Alimenty a přídavky z Německa

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivucha1
Kecalka 111 příspěvků 18.06.19 08:29
Alimenty a pridavky z Německa

Zdravim vas :)
Chtela bych zazadat o podileni se exmanzela na vetsich vydajich - skola v prirode, tabor, rovnatka a podobne vydaje. Jen nevim jak uspeju kdyz mi chodi prispevky z Nemecka? Myslim ze se tim ex bude dost ohanet.. Kolik si myslite ze jsou v tomto veku adekvatni alimenty? Bez ohledu na to kolik bere druha strana? ( ja jsem znovu vdana a na materske )
Nemate nektera zkusenost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 28717 příspěvků 18.06.19 08:30

Vy nemate stanovene alimety?

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 18.06.19 08:54

Tak nepíšeš, jak staré je dítě. A hlavně, alimenty se odvíjí i od příjmu otce, těžko bude platit 5k třeba s příjmem 10k jen proto, že tolik platí jiní. A asi tě zklamu, ale opravdu znám z okolí případy, kdy německý Kindergeld soudce při rozhodování o alimentech dost zohlednil.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 08:56
@Ivucha1 píše:
Zdravim vas :)
Chtela bych zazadat o podileni se exmanzela na vetsich vydajich - skola v prirode, tabor, rovnatka a podobne vydaje. Jen nevim jak uspeju kdyz mi chodi prispevky z Nemecka? Myslim ze se tim ex bude dost ohanet.. Kolik si myslite ze jsou v tomto veku adekvatni alimenty? Bez ohledu na to kolik bere druha strana? ( ja jsem znovu vdana a na materske )
Nemate nektera zkusenost?

Co to prosimtě je " bez ohledu na to, kolik bere druhá strana"? Vždyt podle zákona je právě životní úroven povinného hlavním kriteriem pro určení výše výživného a je nadřazená odůvodněným potřebám dítěte…

Nový občanský zákoník nepřevzal § 90 zákona o rodině, podle něhož právo na výživné příslušelo oprávněným, jen pokud toho nutně potřebovali. V § 915 odst. 1 však stanoví, že životní úroveň dítěte má být zásadně shodná s životní úrovní rodičů. Toto hledisko je nadřazeno hledisku odůvodněných potřeb dítěte.

Ivucha1
Kecalka 111 příspěvků 18.06.19 09:25

Alimenty mame dane, pridavky z nemecka chodi.. Otazka byla, kolik si myslite ze by melo byt vyzivne na jedenactilete dite… (vek jsem zapomnela napsat ) jen me zajimal vas nazor :D neresim alimenty od exmanzela, resim jen to, ze se nepodili na vubec zadnych jinych vydajich…

Aduš8
Kelišová 5231 příspěvků 18.06.19 09:27

@Ivucha1 tak alimenty jsou podíl i na těch jiných výdajích, jsou určeny pro potřeby dítěte. Pokud se ti zdají ohledně k příjmům ex nízké, můžeš je nechat navýšit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 09:35
@Ivucha1 píše:
Alimenty mame dane, pridavky z nemecka chodi.. Otazka byla, kolik si myslite ze by melo byt vyzivne na jedenactilete dite… (vek jsem zapomnela napsat ) jen me zajimal vas nazor :D neresim alimenty od exmanzela, resim jen to, ze se nepodili na vubec zadnych jinych vydajich…

Pokud má tatík minimální mzdu a 5 dětí, tak třeba může být dost i 2tis. Pokud vydělá 300tis., holka má nějké nadstandardní koníčky, soukromou školu, tak třeba 40 tis. :nevim:

jkra
Nadpozemská drbna 28717 příspěvků 18.06.19 10:21
@Ivucha1 píše:

Ja mam 13 na 10 lete.ale to. Je fuk. zalezi na prijmu otce.

Saulus
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 18.06.19 10:49
@Lama Lama píše:
Pokud má tatík minimální mzdu a 5 dětí, tak třeba může být dost i 2tis. Pokud vydělá 300tis., holka má nějké nadstandardní koníčky, soukromou školu, tak třeba 40 tis. :nevim:

Pokud jsou v tom kindergeld, tak v pripade DE minimalni mzdy ve vysi 1557 Eur mesicne mi na 11lete dite vychazi dle tabulek vyzivne cca 7.500 CZK (1 dite - horni hranice).

Kindergeld jsou od cervence 2019 ve vysi 204 Eur měsíčně. Tedy 5.200 CZK.

Sumasumarum tedy dostava (nebo by měla) minimálně 12.700 CZK mesicne na dite.

Not so bad, rekl bych, spise nenazranost..

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 10:53
@Saulus píše:
Pokud jsou v tom kindergeld, tak v pripade DE minimalni mzdy ve vysi 1557 Eur mesicne mi na 11lete dite vychazi dle tabulek vyzivne cca 7.500 CZK (1 dite - horni hranice).

Kindergeld jsou od cervence 2019 ve vysi 204 Eur měsíčně. Tedy 5.200 CZK.

Sumasumarum tedy dostava (nebo by měla) minimálně 12.700 CZK mesicne na dite.

Not so bad, rekl bych, spise nenazranost..

Kindergeldum nerozumim, nevim, jestli je to na péči, na dítě či kýhomora… To je jako by jsi počítal k výživnému třeba danový bonus na dítě, možná… Fakt nevím.
Tvému výpočtu alíku nerozumim, nevím, jak jsi došel k tomu, kolik má. TO, že něco vydělává nezmnamená, že má tolik alíky - odvíjí se od životní úrovně, pokud žije v Německu, tak s ohledem na životní náklady tam může mít v podstatě životní úroven velmi nízkou.

Saulus
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 18.06.19 10:58
@Lama Lama píše:
Kindergeldum nerozumim, nevim, jestli je to na péči, na dítě či kýhomora… To je jako by jsi počítal k výživnému třeba danový bonus na dítě, možná… Fakt nevím.
Tvému výpočtu alíku nerozumim, nevím, jak jsi došel k tomu, kolik má. TO, že něco vydělává nezmnamená, že má tolik alíky - odvíjí se od životní úrovně, pokud žije v Německu, tak s ohledem na životní náklady tam může mít v podstatě životní úroven velmi nízkou.

Odkdy ceske soudy posuzuji naklady otce? Jde vzdy jen o prijem.. :mrgreen:

Kindergeld je proste plosna davka na dite.

A danovy bonus neni vlastne „zisk“ prostrednictvim ditete? Take to neni malo penez, o ktere jedna strana (platce) teoreticky prijde a druha ziska.. dalsi ca 2tis mesicne.

Pro vypocet jsem pouzil DE minimalni mzdu, teoreticky tedy bere vice.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 11:10
@Saulus píše:
Odkdy ceske soudy posuzuji naklady otce? Jde vzdy jen o prijem.. :mrgreen:

Kindergeld je proste plosna davka na dite.

A danovy bonus neni vlastne „zisk“ prostrednictvim ditete? Take to neni malo penez, o ktere jedna strana (platce) teoreticky prijde a druha ziska.. dalsi ca 2tis mesicne.

Pro vypocet jsem pouzil DE minimalni mzdu, teoreticky tedy bere vice.

No, nevim jestli zisk, každopádně bych to do výše alimentů nepočítala.

Saulus
Ukecaná baba ;) 1809 příspěvků 18.06.19 11:23
@Lama Lama píše:
No, nevim jestli zisk, každopádně bych to do výše alimentů nepočítala.

Zisk byl v uvozovkach. Treba s timhle je celkem „vtipna“ situace - pred rozvodem si vzhledem k prijmu uplatnuje danovy bonus otec. 1 dite tedy 2tis mesicne, 2 deti 4tis mesicne. Dojde k rozvodu a vyzivne je mu tedy vypocitano z cisteho prijmu vyššího o 2 resp. 4 tisice. Následně zacne uplatnovat matka, tedy bonus 2 resp 4 tisice a zaroven cca 10 procent na dite je ve vyssich alimentech. Takze „zisk“ matky je 2,5-5 tisic touto zmenou… Otec naopak ostrouha o to same..

Rocne pak tedy otec -20 az -60 tisic. Matka plus…ale je to naprosto v klidu, legalni, vseobecne slunickove.. :mavam:

(Cisla zhruba)

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 11:29
@Saulus píše:
Zisk byl v uvozovkach. Treba s timhle je celkem „vtipna“ situace - pred rozvodem si vzhledem k prijmu uplatnuje danovy bonus otec. 1 dite tedy 2tis mesicne, 2 deti 4tis mesicne. Dojde k rozvodu a vyzivne je mu tedy vypocitano z cisteho prijmu vyššího o 2 resp. 4 tisice. Následně zacne uplatnovat matka, tedy bonus 2 resp 4 tisice a zaroven cca 10 procent na dite je ve vyssich alimentech. Takze „zisk“ matky je 2,5-5 tisic touto zmenou… Otec naopak ostrouha o to same..

Rocne pak tedy otec -20 az -60 tisic. Matka plus…ale je to naprosto v klidu, legalni, vseobecne slunickove.. :mavam:

(Cisla zhruba)

a ted to zkus s přesnými čísly… :* Nebo ty máš na 2 děti danový bonus 4tis? 8o

Lama Lama
Hvězda diskuse 53767 příspěvků 18.06.19 11:32

Sis 38% přihodil. Ale ono to takle vypadá líp. :lol: :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama