Alergie na všechny obiloviny

17.2.09 09:30

alergie na vsechny obiloviny

Dobry den,
potrebovala bych poradit. Mam 9ti mesicni dceru, ktera ma AE, udrzujeme ho vcelku v klidu. Mam ale problem s tim, co ji davat k jidlu. Obedva masozeleninu (brokolice, kvetak, dyne, brambory). Davala jsem ji ke svacine ovoce, to odmita jist samotne - dusene jablko, banan, hrusku. K veceri dostavala bezlepkove kase a potvrdilo se mi, ze alergicky reaguje na ryzi, kukurici i jahly. Nevim co ted, obiloviny jsou prece zaklad jidelnicku. Ji tedy jenom obed a jinak pije Allergy care 1. Zacala hubnout, nestaci ji to. Co ji mam dat?????
Nebude nahodou take alergicky reagovat na ostatni obiloviny? Oves apod? Poradte, prosim, jsem zoufala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.2.09 15:40

fakt si nikdo nevite rady? ach jo, tak to je blby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.09 19:58

Tady bych řekla, že je každá (laická) rada drahá. Jak se projevila ta alergická reakce? Je to opravdu alergie? Na jáhly a rýži bývá alergie opravdu málokdy, to byste byli rarita.
Můžeš ještě zkusit z běžných bezlepkových obilovin pohanku. Z lepkových asi nejdřív oves, je nejméně alergizující.
Ale jako první bych zašla za doktorkou a nechala se případně poslat na alergologii, pokud máte opravdu takový problém, chce to odborníka.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.09 20:14

Projevuje se to tak, ze po poziti kukurice (krupky) a ryze (kase nebo priloha) i jahlove kase ji vyleze hodne AE a osype se na tvarich a skrabe se. Ze zecatku se myslelo, ze ma alergii na bilkovinu kravskeho mleka, protoze mela jako kojene miminko krev ve stolici s hlenem, udelali test s tim, ze byl negativni, coz pry ale nic neznamena..proto pije nutrilon pepti (nyni allergy care 1). Ale myslim si, ze si dobre pamatuji, ze ten den, co krvacela ve stolici jsem mela ryzi k obedu (rizoto). Doktor nas nechce na alergologii poslat, ze to u takto malych deti nema cenu, zadne testy. Me uz ale za chvili z toho asi fakt odvezou do blazince, protoze potrebuju aspon trochu jistotu - je alergicka na to a na to, poripade mozna na tohle. A ne to vecny zkoumani, co ji dat a co ne. Je ji 8,5 mesice a ji dokola 5 potravin. Super, fakt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.09 20:17

Jo a jeste poznamka k raritni reakci na ryzi - cetla jsem v nejake studii na internetu, ze v Indii je to nejcastejsi alergen, v USA skoro vubec. A protoze se k nam prejimaji americke studie, je i u nas brana jako velmi nepravdepodobny alergen, i kdyz realita muze byt jina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.09 22:58

To je těžké, rozhodně se objednejte na imunologii a alergologii a pokud budou dělat problémy s doporučením, tak změňte lékaře.

Pokud jí vyhovuje masozelenina, může ji dostat i k večeři, můžete také zkusit další zeleninu a různé druhy masa, ne? Co třeba trochu mrkve, cuketa, pastiňák? Je toho hodně.

Ohledně těch obilovin, můžete zkusit ten oves, ale radši v menším množství (ovesné vločky bývají celozrnné), alen proš nezkusit třeba chleba? Na lepek už má věk, pokud chcete s lepkem začít až od roka (někteří to tak doporučují), tak zbývají ta pohanka - mému dítěti moc vyhovovala, i když o jejím použití ve větším měřítku u dětí jsou spory (prý zastavuje růst), pak amarant a quinoa - ale ty jsou cizokrajné, tam ta alergie hrozí víc.

