Alergie na psí chlupy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 370 příspěvků 22.03.19 11:59
Alergie na psí chlupy?

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak se u vašeho dítěte nebo u vas projevila alergie na psa? Máme male plemeno krátkosrsté. Bracha ma holčičku, která ma 4 měsíce a týden, udělal se ji na bocích na tvářích menší výsev pupinky, doktorka řekla, ze to muže byt na psa nebo kočku, dnes se ji to udělalo i na raminkach. Se psem není extra v kontaktu, ze by na něj sahala nebo něco, spíše nám chodí někdy po gauči a mala tam leží, ale to výjimečně, jinak je v postylce. Testy zatím nedelaly, takže neví 100% z čeho to je, někdy to ma lepší, nekdy horší, ale není to nic extra.

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 22.03.19 12:12

Neni to jen na chlupy ale taky na pach ze psa, vykaly, na castecky kuze, ktery z kazdyho z nas vypadavaji… neni to primo jen na ten chlup. Me staci aby se o me otrela kocka a lezim pro inhalator. Mam to od mimina takhle.

Toma18
Kecalka 370 příspěvků 22.03.19 12:21

@Micaella22 to nemá, jen slabší pupinky

cverunka
Závislačka 2878 příspěvků 22.03.19 12:32

Tak to paní doktorka střelila jen tak od boku. Pupínky na tvářích můžou mít děti z kde čeho. Z jídla, pracího prášku, kosmetiky, … Testy se u tak malých miminek ani nedělají, možná ve vážných případech…

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 22.03.19 12:36

Dokud nebudeš mít od alergologa potvrzeno, tak nic nevíš.
A na psa se dá hodit všechno (a doktoři to moc rádi udělají, protože to bývá nejjednodušší).
Mé dítě se osypává pravidelně, obvykle z jídla (i když jsem kojila a snědla něco extra). Pokud doma máte normálně uklizeno a dítě přijede semtam na návštěvu, tak kožní alergii bych vinu asi moc nedávala. Pod dítě něco dej (deku, která není od psa) a pozorujte…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 22.03.19 13:38

Já si osobně myslím, že to alergie nebude, ale těžko říct, projevy mohou být různé. Mě se vždycky spustila rýma, začal mě svědit nos, pálily mě oči. Hůř se mi dýchalo. Manžela sestra je opravdu silná alergička a u ní se to projevuje podobně. Kašle, prská, zrudnou jí oči, slzí, hůř se jí dýchá. Pupínky okolo pusy měly moje děti jako malé často a žádné zvíře jsme doma nikdy neměli :palec:

Váš příspěvek
Reklama