Alergie nebo astma v těhotenství - zdravé dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elue
Kecalka 119 příspěvků 26.01.18 17:08
Alergie nebo astma v těhotenství - zdravé dítě?

Ahoj holky,

mám docela vážný dotaz týkající se alergiček a astmatiček, týká se to i potravinové alergie, nebo holek, co jsou atopičky. Trpěly jste alergií, astmatem nebo potravinovou alergií i v těhotenství? Jak jste to řešily? Co u potravinové alergie? Vydasily jste všechny laergizující potraviny? A hlavně - když se děti narodily, byly zcela zdravé? A byly zdravé fyzicky a hlavně psychicky i později, třeba ve dvou, třech letech?

Já jsem silná alergička, trpím celou pylovou sezonu, mám astma i potravinové alergie, jsem zděšená, že vlastně nemůžu skoro nic jíst, z vařené zeleniny a ovoce dítě asi nezíská potřebné látky, bojím se, co bude po porodu, že by dítě zdědilo sklony k alergii je mi bohužel jasné, ale strašně se bojím, aby to nemělo i další vliv, hlavně na psychický vývoj a tak podobně.

Děkuji za názory a hlavně praktické zkušenosti. :srdce:

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.18 17:15

Ahoj, já mám různé alergie (peří, prach, roztoči, králík) a jsem astmatik, v těhotenství jsem užívala Seretide discus. Syn (nyní 5 let) je také alergik - břízy, jívy, lísky, apod. + kočka, užívá Aerius a je dobře zaléčen. Dcera (nyní 2 roky), měla od 3. měsíce atopické ekzém, nakonec se potvrdila ABKM, takže jsem držela bezmléčnou dietu a ekzém pomalu mizel. Od 15. měsíců již byla v pořádku a nyní jí mléčné výrobky bez problémů. Takže pravděpodobnost, že tvé dítě něco „zdědí“ tu je, ale těžko říci, co to bude. Každopádně obavy o psychický vývoj mít nemusíš. :mavam:

Aspera
Generální žvanilka 20067 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 17:30

Dle statistiky je to myslím nějakých 30%, že to zdědí po tobě.

Já mám pylovou alergii, astma a potravinovou (ořechy). Obě těhotenství jsem měla v době sezóny, naštěstí jsem v té době už byla po léčbě vakcínami, tak jsem si vystačila s kapkama do nosu a sprejem na astma. Ořechy jsem samozřejmě vynechala, jak to dělám celý život.

Dětem je 6 a 4 a zatím vypadají, že jsou bez alergie. Měly pouze malé kožní problémy, ale jako exém to označené nebylo.

Hadumi
Extra třída :D 13173 příspěvků 26.01.18 17:41

Mám AE, pyly, potraviny nevím, netestovala jsem se. Manžel má také alergie. Dcera má AE, alergie také, ale nevíme na co. Syn má AE, potravinové alergie.

Heivka
Závislačka 2898 příspěvků 26.01.18 18:53

Mám pylové a potravinové alergie s tím, že když sním něco na co jsem alergická a do půl minuty si nevezmu léky, volá se záchranka. Manžel je úplně zdravý. Syn 2,5roku je zatím to nejzdravější dítě v rodině. Je pravda, že se i v jeho jídelníčku vyhýbám mým nejsilnějším alergenům, třeba jablka měl jenom vařená, syrová si netroufnu mu dát ( ale tam mám i problém být ve stejné místnosti když někdo jablko jí).

Moje sestra je alergik, astmatik a atopik. Její manžel to samé. Jejich dcera 3,5 byla zdravá bez antibiotik a jiných léků v součtu asi 3 měsíce z jejího života, jinak je pořád nahromadě. Ekzém do toho nepočítám, ten má pořád.

Takže se to špatně posuzuje. Řekla bych že záleží i na zdravotním stavu budoucího tatínka. Se sestrou jsme obě těhotenství prožily v tom nejhorším období, oběma se alergie po dobu těhotenství silně zmírnila, kromě oteklých sliznic, což bylo právě tím těhotenstvím. Jinak alergenům v potravinách jsme se vyhýbaly obě, protože protialergické léky se během těhotenství nesmí brát, ségra jenom měla na aktuální astma, ale nepotřebovala to naštěstí ani jednou.

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 26.01.18 20:47

Jsem astmatička, alergička a ekzematik, přítel má taky ekzém. V těhotenství jsem užívala Symbicort a snažila se nebrat prášky na alergii. Kdyžtak spíš lokálně (sprej do nosu, do očí), zkoušela jsem homeopatika Poumon histamine a na pálení očí Euphrasia officinalis.
Také mi teď pomáhá bylinková tinktura Žampion (Naděje Podhorná) a pití roibos čaje.
Potraviny které mi vadily jsem nejedla. Neboj, dítě si vezme co potřebuje.
Dcera je úplně zdravá!

elue
Kecalka 119 příspěvků 27.01.18 20:07

Děkuju, trošku jste mě uklidnily :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama