Alimenty a střídavá péče - nejsme manželé

Anonymní
6.12.19 18:04

Alimenty a střídavá péče - nejsme manželé

Ahoj holky. Chci se rozejít s otcem svých dětí, ale než mu to oznamim, potřebovala bych par informaci, abych nenarazila. Predesilam, ze nejsme manželé, a bydlime v dome, který je partnera(tudiz skoncim s holym zadkem).Poslední rok a pul je pro me peklo. Staršího syna si prakticky nevšímá, porad tvrdí ze není jeho a ze půjde na testy.(100% jeho je).Říká to přede vsema a jakoby ze srandy ale je mi jasný ze mladšího miluje úplně jinak. O chování ke me ani nemluvim. Podle všech dostupných informaci je sociopat a psychopat. Zkoušela jsem si s nim kolikrát promluvit ale neměl skoro žádný zájem něco měnit. naopak mi řekl ze kdyby bydlel sam tak by si užíval, cestoval, sportoval, atd…posledni měsíc me už ani nepozdravi. I pres tyhle jeho řeči mám hrozny strach říct mu ze se chci s dětmi odstehovat(naštěstí mám kam) vim ze me bude ocernovat jako neschopnou matku bez penez(jsem na RD) a nebude chtít platit alimenty. porad slyším jak to všechno finančně táhne. Přitom ja dělám veškeré týdenní nákupy a to jsou taky pěkný částky. je možné ze u soudu mu odpustí první měsíce alimentu když za nas platil celou dobu najem, vybaveni domácnosti, benzin, výlety, atd.? Jsem asi hysterka, ale ja to prostě v tyhle domácnosti nedavam. Když je v praci, jsem ok i s dětmi se smeju, ale přijde z prace a ja koncim.jsem introvert a neumím se pořádně ozvat i když vim ze mi ubližuje. Poslední dobou to resim ze si dam par panaku i když vim ze je to cesta do pekel…prosím nesudte me

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.12.19 18:17

Alimenty se platí, když rodiče dítěte nejsou spolu, což zatím není váš případ..
Až se s ním rozejdes, tak Ti vznikne nárok a doufej, že s ním bude domluva a začne platit hned dobrovolně, protože přes soud se to může několik měsíců táhnout.. Pak mu soud sice nařídí doplatit vše zpětně, za dobu, co spolu nejste, ale do té doby to budeš muset utáhnout z rodicaku.. A advokát taky něco stojí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
6.12.19 18:20

Být tebou, tak se nejdřív odstěhuju s dětma až nebude doma. Nevíš co provede za scénu až mu to rekneš a děti u toho být nemusí. Pokud budete stát o alimenty a určení styku, tak alimenty soud počítá od měsíce, kdy ste se rozešli, takže až se odstehuješ. Vypočítává se z jeho příjmů. Soud nezajímá jestli ti zaplatil nějaký výlet to je už jeho dobrá vůle. Nejsem z oboru, ale takhle to bylo u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13739
6.12.19 18:31

Alimenty dostaneš až spolu nebudete žít. Jak bys jako chtěla teď dostat alimenty, když u něj bydlíš a jak říkáš krom nákupu platí vše on?
Edit: na alimenty si počkáš, soud musí nejdřív rozhodnout o svěření dětí do péče a to se může táhnout měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.19 18:41

Zakl. Asi jsem to špatně napsala. Vim ze ted nemůžu nic chtít. Jde mi o to ze az se odstehujem tak se nemůžu spolehnout ze mi bude platit pravidelně bez razítka. A proto to chci mít potvrzené od soudu. A jestli ex uspěje s prominutin alimentu když řekne nebo případně doloži ze nás posl. 3 roky finančně zabezpečoval. Je schopny se s tim vsude ohanet. Ani nechci videt a slyset co o me navyklada pribuznym, sousedum atd. A jestli deti zůstanou v me peci. Neumím si představit o ne přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
250
6.12.19 18:51
@Anonymní píše:
Zakl. Asi jsem to špatně napsala. Vim ze ted nemůžu nic chtít. Jde mi o to ze az se odstehujem tak se nemůžu spolehnout ze mi bude platit pravidelně bez razítka. A proto to chci mít potvrzené od soudu. A jestli ex uspěje s prominutin alimentu když řekne nebo případně doloži ze nás posl. 3 roky finančně zabezpečoval. Je schopny se s tim vsude ohanet. Ani nechci videt a slyset co o me navyklada pribuznym, sousedum atd. A jestli deti zůstanou v me peci. Neumím si představit o ne přijít.

To nejde aby mu soud prominul nějaké alimenty. Prostě od doby co se rozejdete bude platit tolik kolik soud rozhodne.,Na to, že vás před tím živil se nebude brát ohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13739
6.12.19 18:57
@Anonymní píše:

Tak ono se nemůžeš spolehnout, že bude platit, i když to razítko mít budeš. :nevim: že něco platil, když ste spolu žili nikoho zajímat nebude, měli jste prostě společnou domácnost a je jasné, že chlap finančně zabezpečuje rodinu, když je ženská na mateřské. Jestli děti zůstanou v tvé péči je těžko říct, malé děti se většinou nechávají v plné péči u matky, ale otec může dosáhnout střídavky, nepíšeš jak jsou děti velké :think: taky záleží jak on o ně bude stát, když se nedohodnete, tak to může trvat měsíce (mě třeba od podání žádosti u právničky do stání u soudu trvalo 8 měsíců a to sme se tam dohodli na jedno stání), budeš muset platit právníka, pokud na to teda nechceš být sama, což já nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
6.12.19 19:32

Jsi hrozna a bez tebe by si žil lépe a ještě vás musí živit. Měl by být rád, že ho chceš opustit. Svůj pobyt u něj jsi si jistě odpracovala a přitom jsi se starala i o jeho děti. Měla jsi snad rodit děti a s nimi chodit do práce? Jeho matka to tak dělala? A že tě promluví, to si piš. Nenech si všechno líbit a i ty máš k tomu jistě co říct. Vysvětlí mu, že odcházíš pro jeho dobro aby byl šťastný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
6.12.19 19:47

@Kriss Tina Právník je podle mě co se týče alimentů atd… úplně zbytečnej..Mě teda ani nenapadlo si na tyhle věci zařizovat advokáta jsou to pro mě vyhozené peníze. Teď v úterý nás čeká už asi 10 soud a kdybych měla platit pokaždé právníka, tak se nedoplatím. Ex si teda u soudů hrozně vymýšlí a co mi dělá největší problém je tam na něj nezařvat, že lže :D Ale jinak to opravdu není nic hrozného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.12.19 20:17

Je to hlavně psychická podpora.. Člověk ví, že na to neni sám.. A hlavně, je to nepříjemné, člověk je ve stresu, kolikrát nemá slov a advokát je profesionál, který v tom nemá své city a umí pohotově reagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
6.12.19 20:52

Psychická podpora za x tisíc. Na líčení se dá připravit, příjdou vám od soudu papíry s vyjádřením otce. Takže já si vždy na papír udělám body, abych na něco nezapomněla, nebo mi došla slova.Ale soud se bude především ptát jestli žili ve společné domácnosti, jak to u nich chodilo, proč se rozešli, kdy se rozešli, jaké mají příjmy, jaké mají výdaje, jestli mají děti kroužky atd…To sou fakta na které umí člověk odpovědět sám.
Samozřejmě, kdyby šlo o vážnější věci, tak bych si právníka vzala, tam už je ten profesionál potřeba, ale u alimentů a určení styku mě to přijde zbytečný. Je to, ale jen můj osobní názor, pokud se někdo necítí, tak ať si právníka veme. Já sem hroznej škrt na peníze co se týče mě :mrgreen: Druhým nakupuju na sobě šetřím :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
7.12.19 09:10
@Kokokodak píše:
Psychická podpora za x tisíc. Na líčení se dá připravit, příjdou vám od soudu papíry s vyjádřením otce. Takže já si vždy na papír udělám body, abych na něco nezapomněla, nebo mi došla slova.Ale soud se bude především ptát jestli žili ve společné domácnosti, jak to u nich chodilo, proč se rozešli, kdy se rozešli, jaké mají příjmy, jaké mají výdaje, jestli mají děti kroužky atd…To sou fakta na které umí člověk odpovědět sám.
Samozřejmě, kdyby šlo o vážnější věci, tak bych si právníka vzala, tam už je ten profesionál potřeba, ale u alimentů a určení styku mě to přijde zbytečný. Je to, ale jen můj osobní názor, pokud se někdo necítí, tak ať si právníka veme. Já sem hroznej škrt na peníze co se týče mě :mrgreen: Druhým nakupuju na sobě šetřím :D

To je rada pro zkušené sudičky. Ale u alimentů to zrovna moc právně jednoduché není, musí se vědět, co vše se zohledňuje, co se pro to musí prokázat, jak se to musí prokázat, jak navrhovat, co jsou klasické špeky (paušální náklady u podnikatelů, zohlednění hypoték, další vyživovací povinnosti, vymáhání apod.). Takže dost často je potřeba nejen právník, ale zkušený právník. Zejména u matky na RD, když soud nekoná, pak je možné dosáhnout rychle dočasné úpravy, k tomu je taky potřeba zkušenost protože je to jiný proces, než řízení ve věci a jiný nárok. A znalost procesu je taky potřeba. O tom, že dost práce se dá udělat při dobře vedeném výslechu povinného, ani nemluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
7.12.19 09:47

Samozřejmě jak píšu, u vážnějších případů bych si právníka vzala, kdybych se měla soudit s bohatým podnikatelem o alimenty, ze kterých by se chtěl vykroutil, tak tam je profesionál potřeba. Já sem mluvila za sebe, že pro mě je dávat x tisíc za advokáta zbytečnost, nikomu sem neradila ať si ho nebere. OPAKUJI MLUVÍM ČISTĚ ZA SEBE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 12:40

Taky záleží na lidech… pokud jsou oba rozumní, tak se mohou v klidu dohodnout a soud jim jejich dohodu obvykle bez průtahů posvětí.. Ale jakmile se jeden sekne, nechce se domluvit, najme si advokáta…tak je určitě lepší mít také svého advokáta, ne každý ví, na co všechno má nárok a je škoda o to pro pár tisíc přijít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
250
7.12.19 12:46
@Beckyttine5 píše:
Taky záleží na lidech… pokud jsou oba rozumní, tak se mohou v klidu dohodnout a soud jim jejich dohodu obvykle bez průtahů posvětí.. Ale jakmile se jeden sekne, nechce se domluvit, najme si advokáta…tak je určitě lepší mít také svého advokáta, ne každý ví, na co všechno má nárok a je škoda o to pro pár tisíc přijít

Tak to souhlasím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama