Alergie na sluníčko a opalovací krém

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
suzukimel1
Povídálka 15 příspěvků 24.04.19 12:50
Alergie na sluníčko a opalovací krém

Ahoj holky, už od malinka vždy, když jsem byla na sluníčku, tak jsem se dost spálila. Kolikrát i přes opalovací krém. Momentálně jsem se spálila o víkendu, nateklo mi čelo. Řekla bych, že mám alergii na sluníčko.
Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte nějaké tipy na opalovací krémy, klidně bylinné, které by pomáhali velmi citlivé kůži? Můj problém je, že nemám ráda ten mastný pocit na kůži a taky bych se chtěla opálit, přes opalováky s faktorem 50 to nejde a jsou moc hutné a moc se nevstřebávají. Popřípadně jiné rady?
Díky :)
Přidávám fotku, když jsem se spálila před 3 roky. Není to normální :think:

Příspěvek upraven 24.04.19 v 13:12

Reakce:
Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 24.04.19 12:56

@suzukimel1 mně pomáhá mazat se krémem s ochranným faktorem 50, jinak se osypu. Osobně používám CIEN pro děti z Lidlu. Mám taky citlivou pleť, ale těžko říct, jestli Ti sedne :nevim: Můžeš se zkusit třeba zeptat v lékárně na nějaký vzorek a když ti sedne, tak používat ten.

unuděná
Kelišová 7349 příspěvků 24.04.19 13:17

Pokud trváš na tom, že nechceš padesátku krém, tak musíš počítat, že se spálíš :nevim: Existují krémy pro citlivou pokožku s alergií na slunce (mrkni třeba na Ladival, Daylong, LaRoche apod), ale jsou drahé a bez vyjímky se jedná o faktor 50+ (blokátory slunečního záření). Já se třeba nespaluju téměř nikdy, ale takhle zjara se mažu vždy (obličej, ramena, dekolt - to, co je vystaveno slunku). Během léta pak už nemažu, nebo jen 20 krém na ty exponované partie, ale to už mám nějakou „základovku“.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21133 příspěvků 24.04.19 13:21

Moje máma má taky „alergii na slunce“, ale časem zjistila, že víc než cokoliv jinýho, jí to dráždí ta amotný opalovací krémy.
Takže nyní je pro ní jedno z mála řešení vzdušné delší rukávy i nohavice, a prostě co jde, pohybuje se ve stínu :nevim:

Heivka
Závislačka 3932 příspěvků 24.04.19 13:27

@suzukimel1 Taky mám alergii na sluníčko a jediné co pomáhá je daylong 50 a neopalovat se

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 24.04.19 14:34

@suzukimel1 Můj problém je, že nemám ráda ten mastný pocit na kůži a taky bych se chtěla opálit, přes opalováky s faktorem 50 to nejde a jsou moc hutné a moc se nevstřebávají. Popřípadně jiné rady?

To by mě zajímalo, co za opalováky jsi zkusila. Já teda v životě neměla takový, kde by byl v konzistanci rozdíl mezi 15 nebo 50 :think: Maximálně tak rozdíl krém x olej. A jinak jestli máš opravdu reakci po opalování, tak se asi těžko můžeš opalovat :nevim:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1688 příspěvků 24.04.19 15:38

Kdyz jdes takhle do cervena, asi SPF 50 budes potrebovat. Aspon na zacatku sezony. Ja taky nemam rada mastna hutna mleka, vyhovuji mi opalovaky ve spreji, z DMka treba nebo ted mam mlhu od Biodermy a ta se dela i faktor 30.

luca241
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 24.04.19 17:04
@unuděná píše:
Pokud trváš na tom, že nechceš padesátku krém, tak musíš počítat, že se spálíš :nevim: Existují krémy pro citlivou pokožku s alergií na slunce (mrkni třeba na Ladival, Daylong, LaRoche apod), ale jsou drahé a bez vyjímky se jedná o faktor 50+ (blokátory slunečního záření). Já se třeba nespaluju téměř nikdy, ale takhle zjara se mažu vždy (obličej, ramena, dekolt - to, co je vystaveno slunku). Během léta pak už nemažu, nebo jen 20 krém na ty exponované partie, ale to už mám nějakou „základovku“.

Ladival se dělá i SPF 20 na alergickou pokožku. Jinak souhlas.

unuděná
Kelišová 7349 příspěvků 24.04.19 21:10
@luca241 píše:
Ladival se dělá i SPF 20 na alergickou pokožku. Jinak souhlas.

Mas pravdu, i spf30 na alergickou kuzi delaji. Ale je to spise o hyporalergenite kremu, nez ochrane..Ladival je fajn, ale asi uplne nesplnuje pozadavky na hutnost…

Ale zakladatelko, jestli se snazis dosahnout bronzoveho opaleni, tak se asi rovnou smir s realitou-pri alergii na slunce a rovnez jakozto fototyp A nebo B proste nikdy nebudes vypadat jako jihoevropan :nevim: Chce to male davky slunecniho zareni a casto.

Váš příspěvek
Reklama