Nerozumím AE, ale není možné, že má tělo problém si zvyknout na novou obilninu? Pokud se jen horší a dcera se Ti neosype, tak mě napadá, jestli třeba není problém v tom, že se jí ta potravina hůř tráví a alergická na ni není. Osype se opravdu po všech obilovinách?

No a ještě můžeš zkusit červenou čočku, doporučuje se obecně až po roce, ale na tvém místě bych ji zkusila klidně hned - maličko přidat do polévky.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.2.09 05:39

Nechápu proč vás nechce poslat na alergologii, nám dělali alergo testy v půl roce, a rozhodně se Dr. na alergo nevyjadřovala že by to něměli význam. Výsledky jsem měli pozitivní, na:,–(ili nám spešl stravu.
Určitě na alergo běžte, tam Vám nejlépe poradí.
Kalina.

• Nahlásit
  • Citovat
225
18.2.09 10:14

Ahoj, na tu alergologii bych určitě šla. Jo, a na žádné speciální vyšetření nemusíš mít doporučení od tvého lékaře, musí tě tam objednat i bez toho, takže se případně nedej. Někde jsem teď četla, že je dobré dělat kašičku z pravého „knekebrotu“, ale nemám vyzkoušeno. Co to zkusit po pár lžičkách jaká bude reakce…(?).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.2.09 10:27

Nám kožařka v Motole vysvětlovala, že nemá smysl jít tak brzo na alergo. Protože v tomto věku přijalo miminko tak málo alergenů, že ještě nemusí být v krvi zjistitelné. Tak by to pak moc nepomohlo.
Ale zkusila bych se na nějaké vyšetření objednat.

Vítek se jako miminko osypával snad ze všeho. S ekzemem jsem si ho vezla už z porodnice. Nemohla jsem si dát mlíko do kafe, jogurt, ovoce. Bylo to hrozné. Když kolem nás snad jen prošla kočka, vypadal hrozně.
No a nějak nám z toho všeho vyrostl. Teda spoustu věcí jsme dodnes nevyzkoušeli.Protože miláček, jak to do 3 let neochutnal a jak jsme kolem jídla vždycky něco zakazovali, tak se to nenaučil jíst. Letos poprvé ochutnal mandarinku. Pomeranč ještě vživotě nejdel, syrovou papriku, rajče taky ne a je toho fakt ještě spousta.
Nicméně už mu nevadí ani kočka, ořechy - ze kterých se ještě loni osypal, když mu je dali ve školce ve vánočním pečivu :twisted: Ne, že bych jim nepsala, co nesmí :twisted:

Třeba i malá má jen nesnášenlivost a nebo z toho ekzemu vyroste. Přeju ti to moc. Nezbývá ti než zkoušet. A hledat jiné cesty. A co Sinlac? Zkoušela jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.09 10:51

Aladino, prave ze jsem Sinlac zkousela…koupila jsem ji ho jako prvni kasi. No a osypala se na obliceji cervenymi fleky a strasne se skrabala. Premyslela jsem, co ze ji muze ve specialni kasi vadit…nedoslo mi, ze ta ryze, myslela jsem, ze treba ten karob. No a pak se mi to do sebe zacalo skladat jako puzzle. A vysla z toho blbe ta ryze a kukurice. Ja ji davam k jidlu jako zaklad prvni lzicka brokolice a kvetak od hami a do toho pridavam brambory a maso a trochu mrkve a tak. No a ona mela vzdycky trosku tvaricky pupinkaty, sem tam, a myslim, ze to je z toho, ze ty sklenicky obsahuji trochu ryzove mouky na zahusteni. No zkratka udelam pokus a nedostane vubec nic s ryzovou moukou a uvidime. Bojim se ále opravdu tech ostatnich obilovin. Mam koupenou od Hippu novou kasi - ovesna celozrnna nemlecna - ale nemam odvahu ji to dat. Pockam jeste tak mesic.
Trosku me ted lame vyzkouset ten bily jogurt, co kdyby to ta lekari navrhovana alergie na kravskou bilkovinu nebyla…oni to rekli s takovou samozrejmosti, ze jsem to brala jako fakt, a nenapadlo me, ze to treba muze byt (ta krev) reakce na neco jineho. Ani jsem moc mleko pri kojeni nepila, nevim. No zkratka, jenom se vroucne modlim, aby to nebyly obiloviny a jeste k tomu mleko a vejce a…tak dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.09 10:58

Anonymni,
zatim jsem nezkousela vsechny obiloviny. Jenom ryzi, kukrici a jahly. Po vsech to bylo blby. A protoze uz je cas na lepkove obiloviny, radeji dopredu zjistuji, jestli muze mit problem se vsemi druhy. Ale jeste jsem ji ty lepkove nedala.
Ta pohanka - da se koupit kase? Treba v DMku? Tam maji jahlovou a spaldovou. Pokud ne, predpokladam, ze se uvari pohanka ve vode, rozmixuje? Ted me napada, je pohanka obilovina? Neni to neco jineho? Diky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.2.09 11:06

Pohanka - http://www.femina.cz/…pohanka/5232 Není obilovina:-)

Ve zdravé výživě prodávají kaše od countrylife a nebo Nomina. Nevím, jestli jsou čistě pohankové. Spíš budou i s rýží:-( Rozhodně existují pohankové vločky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.2.09 11:50

Pohanka se dá koupit ve zdravé výživě jako instantní kaše, nebo krupice. S tím, že mimi je na alergologické vyšetření moc malé je to podle mne blbost: synovi dělala doktorka (pediatr) testy kvůli hnusnému ekzému v 5 měsísích. Vyšlo pozitivní mléko, bílek, pšenice. Po nasazení diety (mé - kojila jsem) se stav zlepšil. Další testy po roce alergii potvrdily, přidala se ještě sója a arašídy. Takže dieta dost striktní, ale aspoň netápeme a víme, na čem jsme. Navíc díky tomu, že chodíme se synem na alergo takhle od malička, bere trvale antihistaminika, která zlepšují i ten svědivý ekzém a podle studií i zmenšují riziko vzniku astmatu v pozdějším věku. Ne že bych byla nadšená z trvalé mediakce, ale holt mi nezbývá, než doktorům věřit.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
18.2.09 11:54

Jo, a ještě teoreticky k té alergii na rýži: obecně platí, že v určité kultuře jsou lidé nejvíc alergičtí na nejčastěji používané potraviny. Proto je v USA snad nejčastější alergie na arašídy (bez arašídového másla to tam prostě nejde), v Indii zase na rýži, u nás je častá alergie na mléko nebo pšenici. Proto jsem psala, že byste byli rarita, protože v naší oblasti je prostě alergie na rýži opravdu výjimečná.
katka

• Nahlásit
  • Citovat
7385
11.10.12 22:14

Ahoj, chci se zeptat, jak probíhají, jak se dělají alergo testy u dětí před rokem věku. Sice, když se objednám teď, budu milion let čekat… ale i tak. Jsem bezradná. Kojím a malá jí už příkrmy, ale objevil se jí na tváři AE, na tělě jen ve velikosti jejího malíčku, na lýtku. Pořád je to stejné, nehorší se nelepší se. Měla jsem za to, že jsem asi vypila něco s mlíkem.. kupuju si jogurtové nápoje, malá má s mlíkem problémy (smetana, kefír a jogurty juí absolutne nevadí, jen cisté mléko je problém)

začla jsem ji dávat kaše jako pšeničná, rýžová, jáhlová a také jí jáhlové křupky, tak se začínám bát, aby to nebylo tím. Když mi ochutnala obyčejný rohlík, také měla osypanou tvářičku a po asi týdnu to ustoupilo. Kaká normálně, bříško ji nebolí, tak nevím. To zachvilku ta naše strava bude nepestrá a chudá, když vyloučím úplně vše.. ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama