ALERGIE NA SLUNÍČKO - MOŘSKÉ

36
7.6.07 13:36

ALERGIE NA SLUNÍČKO - MOŘSKÉ

Ahoj,
máte někdo také alergii na mořské sluníčko?
Mi se poprvé objevila pře několika lety v Bulharsku, a od té doby ji mám vždy u moře. Projevuje se to červenými pupínky hlavně na dekoltu a trochu i předloktí, strašně to svědí. Nepomůže být ve stínu, ani vysoký ochranný faktor 60. A k tomu ta slaná voda - to jsou muka.Nezkoušela jsem na to nikdy ještě žádné léky. Letos jedeme s mimčem, které ještě kojím, takže výběr nějakých léků bude asi omezený(jestli teda vůbec nějaký bude). Chci si totiž opálit své špíčky, a nééé sedět v tričku :(
Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.6.07 13:41

ahojky.tak ja na to trpim uz pet let a pritom jsem u more porad.zimu travime mesic u rodicu na kanarech,tak jsem si rikala ze telo si casem zvakne a nic :twisted:
koupila jsem si na to v lekarne krem,uz nevim jak se jmenuje,ale je primo na elergii na slunce a fakt pomaha,akorat je problem ze ho strasne spotrebuju.na mesic jsem spotrebovala asi 5 baleni,ale fakt to hned prestane svedet :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.07 13:47

jo a ten krem se smi uzivat i v tehotenstvi i pri kojeni i ho muzou pouzivat mali deti :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
7.6.07 13:48

Ahoj,

u nas v rodine ji ma trilety svagrik, a ma na to nejake kapky na alergii od doktorky a fakt mu pomahaji ;) (zyrtec nebo tak neco nevim to presne ;)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.6.07 13:55

zyrtek jsem taky vyzkousela.je na vsechny alergie,ale pomahal mi jen prvni tri dny a pak se to zas vratilo.nezkousela jsem teda zvedat davky,proto ze urcite neni dobry jist ho na kila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
7.6.07 14:18

Mně dost pomáhá betakaroten v kapslích, ale musí se začít užívat aspoň měsíc před mořem. No a pak vysoký ochranný faktor, jak píšeš.....mně teda 60 vloni stačila,ale musela jsem se mazat opravdu poctivě a sedět ve stínu. Můj názor je ten, že když kůže reaguje na sluníčko alergicky, tak nemá cenu ji zbytečně lámat k velkým výkonům. Prostě když se jí sluníčko nelíbí, tak ji nebudu trápit. Jo a taky mi pomáhalo pravidelně kůži chladit ve vodě,i mořské, ale pak hned do stínu. Stejně si myslím, že když máš mimčo, tak budeš sedět ve stínu u něj a ne se pražit na slunku.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
36
7.6.07 14:39

Ahoj,
sice v malém množství a pouze dvakrát se mi také projevila alegie na sluníčko, jak píše Reňa, v dekoltu a na předloktí. Protože jsem dobře opalovací typ a ráda jsem na sluníčku, bylo to pro mě dost nepříjemný pocit, že bych měla trpět nějakou alergií. Doporučuji opalovací krém Daylong, je jak v krému, tak ve spreji, v různých variantách a stupních ochranného faktoru a dokonce i krém pro děti mají (ten má faktor 40). Také je tam novinka v podobě mléka k prevenci nemelanomové rakoviny kůže a ochrana před alergií na slunce. Lze ho úpořídit pouze v lékárně.

Kompletní nabídka těchto přípravků je zde:
http://www.lekarna.cz/shop.php?…

Já jsem na dovolené u moře používala sprej s faktorem 16 a neměla jsem žádné projevy alergie. V současné době s alergií potíže nemám, takže používám většinou ochranný krém Nivea. Mám skoro 2 letého chlapečka a natírám ho pouze Daylong Kids SPF 40. Stačí natřít ráno a nemusím se bát, že by se spálil, protože tyto krémy se nevypotí, nesmyjou ve vodě, takže vydrží po celý den.

Doporučuji :)

Přeji krásné léto bez alergií na sluníčko

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.6.07 22:02

alergie a ekzemy

Pouzivam vyrobky ceske firmy Missiva,je to Narodni program specalizovany,na alergie,akzemy,citlivou pokozku.Nabizi cistici pripravky,praci program,pletova kosmetika,vlasova a take opalovaci kremy,ktere pusobi velmi kladne na alergie.Vse velice levne.Muzu Vam zaslat vice info-cenik,katalog produktu,zkusenosti zakazniku.katka.jarosova@t-email.cz

• Nahlásit
  • Citovat
826
12.6.07 12:47

ahoj!
moje mamka ma taky solarni alergii projevujici se obzvalste u more.. pomaha opravdu beta karoten (aspon 14 dnu dopredu a pak po cely pobyt.. mamka to ji pro jistotu cele leto.. od cervna do zari)… a Daylong… dava se ho fakt trochu a kdyz ho rano natres vydrzi po cely den (i kdyz se koupes).. nemusis ho znova natirat..
ja kupovala daylong i pro terku :) ten detsky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.1.08 21:22

Ahojky, pisu dost opozdene, ale chci dat jen tip na leto. Mam alergii na slunicko uz trinact let a doted mi nic poradne nezabiralo. Ani prasky ani masticky. A minule leto jsem si koupila opalovaci krem Ladival primo na alergii ( myslim, ze tam bylo napsane mallorca akne) a ten mi opravdu pomohl. Davam ho i detem, protoze synkovi se to taky zacalo objevovat a take pomohl. Koupila jsem ho v lekarne, ale zijeme v Nemecku. Myslim, ze by ale mel existovat i v Cechach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.08 21:08

Ahojky,

alergii na sluníčko jsem měla poprvé v létě 2006 a projevila se mi nejdřív tady u nás a následně i v červenci u moře, i přestože jsem se mazala vysokým faktorem. Kdyby se alergie objevila, měla jsem sebou od Dr. emulzi Locoid Crelo, ale moc mi to nepomohlo, jen proti svědění. Takže jsem vlastně jen pár dní proležela u moře a jinak jsem byla zavřená „doma“ a ven chodila jen večer, takže si dokážete představit, jakou dovolenou jsem měla :evil: . Bylo mi řečeno, že to mohlo být Betakarotenem, který jsem brala a setkala jsem se s více lidmi, kterým se alergie objevila po užívání Berakarotenu.
Loni v létě (2007) jsem měla obavu odjet opět k moři, aby se mi to nevrátilo, Betakaroten jsem celé léto raději nejedla. A tak jsem byla na dovče až v září a asi 2 dny před odjezdem zpátky do Čech to opravdu přišlo, ale přesto jsem se přemohla a na sluníčko chodila a určité partie jsem si zakrývala. Měla jsem sebou opalovací mléko ve spreji od Avonu pro citlivou pokožku a dále ještě mléka od Garnier Ambre Solaire také pro citlivou pokožku. Když jsem přijela domů, alergie okamžitě zmizela (no v tu dobu tu také nebylo moc pěkné počasí :lol: ).
Asi letos vyzkouším vámi psané přípravky na opalování, nejsou o moc dražší než Ambre Solaire od Garnier.

Nole - koukala jsem se na internetu a Ladival také v Čechách existuje :wink:http://www.lekarna.cz/…l-gel-125ml/

Uvítám další typy na nějaké další mléka a krémy na opalování účinné proti alergii + nějaké prášky nebo mastičky, které zabírají v případě, že se alergie opravdu objeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
niobe
5.7.10 15:56

alergie na sluníčko

Ahojky,já jsem se s tímto problémem potýkala 15let. Vyzkoušela jsem vše možné a výsledek téměř žádný.Letos jsem v Chorvatsku vyzkoušela mléko z lékárny-Daylong ultra 25 a byla jsem u vytržení!Po dlouhých letech jsem prožila dovolenou bez vyrážky! :-P

• Nahlásit
  • Citovat
Andulka-K
9.7.10 18:00

Ladival

Dobrý den,
chtěla bych Vám poděkovat za Váš poídnět k alergii na sluníčko. Vaše zpráva o LADIVALU byla pro mne jako vysvobození. Koupila jsem si u nás LADIVAL v lékárně Dr.Maxe. Celou dovolenou jsem si letos parádně užívala neboť jsem se neosypala, byla to paráda. Děkuji Vám za to že jste napsala o tomto přípravku.

Anna KOSKOVÁ

• Nahlásit
  • Citovat
11
28.7.10 12:43

Ahoj, taky na to posledních pár let trpím :( přišla jsem na to, že pomáhá zvykat si na sluníčko postupně, vyhýbat se největších pařákům a v podstatě se plížit ve stínech… Letos jsem si koupila Garnier 30 - gel(!) s nějakým alkoholem a bylo to o dost lepší, vůbec to nepálilo a vyrážky bylo míň, než když jsem měla klasické opalovací krémy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama