Alergie po rekonstrukci bytu či zateplení domu?

407
24.12.19 21:49

Alergie po rekonstrukci bytu či zateplení domu?

Ahoj, přeji krásné svátky Vánoční :-)

Máte někdo zkušenost? Rozjela se mi neuvěřitelná alergie a netuším úplně konkrétně z čeho!!! Mám permanentně ucpaný nos, přitom už přes dva měsíce. (Na ORL jdu mezi anebo po svátcích). Spíš hledám příčinu. Nastehovala jsem se zpátky do mého bytu po rekonstrukci, plus minulý rok v zimě nám zateplovalo družstvo dům. Když jsem se v létě nastěhovala po rekonstrukci byla jsem v pořádku. To se pořád větralo a topení bylo vypnuto. Od doby, co se větrá méně a radiátory zapnuté začala mi alergie. Je možné, že ten ucpaný nos mám z toho všeho neviditelného prachu, který se vymyje až po nějaké době, a barev, co při zapnutém radiátoru reagují a vypouštějí do vzduchu chemii? Docela z toho šílím :-) pořád kapky do nosu… na podzim asi po měsíci alergie ustoupila, tak jsem se moc radovala a pak bum a je tu znova, již měsíc.
Mate zkušenosti? Díky xx

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
24.12.19 22:00
@AY87 píše:
Ahoj, přeji krásné svátky Vánoční :-)Máte někdo zkušenost? Rozjela se mi neuvěřitelná alergie a netuším úplně konkrétně z čeho!!! Mám permanentně ucpaný nos, přitom už přes dva měsíce. (Na ORL jdu mezi anebo po svátcích). Spíš hledám příčinu. Nastehovala jsem se zpátky do mého bytu po rekonstrukci, plus minulý rok v zimě nám zateplovalo družstvo dům. Když jsem se v létě nastěhovala po rekonstrukci byla jsem v pořádku. To se pořád větralo a topení bylo vypnuto. Od doby, co se větrá méně a radiátory zapnuté začala mi alergie. Je možné, že ten ucpaný nos mám z toho všeho neviditelného prachu, který se vymyje až po nějaké době, a barev, co při zapnutém radiátoru reagují a vypouštějí do vzduchu chemii? Docela z toho šílím :-) pořád kapky do nosu… na podzim asi po měsíci alergie ustoupila, tak jsem se moc radovala a pak bum a je tu znova, již měsíc.
Mate zkušenosti? Díky xx

Alergie se ti muze rozjet kdykoliv. Mne zacala az po dvacitce. No a mam to presne jak pises, v zime kdyz se hodne topi a je suchy vzduch. A mam alergii na roztoče. A tech se nezbavim. Ledaze bych spala na zemi a prikryvala se novinama :) vzdy na jare se to pak zlepsi jak se zacne vic vetrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
24.12.19 22:05

Si zajdi na alergologii, uvidíš podle testů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
24.12.19 22:11

@Anna85

Děkuji za reakci! A řešíte to nějak? Jestli doktor poradil nějaké léky anebo jak tu celou dlouhou zimu přežít??? Mě už pomáhá jen Mucosolvan Plus, ale nesmí se užívat dlouho. Mám z všech léku a kapek nepříjemný pocit, na jednu stranu pomáhají, na druhou ničí jiné.. v případě nosu - sliznici. Je zajímavé, že 2 roky jsem bydlela v tomto bytě a v zimě jsem byla absolutně v pořádku, a až teď po zateplení plastem našeho domu a po rekonstrukci se objevila. Zametám, vysávám, vytírám každý den. Plánuji do bytu zvlhčovač vzduchu Phillips. Pomůže? Nevím! Ty malé zvlhčovače na radiátory mi přijdou příliš malé na to, aby zachránili situaci. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
24.12.19 22:12

@pannda určitě. Jdu na ORL nosní. Potom uvidím, co dál..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
24.12.19 22:20

Co zkusit na proplach nosu konvicku a do mistnosti kde spis cisticku vzduchu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
24.12.19 22:23

Já bych to spíš typla v tuto chvíli na vypěstovanou závislost na kapkách do nosu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
24.12.19 22:24

Misto kapek zkus obyc vodu, vecer vyplachnout nos a klidne i vystourat veskerej bordel. Pripadne slanou vodu. Vecer, rano a pres den pravidelne vyvetrat, Na radiatory zvlhcovace a idealne treba i cisticku vzduchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
24.12.19 22:25

@jita22 zkoušela jsem inhalátor. Nejdřív pomohl. Když jsem dělala inhalaci teď, tak se ucpal úplně. Proplachování jsem zkoušela úplně ze začátku a nepomohlo, anebo se musí dělat vícekrát, aby zabralo, ale já nakonec sáhla po kapkách… čističku vzduchu ano, videla jsem jednu od Phillips, stojí 10 tisíc a nevím ani jestli mi na to pomůže, ale mám pocit, že Phillips má možnost vracení zboží..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
24.12.19 22:28

@Leenvecka Děkuji za reakci. :kytka:
Když já v tom nose nic nemám, je pouze ucpaný. Vyplachovat jsem zkoušela jednou, nepomohlo. (Voda + sůl), před par dny jsem zkoušela inhalator - pomohl. Dneska jsem sedla k inhalatoru a nos se ucpal tak, že jsem nedokázala polapit ani milimetr vzduchu. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
407
24.12.19 22:31

Když mi bylo nejhůř, tak jsem si dala horkou vanu, a to pomohlo, krasne se nosní dírky otevřely, ale jakmile jsem po koupeli otevřela dveře a vyšla ven - bum - ucpáno! 8o 8o 8o

Doma, kvůli mému stavu mám otevřené ventilaci skoro neustále, dokonce i přes noc. A stejne, nějaký den se v noci probudim a sahám po kapkach. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
24.12.19 22:50

Me fakt prijde zavislost na kapkach, uplne vysadit, proplachovat max slanou vodu i nekolikrat denne (a klidne i hoodne slanou) a postupne by to melo byt lepsi… ja treba kapky do nosu neberu nikdy, max tu slanou vodu i pri hodne silne ryme a ucpanych dutinach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
24.12.19 23:03

Ahoj, jestli máš podozrenie na alergiu tak doporučujem alergologiu. Ja som vyrastala celý život na dedine a keď sa tam ted vrátim tak celý čas len smrkam :,( zaberá mi Xyzal, je to tabletka na predpis. Podľa výsledkov z alergologie je to reakcia na prach a roztoče, ale je zvláštne, že sa mi to stáva len u rodičov doma :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
1314
24.12.19 23:14

Závislost na kapkách

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
25.12.19 08:08
@AY87 píše:
@Anna85Děkuji za reakci! A řešíte to nějak? Jestli doktor poradil nějaké léky anebo jak tu celou dlouhou zimu přežít??? Mě už pomáhá jen Mucosolvan Plus, ale nesmí se užívat dlouho. Mám z všech léku a kapek nepříjemný pocit, na jednu stranu pomáhají, na druhou ničí jiné.. v případě nosu - sliznici. Je zajímavé, že 2 roky jsem bydlela v tomto bytě a v zimě jsem byla absolutně v pořádku, a až teď po zateplení plastem našeho domu a po rekonstrukci se objevila. Zametám, vysávám, vytírám každý den. Plánuji do bytu zvlhčovač vzduchu Phillips. Pomůže? Nevím! Ty malé zvlhčovače na radiátory mi přijdou příliš malé na to, aby zachránili situaci. :(

No mam cisticku vzduchu v loznici. Pres den to moc nevnimam, jen spaní stoji za prd. Pravidelný uklid, casto prat povleceni, peřiny. Pripadne davat na mráz kdyz je. No a zodac plus neco do nosu. Snažím se pouzivat vincentku, ale proste kdyz se chci vyspat musim vzit olynth. No je to na palici, uz vyhlizim jaro :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat