Alergie na železo?

2025
15.9.19 20:10

Alergie na železo?

Mile maminky, užívám na anemii zelezo, zkusila jsem v tabletách i v tekuté formě Floradix, ale trpím nevolností, zimnici, žaludečními obtížemi. Stalo se mi to už jednou před lety, železo jsem kvůli tomu používat, ale považovala jsem to za náhodu. Stalo se to někomu? Máte nějakou radu prosím? Snažím se jíst potraviny obsahující železo, lékařka mi doporučila také játra. Jak je chutně a rychle připravit? Máte prosím nějaké recepty? Nejsem milovník vnitřností. Děkuji moc :* :kytka: Omlouvám se za překlepy, píši z mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1216
15.9.19 20:26

Je mi po tabletách železa taky zle. Zkus jist potraviny s vysokým obsahem železa, ne nutně hned vnitrnosti, když je nemusíš. Super je hovězí, pistacie, kesu, dynovy olej, sušené meruňky, avokádo, špenát, grep, quinoa, červená čočka, jahody, cizrna… Je toho spusty a já vše z tohoto miluju :D nebo pohledej na netu,. I stává z červene řepy nebo samotná řepa má dost železa. Vždy spolu s vitamínem C, což ovoce a zelenina má, lepe se vstřebá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
15.9.19 20:29
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
15.9.19 20:35

@maskovak mně osobně nedělalo problémy jen jedno železo v tabletách a bohužel si nejsem schopná vzpomenout na název :zed: můj muž játra nesnáší, kromě jednoho receptu (který jsem si jednou hamounsky uvařila a on mi to celé sežral :mrgreen: ) krůtí játra narychlo osmažím na másle (na oleji jsou hnusný), pak na tom výpeku opeču kroužky z cibule, zapráším moukou, zaliju trochou horké vody, trošek hořčice, pepř, sůl a tak, naleju k těm játrům a pak je do toho namáčím a zobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
15.9.19 21:12
:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14001
15.9.19 22:01

Po zelezu bývá špatně dost lidem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5398
15.9.19 22:16

Ahojky :mavam:, daruji krev a železo mi taky kolísá. Třeba Tardyferon mi dělal strašně špatně, měla jsem po něm hrozné bolesti břicha. Jediné, co mi sedělo je Sorbifer Durules, ten byl ve skleničce, ale nevím, zda se ještě vyrábí. A asi je i na předpis. Pak mi sedí Superželezo, ale tam je o dost nižší obsah železa, proto po něm nemám takové obtíže. Přidám ti sem seznam potravin obsahujících hodně železa, který jsem dostala u nás na transfúzním oddělení v Plzni. Snad tam najdeš něco, co ti sedne ;). Předem se omlouvám za kvalitu, fotila jsem teď při nekvalitním světle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
15.9.19 22:20

Holky, :kytka: :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu