Aliexpress - český sklad a clo

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
4
3.11.21 23:03

Aliexpress - česky sklad a clo

Ahojky, na Aliepressu jsem kdysi nakupovala hodně, ale teď mě ty různé diskuze o poštovnem po říjnu 2021 dost matou.
Jednoduše :oops:
Kdyz si objednam zbozi cca za 15€ z českeho skladu, budu doplacet clo? Podle me NEBUDU, ale stejne nevim?? :nevim:
DPH by mel aliepress přičíst pri souhrnu objednavky ale to clo :zed:

Mozna blba otazka, ale stejne dik za pripadne odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17085
3.11.21 23:36

Mělo by to být tak, že do 22 eur neplatíš clo vůbec, ani z Číny. A pokud to objednáš z evropského skladu, tak neplatíš ani u dražších věcí, protože ty už proclené jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
753
4.11.21 00:52

Clo se do 150 € neplatí. DPH platíš rovnou Aliexpressu. Při objednání z českého skladu by to mělo být ok. Při posílání z Číny je vhodné zvolit Aliexpress standard shipping, u těch levnějších typů přepravy by tě nejspíš neminulo vyplnění celního prohlášení. Clo ani jiné poplatky pořád neplatíš (když si to vyplníš sama), jen je to trochu otrava a prodloužení doby dodání (u mé objednávky o víc než o 14 dní oproti Aliexpress standard shipping)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
4.11.21 13:23

Supr. Jste moc hodní. Dik :D :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 09:02

A ještě dotaz - pokud objednám na Aliexpressu z EU skladu - musím vyplňovat nějaké to prohlášení?
Jde mi hlavně o to papírování…Díky!

• Citovat
  • Nahlásit
17085
11.11.21 09:12
@Anonymní píše:
A ještě dotaz - pokud objednám na Aliexpressu z EU skladu - musím vyplňovat nějaké to prohlášení?
Jde mi hlavně o to papírování…Díky!

Z evropskýho nic a z cinskyho do 22eur taky nic. Vyzkouseno před par dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.21 09:22

@Ba-stet Takže klasika jak tomu bývalo - objednám do částky 22EUR, zaplatím, vyplním pouze své dodací údaje a o víc se nestarám.

Nad 22EUR se pak musím crcat s prohlášením.
Díky!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat