde varem, tak to zkus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17218
4.8.15 12:30

Ahoj, nevim, jak ostatni ovoce, ale na banan bacha- starsi syn ma alergii, ktera se vekem horsi (snist ted banan, tak ho to pravdepodobne zabije), zacalo to kdysi jen trosku otokem v obliceji…
alergie na banan muze souviset i s alergii na latex (a tusim, ze se jedna o krizenou alergii na brizu)

jinak, syn pozna ovoce, ktere mu nic neudela- nektere po cichu (lip to vysvetlit neumim), nektere po prvnim soustu, takze jsem ho nechavala, at ji takove, ktere sam uzna za vhodne (ale chtelo to zacit duverovat jeho pocitum :-) )…coz u prcka praktikovat nemuzes, takze bych to bud probrala jeste jednou s detskou a nebo zavolala na alergologii, prip. kontakovala s dotazem imunologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
376
4.8.15 12:43

@Zuziky Take se mi horsi. Me se objevila alergie az v dospelosti a to na orechy, pote uz i ovoce, po tehu uz i pyly. Zkusim to pozitri znovu probrat s doktorkou, ale nevim, pomuze mi v tomhle veku vubec alergolog? :nevim: Malemu to prave strasne chutnalo, silene jecel, kdyz jsem mu uz nedala :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17218
4.8.15 12:49

@Ageleine no, pomuze, pomuze…hledala bych alergologa se specializaci na deti, ten by minimalne poradit mel :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
4.8.15 13:05

@Ageleine probrala bych to s alergologem.. tyhle alergie většinou nemizí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
4.8.15 13:17

Jj většinou krizena alergie s pylem. mě pomáhá ten var. S tím čichem je to pravda, cítím v tom ovoci něco, co mě jakoby štípe? pálí? nevím jak to vysvětlit, prostě to poznám, a po prvním soustu me skrabe v krku. nejdřív to zacalo ořechy a jablky, teď skoro všechno ovoce i zelenina :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
4.8.15 17:33

Manžel má kříženou alergii -ořechy x sója x ovoce (ne všechno). Lehce i pyl. Každý rok to má jinak :nevim: Letos třeba kvůli pylu si musel stříkat kapky, před pár lety zas ani nudle, nic. A to jsme bydleli v baráku, co týden sekal trávu..Taky jsem zaváděla ovoce opatrně, holky zatím neměly reakci na nic. Po přejití varem může jak ovoce, tak ořechy. Tak bych dávala kupovaný nebo vařila doma a určitě navštívila alergologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama