Alimenty a výživné na matku ve výši 8000,-

30.11.19 16:35

alimenty a výživné na matku ve výši 8000,-

Ahoj, mám dvouměsíčního kluka s ex. partnerem před narozením mi soudně podepsal výživné na matku ve výši 3000,– a teďka jsem dala návrh k soudu na alimenty že chci aby na kluka platil 5000,–, ale ejhle tedka se začal bránit že už je to celkem dost a že se bude bránit atd, sama nevím jak to budu řešit, za podnájem platím 14tis a k tomu mám dvě děti, ty nemám s ním… Ex má zatim dvě solidní práce a příjem cca 35tis čistého, bylo mi řečeno že s jednou prací sekl, takže s penězmi půjde dolů v tomto se mu nedivím, měsíčně byl v práci tak 280 až 300hodin teďka má smlouvu do konce března a už s tím chce seknout a jít dělat něco míň náročného ale taky s penězma půjde dolů… chci se zeptat jestli bude soud brát ohledy při vypočítávání alimentů na to že mu smlouva končí za dva měsíce po soudním procesu a jestli si může i zažádat i o snížení na výživné matky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8653
30.11.19 16:48

No tak jasně, že soud asi bude brát ohled na to, že už nebude mít práci A nikdo po něm reálně nemůže chtít, aby makal 280 hodin. Takže bude soud brát v potaz jeho příjem bez té práce. 5000 na mimino je hodně, to si nemyslím, že reálně dostaneš, zase tak velký příjem nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8098
30.11.19 16:57

@Bára732 No, 5000 na mimino, mi přijde docela dost, když k tomu přihodíš 5000 ty, tak neříkej, že tě mimino stojí 10tisích měsíčně. Kdybys měla školáka, tak ok, ale mimino? Na ty dvě předchozí děti máš taky alimenty?

Příspěvek upraven 30.11.19 v 16:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 16:58

A to že zažádá o snížení na výživné na matku může? Mě přijde že ty 3000,– je tak akorát a mě pořád tvrdí že jeho kamarádka dostává výživné daleko menší, prej mi to dává z dobré vůle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:01

Chudak, ten najem platis ty a evidentne kvuli tem dvema detem z predchoziho vztahu. Ty z toho materstvi mas slusnou zivnost, co :mrgreen:? 5000 na dvoumesicni mimino je opravdu dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:05

@ontarova.stara taky jsem si říkala :mrgreen: chudáci děti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:06
@arinecka píše:
@Bára732 No, 5000 na mimino, mi přijde docela dost, když k tomu přihodíš 5000 ty, tak neříkej, že tě mimino stojí 10tisích měsíčně. Kdybys měla školáka, tak ok, ale mimino? Na ty dvě předchozí děti máš taky alimenty?Příspěvek upraven 30.11.19 v 16:59

Na ty předchozí děti alimenty nemám, nejmladší holka je ve střídavé péči, na tu druhou defakto nic nedostávám jelikož syna má zase v péči jeho otec, tak je to vykompenzované…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8098
30.11.19 17:06
@Bára732 píše:
A to že zažádá o snížení na výživné na matku může? Mě přijde že ty 3000,– je tak akorát a mě pořád tvrdí že jeho kamarádka dostává výživné daleko menší, prej mi to dává z dobré vůle…

No, on se asi děsí, že až bude malý školák, tak budeš chtít celou výplatu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
30.11.19 17:09
@Bára732 píše:
Na ty předchozí děti alimenty nemám, nejmladší holka je ve střídavé péči, na tu druhou defakto nic nedostávám jelikož syna má zase v péči jeho otec, tak je to vykompenzované…

No pěkný, 4 děti s různými otci, jedno doma, jedno u otce, jedno napůl a na mimino chceš 5tis :mrgreen: Upřímně si myslím, že to mu nepřiklepnou, tipuju tak maximálně 6tis včetně výživného na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:09
@Bára732 píše:

No ty ses tedy material. Delas i neco jineho, nez ze rodis deti? Ctyri deti, zadne nezije v kompletni rodine. Kolik tech tatinku mas?
Jako sorry, ale na to se neda nereagovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8098
30.11.19 17:13
@Bára732 píše:

No ale to je tvůj problém, ne jeho. Nechci být zlá, ale o ontikoncepci jsi už slyšela? Tolik dětí, otců…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
30.11.19 17:15
@ontarova.stara píše:
No ty ses tedy material. Delas i neco jineho, nez ze rodis deti? Ctyri deti, zadne nezije v kompletni rodine. Kolik tech tatinku mas?

Souhlasím. A jeste by chtěla 5000 měsíčně na novorozence :zed: a už vůbec nechápu to rozdělení sourozenců, že syn je u otce a dcera u matky :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:15
@ontarova.stara píše:

Ty tři děti mám s jednim partnerem… Jako sorry ale když budoucí otec mého dítěte když řekne sorry ale odstěhujte se z mého bytu se slovy že už za nás nehodlá platit za mě a mé děti s bajvalím partnerem poplatky za byt tak co to je za chlapa že se nepostará o svou rodinu??? Já chápu že musí platim poplatky za byt, hypotéku, a musí za prací dojíždět a měsíčně projezdí jen do práce cca 3000…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:19
@Bára732 píše:
Ty tři děti mám s jednim partnerem… Jako sorry ale když budoucí otec mého dítěte když řekne sorry ale odstěhujte se z mého bytu se slovyže už za nás nehodlá platit za mě a mé děti s bajvalím partnerem poplatky za byt tak co to je za chlapa že se nepostará o svou rodinu??? Já chápu že musí platim poplatky za byt, hypotéku, a musí za prací dojíždět a měsíčně projezdí jen do práce cca 3000…

Neuraz se, ale ty deti z predchoziho vztahu mas zivit ty a jejich otec. Ja samozrejme chapu, ze to nikdy nebude 50/50, pocita se s tim, ale opravdu chapu, ze nekdo nechce komplet zivit dalsi tri deti a komplet tve bydleni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
30.11.19 17:22
@Bára732 píše:
Ty tři děti mám s jednim partnerem… Jako sorry ale když budoucí otec mého dítěte když řekne sorry ale odstěhujte se z mého bytu se slovy že už za nás nehodlá platit za mě a mé děti s bajvalím partnerem poplatky za byt tak co to je za chlapa že se nepostará o svou rodinu??? Já chápu že musí platim poplatky za byt, hypotéku, a musí za prací dojíždět a měsíčně projezdí jen do práce cca 3000…

On ma ale živit leda tak tebe a vaše dítě. Další tři děti más živit společně s jejich tatínkem. :nevim: ano, nejde to brát doslova, nikdy to nebude přesně takto, ale ve své podstatě to pravda je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama