Aliexpres - kolik mohu utratit za jeden nákup?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toma0105
Kecalka 183 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 16:37
Aliexpres-kolik mohu utratit za jeden nákup?

Před časem jsem nakupovala na ALIEXPRESU, nepřesáhla jsem 20 USD. Podotýkám, že jsem nakupovala více věcí, včera už mi něco přišlo, ale to není podstatné. Zajímá mě, jestli někdo, kdo nakupuje pravidelně, ví, jak to na Aliexpresu chodi? Do jaké výše mohu udělat jeden nákup a kdy pak můžu udělat další nákup. Každý tvrdí něco jiného, tak jsem z toho jelen. :mavam:

Reakce:
Halamka
Závislačka 3871 příspěvků 12.02.19 16:44

Nejde o výši nákupu přímo na Aliexpressu, ale o to, že nad hodnotu 22€ se platí DPH a nad hodnotu 150€ clo. Což bys tedy zaplatila ty, pokud by celníci balík zadrželi. Jinak se jde dohodnout na poslání buď více balíčku nebo a tam Číňan napíše nižší cenu.

Bebuše
Echt Kelišová 7997 příspěvků 12.02.19 16:46

Bez problémů kupuji za jakoukoli částku. Pouze cena jednoho balíčku nesmí přesáhnout tuším 22€ (nevím úplně presně), pak by hrozilo zadržení na celnici a doplacení dph. Ideál je tedy pokud to jde, objednat dvě věci od jednoho prodejce v rozmezí několika dnů, aby poslal jako dva balíčky. Pokud je to jedna dražší věc, požádat o uvedení nižší částky na balíček (i tak se může stát, že vás požádají o dpložení ceny za kterou jste koupila a pak se dph nevyhnete)… Nový zákon začne platit od roku 2021 (snad se nepletu), pak už nebude možné bez dph ani do 22€. Od 150€ se platí dph a clo.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 12.02.19 17:31

záleží taky z jakého skladu zboží odchází, mají totiž hodně věcí v německých skladech popř už i v česku, v takových případech je jedno jaká je cena, neclí se nic

toma0105
Kecalka 183 příspěvků 1 inzerát 12.02.19 17:33
@Bebuše píše:
Bez problémů kupuji za jakoukoli částku. Pouze cena jednoho balíčku nesmí přesáhnout tuším 22€ (nevím úplně presně), pak by hrozilo zadržení na celnici a doplacení dph. Ideál je tedy pokud to jde, objednat dvě věci od jednoho prodejce v rozmezí několika dnů, aby poslal jako dva balíčky. Pokud je to jedna dražší věc, požádat o uvedení nižší částky na balíček (i tak se může stát, že vás požádají o dpložení ceny za kterou jste koupila a pak se dph nevyhnete)… Nový zákon začne platit od roku 2021 (snad se nepletu), pak už nebude možné bez dph ani do 22€. Od 150€ se platí dph a clo.

Děkuji,právě mi to chodí ve více balíčcích,takže v pohodě.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 12.02.19 17:38
@toma0105 píše:
Děkuji,právě mi to chodí ve více balíčcích,takže v pohodě.

na to objednávání v balíčku bacha, protože celníci chtějí vidět screnn objednávky i výpis z účtu a ve výpisu máš celkovou sumu a s něma se neuhádáš
jo a platí se 200-300 Kč za zastupování českou poštou, nvm přesně kolik to je

lucynka25
Echt Kelišová 8632 příspěvků 12.02.19 22:40

Já se držím maximálně do 20dolarů, nikdy jsem problém neměla, ale dá se s nimi domluvit a případně napíší jinou částku na balíček ;)

zuracz1
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 13.02.19 06:34
@lucynka25 píše:
Já se držím maximálně do 20dolarů, nikdy jsem problém neměla, ale dá se s nimi domluvit a případně napíší jinou částku na balíček ;)

tak ono když se podíváš na ty ceny tak oni vždy píšou jinou, člověk koupí věci za 10e a oni napíšou 0,87e :D
nicméně jsem tam už kupoval IP kameru za 24e a nechal tam napsat 18,75e a stejně mi to chytli :lol: zaměřují se na elektroniku a na věci co by mohly být padělky

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >